Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mimaki jv3 160 için tavsiyeleriniz

sombre

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar,

digital baskı makinası almak isitiyorum çok araştırma yaptım kullanan arkadaşların hepsinde mimaki var. bende forumda okudum ama herkes bişeyler söylüyor.
mimaki jv3 160 dış mekan digital baskı makinesi için görüşleriniz nelerdir?

ikinci el temiz dış mekan mimaki jv3 arıyorum iligilenen ve satan arkadaşlardan dönüş bekliyorum?

ayrıca boya maliyetleri nasıldır? metrekarede boya maliyeti ne kadardır?

Yorumlarınızı bekliyorum?

Benzer konular

mithat57

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mimaki jv3 160 sp çok sorunsuz bir baskı makinesi. Fakat kullanılan baskı profillerine çok dikkat etmek gerekir. 1440x1440 dpi çözünürlüğe kadar baskı yapabilir. Dış mekan malzemeye fotoğraf basabilirsiniz. m2 deki maliyeti konusunda bir fikrim yok, fakat mürekkebi çok pahalı değil ve çip sisteminin çipleri kırılmış durumda. çok rahat mürekkep ve çip bulabilirsiniz.

sombre

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler bilgilerin için.

Mimaki jv3 160 sp çok sorunsuz bir baskı makinesi. Fakat kullanılan baskı profillerine çok dikkat etmek gerekir. 1440x1440 dpi çözünürlüğe kadar baskı yapabilir. Dış mekan malzemeye fotoğraf basabilirsiniz. m2 deki maliyeti konusunda bir fikrim yok, fakat mürekkebi çok pahalı değil ve çip sisteminin çipleri kırılmış durumda. çok rahat mürekkep ve çip bulabilirsiniz.

Fakat net fiyatlar önemli benim için arkadaşlar metrekare baskı maliyeti nedir?

Ayrıca satan arkadaş yokmu ?

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
sorunsuz çalışan bir makine olduğu için ikinci eli bulman biraz zor forumda teknik servis işiyle uğraşan arkadaşlar war onlarla irtibata geçersen yardımcı olurlar ayrıca emin değilim ama ikinci eli ile sıfırı arasında çok fark olmadını söylüyolar

bu tarz makinelerin roland ve mimakilerin boya maliyetleri 2 dolar civarında eğer makine dökme boya sistemine çewrilmiş ise bu rakam 1 dolara kadar düşüyo

malycee

🌱Yeni Üye🌱
mimaki jv3

Arkadaslar bu makina ic mekan mi? dis mekan mi? birkac yerle gorustum bu makinanin dis mekanda kullanilamayacagini boyasinin cok cabuk soldugunu soylediler dogrumudur? Yoksa makina satıcılarının kendi malını satmak icin uydurduklari bir yalanmi? mimaki jv3 160 almayi dusunuyorum, baskilarini gordum cok guzeller ama birkac yerle gorusmemde dis mekanda verimli olmaz denildi, yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim..

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
makine dış mekan baskı makinesi ancak kullanılan boya eco solvent olduğu için dış mekandaki dayanaklılığı zayıf makinenin baskı kalitesi cok iyi olduğu için daha çok etiket tarzı işlerde ve iç mekandan daha ekonomik olduğu için iç mekan işlerde kullanılıyor

kısaca söylemek gerekirse araç kaplama cephe kaplama ve tabela tarzı işlerde kullanılması biraz zor çünki boya cok dayanıklı değil satıcılar her nekadar 2 yıl dayanıyo desede bu rakam özelliklede akdeniz bölgelerinde 7 8 aya kadar düşüyor

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar merak ettim ya nasıl oluyorda bu mimakinin dokmeleri boya maliyeti 1 dolar oluyor.Arkadaşım 3 yıldan beri mimaki jv3 kullanıyorum.Firmalar zaten bu makinayı dökme olarak satıyorlar.Boya maliyeti m2 de 3 dolar.Bastığın işe göre değişiyor tabi bu.Biraz daha düşebilir.1 litre boyası 90 euro + KDV.Tabi bunun daha uygun boyalarıda var yanlız kafada problem yapıyor.Tıkanmalar yaşayabilirsin.Makinanı uzun ömürlü kullanmak istiyorsan orjinal boyasını kullancaksın.Kaliteye gelince gerçekten güzel baskı alınabiliyor.Yanlız tüm mimakilerdeki hastalık siyah kafa bozulması.6 ay yada en geç 1 sene sonra siyah kafada problemler başlar.Bunun sebebini kimse bilmiyor.Baskıda fazla problem yaşanmıyor ama siyah zeminli işlerde problem oluyor.bence birde mutohları incele derim onlarında maliyeti hemen hemen aynı ve baskısı mimakiden çok daha iyi.İç mekandan farkı yok.

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
firmalar boya maliyetini belirlerken kullanıcının belirli bir süre kullandığı boya ile makinenin bastığı baskıyı karşılaştırarak yapıyolar ve endüşük olanı baz alıyolar dolayısı ile bu her kullanıcı için farklıdır okadar makine inceledim hiç bir makinenin broşurunde yada teknik özelliklerinde boya maliyetini belirtmiyolar

çoğumuz hep zeminli işler bastımız için çin makinleride olsa ben baskı maliyetinin en ucuz makinede we boyada bile 1 doların altına düştüğüne pek inanmıyorum
1 litre boyası 90 euro

mimakiler ve rolandlar epsonun 9 pl lik kafalarını kullanıyolar kullandığın boyaya alternatif roland boyalarınıda kullanabilirsin bununla ilgili sitedeki teknik servisten arkadaşlarla görüşmeni tawsiye ederim bildiğim kadarıyla roland boyaları 70 dolar civarında

malycee

🌱Yeni Üye🌱
Demekki Mimaki'yi dis mekan olarak dusunmemek gerekli.. Saglikli bir netice alamiyoruz.. Yardimlar icin tesekkurler, iyi calismalar..

AkGeNc

🌱Yeni Üye🌱
aslında boya maliyeti yapılırken çok ciddi hatalar yapılıyo.
öncelikle boya maliyetini sağlık yapılabilmesi için makineye sağlıklı bir profil yapılması gerekiyor. Çünki i1 gibi cihazlarla yapılan profillerde inklimitleri her renk için ayrı ayrı belirlediğinizden malzemenizin alabileceği maksimum boyayı belirleyim ciddi derecede boya tasarrufu yapıyoDetaylı brsunuz. Bu güne kadar yaptığım bütün profillerde her renk için maksimnum ınk lımıtı en fazla %55 sectım yanı bu demekkı profılsız bı makıneye göre yarı yarı az boya kullancaksınız. Mehmet söz verdiğim gibi 1 2 gün sonra makinene profili yaptığımda ne demek istediğimi anayacaksın :). Bu arada boya fiyatı konusunda da ınsanları yanlıs bilgilemdirme ;)

FERHAT01

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar bende mimaki jv3-160s var ve flexisign 8 rip programim var ama bir turlu dogru icc profili bulamadim.Baskilarimizin hepsi tamamenrestaurantlardaki isikli tabelalarla ilgili
Icc profili verebilirmisiniz??

mete meral

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
siyah kafa

arkadaşım benimde siyah kafa rahmete kavuşmak üzere sen kaça alıyosun kafaları??
Arkadaşlar merak ettim ya nasıl oluyorda bu mimakinin dokmeleri boya maliyeti 1 dolar oluyor.Arkadaşım 3 yıldan beri mimaki jv3 kullanıyorum.Firmalar zaten bu makinayı dökme olarak satıyorlar.Boya maliyeti m2 de 3 dolar.Bastığın işe göre değişiyor tabi bu.Biraz daha düşebilir.1 litre boyası 90 euro + KDV.Tabi bunun daha uygun boyalarıda var yanlız kafada problem yapıyor.Tıkanmalar yaşayabilirsin.Makinanı uzun ömürlü kullanmak istiyorsan orjinal boyasını kullancaksın.Kaliteye gelince gerçekten güzel baskı alınabiliyor.Yanlız tüm mimakilerdeki hastalık siyah kafa bozulması.6 ay yada en geç 1 sene sonra siyah kafada problemler başlar.Bunun sebebini kimse bilmiyor.Baskıda fazla problem yaşanmıyor ama siyah zeminli işlerde problem oluyor.bence birde mutohları incele derim onlarında maliyeti hemen hemen aynı ve baskısı mimakiden çok daha iyi.İç mekandan farkı yok.

mimaki uzman

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Mimaki hakkında elimden geldiğince yardımcı olabilirim..

BuBiM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Iyi günler bizde 1 tane xaar 126 50 pl. 160 cm inifiniti 4 kafa baskı makinası var makina 5 yıllıktır kafaları değiştirdim çok çok iyi durumdadır makina 4 aydır sadece 1 sefer kesme yaptı onunda sebebini bulup halletik 250 alacağım için satıyorum ilgilenen arkadaşlar olursa fiyat 9.000 tldir pazarlık yoktur sıfırbeşyüzkırkdört dörtyüzelli iki yirmi sekizseksensekiz hüseyin turan

Son düzenleme: