Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Solventle çalışan arkadaşlar

emredlgr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Esselam.
Digital baskı işinin en lanet kısmını yüksek müsaadelerinizle irdelemek istiyorum.1 yıl çalıştıgı süre içerisinde akciger kanseri oldugunu beyan eden bir arkadaş'ımızın beyanatinden sonra etegim tutuştu diyebilirim.Fakat anlamadıgım olay 4-5 yıldır bu işi yapan insanlar tanıyorum ve herhangi bir problem olmadıgını söylüyorlar.

Şimdi sizden istedigim ; bu işi ne kadar süreden beri yaptıgınız ve herhangi bir saglık sorununuzun olup olmadıgı.Çevrenizden bu konuda aldıgınız duyumlarda işe yarayabilir.

Gereksiz gibi görülsede aslında -bence-çok önemli bir mevzu.

Buyrun fikir alanımıza..

exE_rtn

🌱Yeni Üye🌱
takribi 1 yıldır yapıyorum bu işi ilk başlarda biraz baş dönmesi ve sarhoşluk tabiri gibi şeyler vardı ama alıştıktan sonra düzeldi hele bide makinaya davlumbaz sistemi yaptıktan sonra şuanlık bi sorunum yok inş bundan sonrada olmaz.

eso1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yenireklam99.com
bende 1 yıldır baskı işi yapıyorum ilk zamanlar havalndırma yoktu nefes alınca ciğerime batıyordu halsizlik oluyodu sonra 2 tane vantilatörle bu koku işini çözdük

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
2nci aya girdim ve bugün havalandırma yaptırdım.
ben kokuya alıştığım için, sokaktan geçen insanları baskıdan 5dk sonra içeri aldım ve kokunun çok az olduğunu, 15 dk sonra koku olmadığını söylediler..makinanın üzerine davlunmaz, sanırım bu riskli havayı dışarı almaya yetecek gibi.

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Solventin vücuda zarar vermesini önlemek için yapılan davlumbaz çözümü Zihni Sinir projelerinden bile daha fazla güldürüyor beni. Hava ile vücuda tesir eden bu kimyasalı davlumbaz sistemi , vantilatör sistemi ile zararsız hale getiremezsiniz arkadaşlar. Metrekare maliyetleri , ucuz makine gibi maddi şeyler sebebi ile para ile satın alınması mümkün olmayan şeyler kaybediyorsunuz. Çernobil in etkileri 20 sene sonra ortaya çıkmaya başlamışken 1-2 yılın muhasebesi ile zararlı veya zararsız kararı verilemeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca solvent makine kullanan arkadaşların sağlıklı biri ile yan yana durduklarında ayırt edilebilecek bir dış görünüşe sahip olduklarını söyleyebilirim.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑

emredlgr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sevgili VolkanTEKİN ;

Siz tam olarak bizim atık olarak kullandıgımız solvent ve boyaları geri dönüşüm yapabilecegimizimi söylüyorsunuz ?

emredlgr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu işi bırakıyorum arkadaşlar :)

Gerçekten ileride pişman olmak istemiyorum ve bu işi artık bırakıyorum.