Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand ve 64 bit Windows

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Windows Xp, Vista ya da 7 işletim sistemlerinin 64 bit sürümlerinde Freehand MXa (v 11.0.1) ile PS, EPS ya da PDF üretemiyorum.

Postscript bir yazıcıya belge göndermeye çalıştığımda, EPS export etmeye çalıştığımda ya da PDF yazıcısına yazdırıp PDF elde etmeye çalıştığımda şu mesajı alıyorum:

Could not complete your request. Because read of write access has been denied.

Okuma ve yazma izinleriyle ilgili bir sorun olduğunu anlıyorum fakat bunun neden kaynaklandığını ve çözümünü bulamadım.

Aramızda 64 bit windows işletim sistemlerinden herhangi birinde FH kullanıp da aynı sorunu yaşayan ve çözüm üretebilecek birilerinden cevap bekliyorum...

straus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ilk önce frehand klasörünün yüklü olduğu C:\Program Files\Macromedia\FreeHand MXa\English
içine fhprefs.txt oluşturun, oluşturduğunuz bu dosyanın içine whatever yazın kaydedin ve freehand'ı açın

FrehandMX içindeki preferences bölümüne gir ve orda export seçeneğine tıkla
daha sonra UserPrep File yazan kısmın altındaki kutucuğa UserPrep yaz.istediğin çıkışı alabilirsin.
umarım yardımcı olabilmişimdir.

straus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım işe yaradımı yaradıysa en azından bir teşekkür lütfen!

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
ilk önce frehand klasörünün yüklü olduğu C:\Program Files\Macromedia\FreeHand MXa\English
içine fhprefs.txt oluşturun, oluşturduğunuz bu dosyanın içine whatever yazın kaydedin ve freehand'ı açın

FrehandMX içindeki preferences bölümüne gir ve orda export seçeneğine tıkla
daha sonra UserPrep File yazan kısmın altındaki kutucuğa UserPrep yaz.istediğin çıkışı alabilirsin.
umarım yardımcı olabilmişimdir.

arkadaşım işe yaradımı yaradıysa en azından bir teşekkür lütfen!

Çok teşekkür ederim üstat. Anlattığın yöntemle kısa bir deneme yaptım. EPS export yapabiliyorum. Fakat PDF ve PS printerlar için yine sonuç alamadım.

Ama yine de iş görecek tabi. Tekrar teşekkür ederim. Bir de bunun sebebini açıklarsan daha da iyi olur.

decis

🌱Yeni Üye🌱
Freehand MXa (v 11.0.1) ile PS, EPS ya da PDF üretemiyorum.

dosyayı print edin yada CTRL+P dediğinizde "Advanced"e tıkladığınızda sol üstten aşağı doğru 3ncü sırada "UserPrep file : none" olan yeri "SLIDES.PRP" yapabilirsiniz.