Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

harici diskimde sorun var

cngzdhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaşlar; Öncelikle konuyu nereye açaçağımı bilemedim, umarım yanlış yere açmamışımdır:crying:

WD Marka 1tb lık bir harici diskim var , güvenlik şifresi oluşturulabilenlerden ama ben oluşturmadım.

Bilgisayarımın yerini değiştirip tekkar kurduğumdan beri Harici diskimin içinde bir klasör oluşturmak istediğimde veya içine bişeyler attığımda, ben korumalı yapmadığım halde " disk yazmaya karşı korumalı lütfen korumayı kaldırın" msjını veriyor, bu korumayı nasıl kaldırabilirim veya nasıl bu masjın çıkmamasını sağlayabilirim Yardımlarınızı bekliyorum
Şimdiden Teşekkürler:sweating:

Bu konuda bilgi sahibi veya aynı sorunla karşılaşmış kimse yokmu??

delta11

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bende de wd 1tb harici disk var ancak bugüne kadar böyle bir sorun yaşamadım. içinde eminimki önemli bilgilerin vardır, ancak belki biçimlendirme sonrası düzelebilir. inş. bir hasar görmemiştir.

cngzdhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bende de wd 1tb harici disk var ancak bugüne kadar böyle bir sorun yaşamadım. içinde eminimki önemli bilgilerin vardır, ancak belki biçimlendirme sonrası düzelebilir. inş. bir hasar görmemiştir.

Evet içinde250gb lık bi arşivim var onu ayrı biyere de taşıyamıyorum formatlıcam ama yazmaya karşı korumalı msjnı ordada veriyor malesef buna bi virüs vs.mi sebeb oluyor yoksa yapmam gereken bir ayarmı var onu çözemedim

muhendisane

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu tür sorunlar genelde işletim sistemi, kullanıcı ve program kayıtlarının tutulduğu Registry'den kaynaklanmaktadır. Çözüm için; Registry'de birkaç ayar yapılması gerekmektedir.

Öncelikle harici diskinizi bilgisayara takın daha sonra aşağıda linkini verdiğim programı indirin, rar'dan çıkartıp çalıştırın. Karşınıza çıkan ekranda KALDIR butonuna tıkladıktan sonra harici diskinizi çıkartıp takın. Eğer sorun başka bir kaynaktan değilse probleminiz çözülmüş olacaktır (aksi takdirde lütfen bildirin).

Link: TIKLAYIN

cngzdhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
:angel::angel::angel::angel::angel: Teşekkürrler :angel::angel::angel: Teşekkürler:angel::angel::angel::angel:Teşekkürler,, Mühendisane

11 ahmet

🌱Yeni Üye🌱
link kırılmıs yenileme imkanınız var mı acaba

11 ahmet

🌱Yeni Üye🌱
benim hdd salt okunur olmus ve hiçbir sekilde dosya atamıyorum biçimlendiremiyorum.Verdiğiniz linkteki programda ise koruma koy diyor korumayı kaldır yazısı yok malesef benim sorunuma bi çözüm var mı? hdd wd 1 tb

rainman59

🌱Yeni Üye🌱
dosyayı tekrar yükleyebilir misiniz acaba. Teşekkürler