Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kameralı kesim

maltepe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar baskıdaki kesim için konulan izleri takip ederek kesim yapan makinalar hakkında bilgisi olan varmı?rolandın bu tarz makinaları olduğunu duymuştum.
ayrıca bunların bıçak ömrü ve kesim hassasiyeti nasıldır?
bilgisi olan arkadaşların paylaşımı bu konuda bana çok yardımcı olacaktır şimdiden tşk.

Benzer konular

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Rolandın gx modelinde var bu.diğer modellerde yok.hassasiyeti diger plotterlerlerle aynı güzel makina.bıçak ömrü kesecegin meteryala bağlı.
cutstudio programı ile birlikte satılıyor başka digital baskı makinasında pozalanarak basılmış folyo baskılarının kenarlarından istediğin genişlikte keser.otomatik degil ayrı bir çalışma gerektirir

dedekasap

🏅Acemi Tasarımcı🏅
başka modelerde de var ben kulanıyorum
GRACTEK YAZILIŞI AKLIMA GELMEDİ KESİMİ FENA DEYİL COK MİLİ METRİK DEYİLDE İŞ GÖRÜR BICAK ÖMRÜ 6 YA KADAR

haruncnr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
GRAPHTEC FC700 tam aradığın gibi bir cihaz. Kesim datasını CorelDraw dan gönderiyorsun. Corelle uyumlu bir sürücü veriyorlar adam akıllı bir software yok beraberinde tek kötü yanı o Biz bu cihazların satışını yapıyoruz ve eğitimini veriyoruz. Kesim hassasiyetide çok iyi.Ama ben GERBER in makinelerini (Plotter, Cnc, ve Küçük bir baskı makinesi ) kullanıyorum bence en iyisi.

maltepe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
35x50 olarak basılmış olan selefonlu etiket kağıdın kesimi yapılacak.bu özelliklere uygun ebatlı makina varmıdır bildiğiniz.işleri zaten corelde hazırlıyoruz ve kesim yerlerini corelde belirleyebiliriz.

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
başka modellerde yok derken rolandın başka modellerini kast ettim.marka olarak diğer markaların kamera tanımalı plotterleri mevcuttur.

cengavermert

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sayın Maltepe;

Roland'ın en son çıkan modellerinin hepsinde crop okuyucu var,Corel ile uyumlu da bir programı var.

Kolay gelsin

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Mutoh Ultimate lerde var. Easysign programı ile yapmış olduğunuz etiket baskıları , baskının başındaki barkodu okuyarak kontür kesimini yapıyor. Hız ve kalite olarak mutoh emsallerinin çok üzerinde bir makina.

gürz

🌱Yeni Üye🌱
arkadaş rolandtında var graphtec tede var graphtec çok güzel hızlı ve hassas kesim yapıyor fakat makinayı satan firmayı makina kadar övemeyecem

cibril

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım poza tanıma sistemi olan tüm makinalarda o işlemi yapabilirsin ve ayrıca baskes makinalarında öle bi özelliği var çoğu arakadaşımızın elindeki graphtech makinalarda bu poza tanıma sistemi vardır fakat kullanmayı dahi bilmiyolar satan firmanın bu konudaki yardımlarının pek iyi olduğu sölenemez yinede çok önemli ise senin için özelime yazarsan yardımcı olabilrim ki bir arkadaşımı corel felan demiş yukarda corelde veya tektüze kesim programlarında poza kesimi özelliği yoktur onuda flexisignpro7,5 le yapabilirsin ayrıntılı bi konu burası bu iş için yeterli değil ....

karakutu_

🌱Yeni Üye🌱
mimakide optik okuyucu yani kameralı hassas kesim mevcut bu konuda en doğrusu mimaki

karakutu_

🌱Yeni Üye🌱
baskıyı kesmek için kross atıyosun köşelere ordan görüp ona göre kesiyor satıcı firma daha ayrıntılı bilgi verir sana

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Baskı datasının birde vektörelini oluşturuyorsun. Sol alt köşe , sağ alt köşe ve sol üst köşeye 10 mm çapında siyah dairesel noktalar koyuyorsun. Roland ın ploterlarında Cut Studıo diye bir programı var.Programda Print&cut seçeneği var. Bu seçeneği işaretlediğin zaman ekrana 10 mm çapında 3 tane içi boş daire geliyor. Bu daireleri ölçeklendirerek datanın noktaları ile örtüştürüyorsun. Cutting dediğin anda dekupe etmeye başlıyor. Sıfır hata ile de dekupe ediyor diyebilirim.