Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe Acrobat Postscript kaydetme

greenxs

🌱Yeni Üye🌱
Freehand Mx programında yaptığım çalışmayı postscript olarak kaydetmek istiyorum fakat Print penceresinde yazıcılarda Adobe Acrobat çıkmıyor. Bunu nasıl yapabilrim. (Mac Osx 10.6.4 - Adobe Acrobat 9 Pro kullanıyorum.)

Benzer konular

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Print seçenegini seçtiğinizde sol altta PDF seçeneği olması lazım oradan da
"Save PDF as PostScript"i seçiyorsunuz.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Print'i seçtiğinizde "Copies & Pages"in olduğu yerden Freehand MX seçeneğini seçtiğinizde "advanced" ayarları geliyor karşınıza. Sonra PDF Save PDF as PostScript'ten PDF yapabilirsiniz.

greenxs

🌱Yeni Üye🌱
Print'i seçtiğinizde "Copies & Pages"in olduğu yerden Freehand MX seçeneğini seçtiğinizde "advanced" ayarları geliyor karşınıza. Sonra PDF Save PDF as PostScript'ten PDF yapabilirsiniz.

Evet söylediğin kısmen doğru fakat sorun şu yazıcı bölümünde Acrobatı seçtiğimiz zaman advanced a bastığımızda separation, pages vs ayarları çıkar ordan gerekli ayarları yaptıktan sonra senin dediğin gibi save as postscript olarak kaydedersin sonrada adobe distillerdada pdf e çevirirsin sonra gönül rahatlığıyla baskıya gönder işi... Ama acrobatı yazıcı bölümünde seçemediğim için bahsettiğim şeyleri gerçekleştiremiyorum......

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Evet söylediğin kısmen doğru fakat sorun şu yazıcı bölümünde Acrobatı seçtiğimiz zaman advanced a bastığımızda separation, pages vs ayarları çıkar ordan gerekli ayarları yaptıktan sonra senin dediğin gibi save as postscript olarak kaydedersin sonrada adobe distillerdada pdf e çevirirsin sonra gönül rahatlığıyla baskıya gönder işi... Ama acrobatı yazıcı bölümünde seçemediğim için bahsettiğim şeyleri gerçekleştiremiyorum......

Print bölümünde printeri seçip "Shared Printers"den "Adobe PDF 9.0" seçeneği var (yani benim fh'de var) senin sorununu çözer mi?

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İşte bende çıkmıyo o... Adobe Acrobat 9.0 bi çıksa bütün dertlerim biticek :D

Sanırım printerleri yükleme veya tanıtma, ya da sistemle ilgi bi sorun inşallah çözülür kolay gelsin.

alokatalog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bendede file de print bölümünde çıkıyor adobe pdf fakat yazdıra duraklatıyor ne yapmalı acaba bu noktda