Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

vektörel'den resme

gency

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar
ben vektörel bir işi resme çevirirken keskin olarak çevirmek istiyorum. örneğin 3 renkli bir vektörelim var onu resme çevirdiğimde 3 renk olarak çıkıcak yani şöyle 3 rengim diyelimki C 100 M 100 Y 100 zoom yaptığımda piksellerde sadece C 100 M 100 Y 100 olacak griler açık tonlar prüzler görünmeyecek

bilen arkadaş varmı lütfen yardım.

ben yarım yamalak yapmayı başardım ama daha prof. olarak yapmasını bilen bir arkadaş varmı ?

örnek bir resim yükledim bakabilirsiniz.

Benzer konular

grafok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
programlar bukadarını yapabiliyor. tam profesyonel istiyorsan çizmelisin.

gency

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaş cevap olsun diyemi yazıyorsun :)
iş vektörel zaten çizim... çizimi nasıl çiziyim :)
ben bu çizimi resme çevirdiğimde piksellerde renk farklılığı olmayacak onu istiyorum.

computerboy

🌱Yeni Üye🌱
abi sen bence ne yapmak istediğini bilmiyorsun 3 renk diyorsun cmy yazıyorsun 3 renk olmaz cmy de cmyk olur yani k(key) anahtar renk renk tonunu belirler ancak sen k yi kaldırıyım sadece 3 olsun dersen renk değişikliğini rgb ye çekersin doğal olarak rgb katoloğuna geçtiğinde renkte mutlaka değişiklik olur. hem rgb olmasın hemde cmyk dan cmy resim olsun dersen böyle bir mantık olmaz. rgb bir resmi cmyk ya çevirirsen de renk değişikliğini her türlü yaşarsın. sadece yakın değerlerde bir renk almak istersen de 300 dpi de bir resim üzerinde yakın renk değerleri alırsın.

gency

🏅Acemi Tasarımcı🏅
abi sen bence ne yapmak istediğini bilmiyorsun 3 renk diyorsun cmy yazıyorsun 3 renk olmaz cmy de cmyk olur yani k(key) anahtar renk renk tonunu belirler ancak sen k yi kaldırıyım sadece 3 olsun dersen renk değişikliğini rgb ye çekersin doğal olarak rgb katoloğuna geçtiğinde renkte mutlaka değişiklik olur. hem rgb olmasın hemde cmyk dan cmy resim olsun dersen böyle bir mantık olmaz. rgb bir resmi cmyk ya çevirirsen de renk değişikliğini her türlü yaşarsın. sadece yakın değerlerde bir renk almak istersen de 300 dpi de bir resim üzerinde yakın renk değerleri alırsın.

güzel şeyler anlatmışsınız fakat benim söylediğimle alakası yok. ben örnek olarak C M Y dedim yani bu renk pantonenin herhangi bir rengide olur benim dediğim olay dokumadaki desen. herhangi bir resmi dokuma programına attığımda pikseller arasında ton farklılığı oluyor bunun olmamasını istiyorum. örnek resim gönderdim onu pc ye indirip zoom yapıp inceleyin, renk geçişlerinde ton farklılığı olmadığını göreceksiniz.

computerboy

🌱Yeni Üye🌱
hezarfen demek istediğinizi anladım şuan. öncelikle dokuma programında hangi renk kullanıyor bunu bilmek gerekir. örneğin rgb cmyk vb. şöyle örnek veriyim illüstratörde yapmış olduğunuz bir çalışmayı photoshop ta çalışabilmek için rgb ye dönüştürmek gerekir. bunun gibi bir durum sizi rahatsız ediyor muhtemelen. kullanılan renkler de piksellememek için ve pikseellerde bozukluk olmaması için baskı renklerini en az 300 dpi da kullanmamız gerekir. ancak dediğim gibi kullandığımız makine,program vb. durumlar çalışmayı her türlü etkiler. bunu çözebilecek tek sistem vardır. o da şuan 1 milyon lira civarı bir fiyatı var. bu cihaz renkleri atomik düzeyde yerleştirerek hiç bir farklılık koymamaktadır. umarım anlatabilmişimdir.

gency

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hezarfen demek istediğinizi anladım şuan. öncelikle dokuma programında hangi renk kullanıyor bunu bilmek gerekir. örneğin rgb cmyk vb. şöyle örnek veriyim illüstratörde yapmış olduğunuz bir çalışmayı photoshop ta çalışabilmek için rgb ye dönüştürmek gerekir. bunun gibi bir durum sizi rahatsız ediyor muhtemelen. kullanılan renkler de piksellememek için ve pikseellerde bozukluk olmaması için baskı renklerini en az 300 dpi da kullanmamız gerekir. ancak dediğim gibi kullandığımız makine,program vb. durumlar çalışmayı her türlü etkiler. bunu çözebilecek tek sistem vardır. o da şuan 1 milyon lira civarı bir fiyatı var. bu cihaz renkleri atomik düzeyde yerleştirerek hiç bir farklılık koymamaktadır. umarım anlatabilmişimdir.

:) ya kusura bakma ama söylediklerinin yine hiçbir alakası yok.