Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator ile çizilmiş bir çalışmayı corel'de açmak

antique

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkese kolay gelsin, bir corel draw kullanıcısı olarak illustrator hakkında birşey sormak istiyorum..

illustrator'de çizilmiş bir kamyon resmi var, bu kamyonu gri renklerle (pantone 431C) çizmişler ancak üstüne sarı (124C) atmışlar, bu şekilde renk ayrımına bakınca çalışma sarı görünüyor.. ama ben bunu corel'de açtığım zaman tek renk sarı özelliğini kaybediyor, 4renk cmyk olarak görünüyor..

bu çizimi renk kayıpsız yani (soldaki gibi) sarı olarak corel'de nasıl açabilirim, yardımcı olanlara şimdiden çok tşkler!!!

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
herkese kolay gelsin, bir corel draw kullanıcısı olarak illustrator hakkında birşey sormak istiyorum..

illustrator'de çizilmiş bir kamyon resmi var, bu kamyonu gri renklerle (pantone 431C) çizmişler ancak üstüne sarı (124C) atmışlar, bu şekilde renk ayrımına bakınca çalışma sarı görünüyor.. ama ben bunu corel'de açtığım zaman tek renk sarı özelliğini kaybediyor, 4renk cmyk olarak görünüyor..

bu çizimi renk kayıpsız yani (soldaki gibi) sarı olarak corel'de nasıl açabilirim, yardımcı olanlara şimdiden çok tşkler!!!

Coreldraw ai dosyalarını sorunsuz açıyor fakat; Önemli olan Ai belgesinin sıkıştırmasız olarak kaydedilmesidir. Ai'de dosyayı kaydederken seçeneklerden sıkıştırma ile ilgili olanını iptal ederseniz coreldraw'da sorunsuz şekilde açabilirsiniz. CS3 biçiminde kaydederseniz mesh gibi özel nesneler de özellikleri bozulmadan (kısmen) corel draw'a import edilebilir.
bir ikinci çözümde " orjinal ai dosyasını export deyip psd formatında kaydedip corel da renk değişmeleri olmaksızın açabilirsiniz ( az önce ben kendim denedim) herhangi bir değer kaybı olmuyor...

umarım sorununuz çözümlenir... şimdiden kolay gelsin....

antique

🏅Acemi Tasarımcı🏅
murat bey vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.. bahsettiğim çizimi upload ettim..

https://www.upload.gen.tr/d.php/www/8rp9wio1/kamyon.ai.html

illustrator'dan bakınca tek renk görünüyor, corel'de açınca CMYK olarak 4 renk görünüyor, bunu corel'de tek renk olarak görmemiz mümkün mü bi bakabilir misiniz?

graphicdizayn

🌱Yeni Üye🌱
Çalışmada 124C pantone sarı dediğiniz renk Ekstra değil Process Color yani C:0, M:28, Y:100, K:6 olarak Process'e dönüştürülmüştür, bu nedenle de 4renk olarak görünmesi gayet normaldir