Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Satranç Şampiyonası: Ring in yeni kralı ol!

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
chessbrainsuf2.jpg

Satranç Şampiyonası: Ring in yeni kralı ol!​

Çalışma şahsıma ait değildir.

Benzer konular

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
güzel düşünce, eski bir çalışmaya benziyor, acaba satrançla ilgili bir obje olsaymış daha mı iyi olurmuş...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
güzel düşünce, eski bir çalışmaya benziyor, acaba satrançla ilgili bir obje olsaymış daha mı iyi olurmuş...

Konu satranç olunca sanırım satranç taşına filan gerek yok. Sonuçta hitap edilen kesim... :D

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Yani Bu Kadar Olur Mükemmel Düşünce Beyinlerin Boks Eldiveni Gibi Olması Harika,

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
süper bir tasarım olmuş Dövüşen beyinler =)
satranç için ideal bir çalışma olmuş :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
2008 çalışması..Kullanılan materyal gayet basit ama güzel fikir..Mantık doğru..
97 puan benden..

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Zaten benimki acaba idi:) ama konu afiş olunca insan uzaktan bakıldığında anlaşılabilir, konuyla ilgili bir obje arıyor...

Konuyla ilgil bir obje derken? Satranç demek beyin demek... Thematrix'in dediği gibi eldiven şeklini de almış; sloganla bütünleşmiş... Dahası fazlalık olurdu...

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Konuyla ilgil bir obje derken? Satranç demek beyin demek... Thematrix'in dediği gibi eldiven şeklini de almış; sloganla bütünleşmiş... Dahası fazlalık olurdu...

Yani siz bu afişe yazıları okuyamayacak kadar uzaktan baktığınızda bu afişin satranç ile ilgili olduğunu anlıyor musunuz? Derdimi anlatabildim mi?

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Yani siz bu afişe yazıları okuyamayacak kadar uzaktan baktığınızda bu afişin satranç ile ilgili olduğunu anlıyor musunuz? Derdimi anlatabildim mi?

Kenara küçük bir satranç taşı koyulduğunda da uzaktan fark edilemeyecektir.

"Yok ben büyük koyulsun diyorum" diye düşünüyorsanız bu sefer de yukarıdaki çalışmada anlatılmak istenilen konu iyice gölgede kalmış olacaktır.

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Alıcı gözüyle bakıyorum, bir satranç sever gözüyle bakıyorum, yani hitap edilen kesim gözüyle bakıyorum... Çalışmanın düşünce ve mantık olarak gayet iyi olduğunu söylüyorum zaten, eğer bu bir dergi ilanı olsaydı bir sıkıntım olmazdı, ama sözkonusu afiş olunca dediğim gibi birkaç saniyede verilen mesajı almamı sağlayabilmeli, bu afişe baktığımda ilk 2 saniyede ve yazıları (ki onlar da çok küçük) okunmadığında bende satranç turnuvası olduğu izlenimini uyandırmıyor...

satranç taşı küçük mü konulur, geri plana satranç tahtası mı konulur onunla ilgili yorum yapmak için bu çalışmayı benim yapmam lazımdı..

umarım şimdi derdimi anlatabilmişimdir:)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Alıcı gözüyle bakıyorum, bir satranç sever gözüyle bakıyorum, yani hitap edilen kesim gözüyle bakıyorum... Çalışmanın düşünce ve mantık olarak gayet iyi olduğunu söylüyorum zaten, eğer bu bir dergi ilanı olsaydı bir sıkıntım olmazdı, ama sözkonusu afiş olunca dediğim gibi birkaç saniyede verilen mesajı almamı sağlayabilmeli, bu afişe baktığımda ilk 2 saniyede ve yazıları (ki onlar da çok küçük) okunmadığında bende satranç turnuvası olduğu izlenimini uyandırmıyor...

satranç taşı küçük mü konulur, geri plana satranç tahtası mı konulur onunla ilgili yorum yapmak için bu çalışmayı benim yapmam lazımdı..

umarım şimdi derdimi anlatabilmişimdir:)

Lütfen beni yanlış anlamayınız. Zaten amacım tamamıyle muhalefet olarak düşünceleri açığa çıkartmaktır.

Afiş uygulaması olarak bakıldığında doğrular ve yanlışlar varmıdır tartışılması çok güzel bir durumdur. Fakat siz fikirlerinizi söylemezseniz, ben karşınızda olmazsam burada bu afişlere bakıpta "aaa ne güzelmiş" diye düşünerek geçecek çok insan olacağından, en azından biz bir şeyleri konuşalım ki...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com

Satrançtan anlamayan bir kişi uzaktan piyonu görünce anlamlandıramaz yine de... Satranca ilgi duyan bir insan (muhtemelen) zeka oyunlarına ilgi duyduğu için beyin gördüğü zaman emin olun anlayacaktır. Direk satrancı anlamayacaktır belki ama zekayla alakalı birşey olduğunu anlayacaktır. Okuyacaktır yaklaşıp.

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Lütfen beni yanlış anlamayınız. Zaten amacım tamamıyle muhalefet olarak düşünceleri açığa çıkartmaktır.

Afiş uygulaması olarak bakıldığında doğrular ve yanlışlar varmıdır tartışılması çok güzel bir durumdur. Fakat siz fikirlerinizi söylemezseniz, ben karşınızda olmazsam burada bu afişlere bakıpta "aaa ne güzelmiş" diye düşünerek geçecek çok insan olacağından, en azından biz bir şeyleri konuşalım ki...

kesinlikle yanlış anlamam, eleştiriler ve yorumlar birilerinin işine yaramalı mantığıyla tartışıyoruz elbette...

Satrançtan anlamayan bir kişi uzaktan piyonu görünce anlamlandıramaz yine de... Satranca ilgi duyan bir insan (muhtemelen) zeka oyunlarına ilgi duyduğu için beyin gördüğü zaman emin olun anlayacaktır. Direk satrancı anlamayacaktır belki ama zekayla alakalı birşey olduğunu anlayacaktır. Okuyacaktır yaklaşıp.

bu gerçekten ilginç bir yaklaşım olmuş, :) öncelikle ben piyon konulsun falan demedim, satrancı ifade eden tek obje piyon değil, ama öyle varsayalım... Yani diyorsunuz ki ben beyin resmi görünce satrançla ilgili olduğunu anlarım ama piyon resmi görünce satrançla ilgili olduğunu anlayamayabilirim...
Düz mantıkla yola çıkarsak beyinle ilgili bir afiş için de piyon koymalıyız öyle mi:) şaka tabi ki..

Kusura bakmayın ama bu yorumunuz biraz kaçamak gibi geliyor bana:)