Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tasarımcılar için dolandırıcı uyarısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
k***** K****** isminde antalyada faaliyet gösteren bir şahıs tasarımcıların işlerini çalarak müşterilerine satmakta ve kişileri dolandırmaktadır. Telefon numarası ********, maili *******, forumlarda da genelde ****** gibi geçmekte olan bu kişi yaptığım bir logoyuda ücreti vermeden kullanmakta olup kendisine telefonla ulaşıldığında alaycı tavır sergilemektedir.

Kendiniz koruyun. Bu kişiye kesinlikle iş yapmayınız. Elimde resmi belge bulunmadığı için kanuni işlem yapamamaktayım. En azından kişinin rencide edilmesi sağlanarak bir daha bu sularda yüzmemesi için elimizden geleni yapmalıyız.

Bu da bir rencide hesabı

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
eski patronum eskiden ege bölgesinde koza davetiyelerinin başdağıtıcısıymış. yaklaşık 50 yıldır sektördedir. o anlatırdı bize; eskiden matbaacılar odasında bir karaliste bulunurmuş. bunun gibi adamların isimlerinin yazılı olduğu ve matbaacı bu insanlarla ticaret yapmazmış.

şimdilerde düşünüyorumda güzel olurdu böyle uygulamalar. cesaretiniz için tebrikler. toplamak lazım böyle şahısları bi başlık altında

Dritz

🌱Yeni Üye🌱
Ödemesinin tamamını almadığınız hiçbir işin tüm dosyalarını hiçbir sebepten ötürü teslim etmeyiniz, verdiğiniz / gösterdiğiniz dosyaların kalitesini de düşürünüz.. Nedense halen bu hatayı yapanlar çok var Türkiye'de..

Yapabilceklerin arasında, kendi sitenize link vererek, yada kendi sitenizden, çiziminizi tüm dosyaları (+ bir GPL lisans yazısı) ile ücretsiz dağıtmak olabilir, sitenizin reklamını yapmış olursunuz en azından...

Türkiye' için ben'de bir kara-liste oluşturuyorum, spam gönderenler, spam kullanan firmalar, çalıntı template kullanan firmalar, çalıntı tasarım kullanan firmalar.. gibi.. bunu daha sonra bir site altında toparlıyacağım.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sayın dritz bu projeyi gerçekleştirirseniz direkt olarak destek vereceğim hafızamda çok isim var.

Evet gerçektende bu benim hatam defalarca başıma gelen bir şey öyle bir iki değil. Ama çok zor sorunlu olduğum bi dönemde çok sağlam kurgulanmış bu tezgaha düştüm. Evet dikkatli olmak lazımdı kesinlikle.

Bu kişiye bir şekilde farklı yollardan ulaştım. Meğer işyeri sahibi falan değil birilerinin yanında takılan bir gençmiş. Oysa muhasebecisinin ücretlerle ilgileneceğinden bahsediyordu. Neyse yedik bir kazık daha. Maksat diğer arkadaşları korumak.

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba arkadaşlar ben eskişehirde web tasarım yapmaktayım. bu adı geçen şahıs benimde tasarımlarımı çalmış ve hava atıyormuş bu tasarımcının tasarımlarını çaldım diye yani meslek haline getirmiş. neyse kendisini aradım ben arkadaşıyım biyere kadar gitti vs dedi o olduğunu tahmin ettim söyleyince durumu kapattı blackliste aldı aklınca meşgul atuyor sonra aradım açmadı başka nodan vs vs. çalma işinide tüm işlerimi sitemden gösteririm diye freelance klasörüne atarım hep html css yaptığım için images kalsörüne html arardım normalde bu işte unutmuşum images dizini açık olduğu için gördüp indirmiş. Arkadaşa dava açacağımı belirtiyorum artı hakkımı da helal etmiyorum.
bana herhangi birnedenden dolayı ulaşmak isterseniz :
Arif Çakıroğlu : **********

idgen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dritz site iyi fikir, benden de birkaç yüz kişi / firma sana, programlama konusunda da yardımcı olabilirim; ancak yurt dışında bunu yapmak yasalara aykırı, (tam hatırlamıyorum ya hakaret ile ilgiliydi yada o tarz birşeydi) aceba Türkiye'de de bu tarz bir site benzer sebeplerden ötürü yasalara aykırımıdır? (Gerçi Şikayetim var tarzında siteler var...) Forumda bu konuda bilgisi olan biri var mı?

atibin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İlgili şahsın telefonunu kendi rızası dışında vererek zaten şu an suç işlenmekte :)
Hatta ilgili şahıs kafaya taksa eğer doruysa kabahatli iken burda kabahatsiz yorum yapanları bir anda kabajatli duruma düşürebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...