Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freelance olarak dolandırılmış arkadaşlar var mı?

egelican

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar 2 ay önce Tekirdağda faaliyet gösteren bi reklam firması olan Turkuaz media ya dergi yaptım kaporasını aldım ancak kalan kısmını alamıyorum. Sürekli oyalama ile geçiyor günler.. Ne yapsam bilmiorum bu konuda bana öneride bulunabilecek arkadaşlar var mı acaba?? 300 lira çok değil ama paramı yedirmek istemiyorum arkadaşlar.. Lütfen sizde dikkat edin bu firmaya.. Tekirdağ Turkuaz Media Hasan KAYA.. paranızı peşin almadan iş yapmayın arkadaşlar...

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar 2 ay önce Tekirdağda faaliyet gösteren bi reklam firması olan Turkuaz media ya dergi yaptım kaporasını aldım ancak kalan kısmını alamıyorum. Sürekli oyalama ile geçiyor günler.. Ne yapsam bilmiorum bu konuda bana öneride bulunabilecek arkadaşlar var mı acaba?? 300 lira çok değil ama paramı yedirmek istemiyorum arkadaşlar.. Lütfen sizde dikkat edin bu firmaya.. Tekirdağ Turkuaz Media Hasan KAYA.. paranızı peşin almadan iş yapmayın arkadaşlar...

İyi ki çalışmamışım, banada teklif etmişti beraber çalışmayı. Belediyelere felan yoğun iş yapıyoruz diyordu.. Ben ankaradayım, kalkıp tekirdağa gelmemi istemişti :smile:

Bu piyasadaki ilk işimde dolandırılmıştım, insanları kendim gibi zannettiğimden. O günden beridir dolandırılmadım, hep peşin çalışmaya uğraşıyorum çünkü. Paramı almadan işi teslim etmem kolay kolay, bırakın gitsin anlaşamazsanız. Para verecek adam bu konular yüzünden sizinle anlaşamayıp işi bırakmaz.

tasta

🌱Yeni Üye🌱
Tam dolandırıcıymış. Nisan ayında çalıştık. ilk çalışmaya başladığımız andan itibaren dolandıcı olduğunu hissetmiş ve kendisine de hissettirmiştim. Bana da yemek kitap yaptırdı. toplam tutarım 3/1ini aldım. geri kalanını ödemedi bende işi vermedim. 1000 TL. alacağım var kendisinden.
Aslında belediyeye çalıştığı için şikayet edilebilir ve ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunabiliriz.

yusufbatirel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ali nihat ismi ic mımar dıye sıze ıs yaptırmaya calısırsa bılgınız olsun bedavacı

aresrisus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.emrecetiner.com.tr
Bu tarz kişileri afişe etmek çok önemli bundan sonraki kişilerin başı ağrımaması için. Freelance çalışmalarda sözleşme yapmak bence çok önemli iki taraf bu sözleşmeyi imzalamalı. Daha önce sözleşme imzalatmadığım kendisine güvendiğim bir kişiye ücretin kalanına almadan aciliyetten işi teslim ettim daha sonra emeğimin karşılığını alamadım. Bu konuda bence esnek olmamak gerekiyor.

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Tekirdağlıyım, ben hariç bu adamı tüm Türkiye tanıyormuş :)
O konularda yapabileceğin bir şey yok işin yarısını peşin alacaksın geri kalanını alamayabilirim diye kendini hazırlayacaksın. O yüzden ucuz fiyatlar vermemeliyiz.

cem59

🌱Yeni Üye🌱
ya adamın işi gücü emek hırsızlığı alın terı tokatcılıgı.. bu adam zonguldakta bine yakın esnafı dolandırdı ve gazetelere cıktı...taktık aynı paraları topladı ve kactı..sonra balıkesıre gıttı ordada esnafı tokatladı sımdıde tekırdagda turkuaz medya olarak kendıne sozde bır temız sayfa actı ... ınternet sıtesı adresı Biz Kimiz? : Turkuaz Medya referans kısmındada herhalde dolandırdıklarını yazıyıor... bu adamı lutfen herkes ıfşaa etsın facebook tweter nereıs varsa herkes yazsın baska kımsenın canı yanmasın

HASAN KAYA ya ulaşmak isteyenler bana ulaşsın lütfen...

ya adamın işi gücü emek hırsızlığı alın terı tokatcılıgı.. bu adam zonguldakta bine yakın esnafı dolandırdı ve gazetelere cıktı...taktık aynı paraları topladı ve kactı..sonra balıkesıre gıttı ordada esnafı tokatladı sımdıde tekırdagda turkuaz medya olarak kendıne sozde bır temız sayfa actı ... ınternet sıtesı adresı Biz Kimiz? : Turkuaz Medya referans kısmındada herhalde dolandırdıklarını yazıyıor... bu adamı lutfen herkes ıfşaa etsın facebook tweter nereıs varsa herkes yazsın baska kımsenın canı yanmasın

hakanpelin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.grafiktasarimevi.com
emeğimizi hiçe sayan insanlar çok fazla... bizimle çalışacağını söyleyip logoları yaptırıp birdaha ulaşamadığımız insanlar var...

cem59

🌱Yeni Üye🌱
Tam dolandırıcıymış. Nisan ayında çalıştık. ilk çalışmaya başladığımız andan itibaren dolandıcı olduğunu hissetmiş ve kendisine de hissettirmiştim. Bana da yemek kitap yaptırdı. toplam tutarım 3/1ini aldım. geri kalanını ödemedi bende işi vermedim. 1000 TL. alacağım var kendisinden.
Aslında belediyeye çalıştığı için şikayet edilebilir ve ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunabiliriz.

tasta benle iletişime gecermısın ?

cemsabuncuoglu84@hotmail.com adresim hasan kaya tarafından dolandırılanlar alacagı olanlar benımle ıletısıme gecsın

fsahinoglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
freelancer olarak kimseden kapora almadan ve iş bitiminde ücretin geri kalanı tamamlamadan işi teslim etmeyin karşı tarafa güven verilecekse jpeg formatının kalitesiz şeklinde gösterilmesi en uygundur arkadaşlar. kaporasız çalışacağınıza hiç çalışmayın daha iyi emeğe zamana yazık

tasta

🌱Yeni Üye🌱
Hezarfen iletişim

merhaba Turkuaz Medya için mi?

eratosth

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar özgün bir freelance çalışmanız sonrasında paranızı alamadıysanız ve sizi dolandıran bu insanlar yaptığınız çalışmayı kullandıysa biraz hukukla bu işi çözebilirsiniz. Tek bir şartı var karşı tarafa bu çalışmayı kullanabileceğinize dair yazılı bir belge vermediyseniz.

Çalışmanızın bilirkişi raporunda belirtilen tutarının 3 katına kadar tazminat davası açabilirsiniz. Detayları konuşmak isteyen bana ulaşsın.

Bir yıllık konuyu hortlatmışım :D
Ama haklı sebeplerim var.