Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PDF CMYK Renk Çekimi

SerkanArsln

🌱Yeni Üye🌱
Selam arkadaşlar,

Korelde 0 0 0 100 aldığım siyah renk pdf çektiğimde photoshopda aynı renk kodunu görüyorum.

Ama Ai de 0 0 0 100 yaptığım renk kodlu çalışmam PDF çektiğimde CMYK olarak açtığımda 4 renkten oluşan siyah vermektedir.

Ai de PDF çektiğimde 0 0 0 100 olarak görmek istiyorum Photoshopa attığımda bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?

Benzer konular

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Selam arkadaşlar,

Korelde 0 0 0 100 aldığım siyah renk pdf çektiğimde photoshopda aynı renk kodunu görüyorum.

Ama Ai de 0 0 0 100 yaptığım renk kodlu çalışmam PDF çektiğimde CMYK olarak açtığımda 4 renkten oluşan siyah vermektedir.

Ai de PDF çektiğimde 0 0 0 100 olarak görmek istiyorum Photoshopa attığımda bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?

Bİrkaç sebebi olabilir

1- Aİ'de pdf'yi yanlış presetle oluşturuyor olabilirsiniz, mutlaka "press quality" presetini kullanarak pdf'nizi oluşturun.

2- AI'de çalışma sayfanızın renk modu RGB kalmış olabilir, üst menülerden File>Document Color Mode kısmından kontrol edin

3- PDF'yi photoshopta import pdf penceresinde renk modunun CMYK olduğundan emin olun.

siLencieux

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1. PDF Press Qualiy şeklinde kaydet (CMYK olduğundan emin ol)
2. Photoshop'a atarken Crop To: Media Box seç ve Mode bölümünden CMYK seçeneğini işaretle dökümanı aç