Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

manisa ticaret odası logo rezaleti

zanaat

🌱Yeni Üye🌱
manisa ticaret odasının logo yarışmasına biraz değinmenizi isterim.

Kurumların gündeme gelmek için ''yarışma düzenlenmiş gibi ''yapıp logoları yine kendi adamlarına cizdirmeleri ve tüm ticaret odalarının % 90 nında sanayi çarkı ,belediyelerinde çoğunda lale cicegi varken Manisa Sanayi ve Ticaret Odası' için daha özgün semboller belirlenmesini beklerdim.

Normal yarışmalarda hatalar konusunda titiz davranırken ,seçilen altı logonun kuruluş tarihlerinin birbirinden farklı olması (1908- 1873- 1893- 1983 ) ;hazır şablonların kullanıldığı logoların secilmesi verilen kararlara gölge düşürüyor.
rezaletini mağdurlarımıza duyuralım ..:))

GaOjM.jpg

Benzer konular

gorkemisme

🌱Yeni Üye🌱
çamur atmayın

Tarihlerin birbirlerinde bağimsız olmaları garip manisa ticaret odasının gercek kuruluş tarihi logosunda 1908 olarak gözüküyor. Diğer kaynakları bilmiyorum ama yaptığını pekte hoş bulmadım. Bilip bilmeden doldurmuşsunuz Manisanın kendi adamları demişsiniz. Açın bakın secici jüride kimler var bir daha düşünün.

mavisakalajans

🌱Yeni Üye🌱
la bizde kullanıyoruzda alıntı işler ama kamu kuruluşunada yok artık diyorummm

slbsb

🌱Yeni Üye🌱
Haksız yaklaşımlar bunlar... Bu eleştirileri yapabilecek konumu insanlar kendilerine uygun görmesi yüzünden, herkes sosyal medya ve benzer ortamlarda istediğine istediği yorumu yazıp ardında da eleştiri kelimesinin arkasına sığınıyor.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Maalesef bu gibi yarışmalarda hele ki kurumların düzenlediği yarışmalarda "senin ne anlatmak istediğin değil, karşı tarafın ne anladığı veya neyi ne kadar anladığı" önem kazanıyor.

O yüzden klişelerin dışına çıkılamıyor.