Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Layers MenÜsÜndekİ Bacgraundu Nasil Kİlİtleyİp Çİzİm Yapabİlİrİm?

nihannk

🌱Yeni Üye🌱
ARKADAŞLAR FREEHANDİ ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM AMA TIKANIP KALDIM BURDA.. YARDIM BEKLİYORUM ,:hmm2:

Benzer konular

foreman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
layer bölümünde yeni bir layer oluşturup sabit kalmasını istediğin objeleri çizer ve kilitlersin veya objeleri convert to master paga yaparak her sayfada sabit kalmasını sağlayabilirsin veyaaa objeyi direkt lock edebilirsin bunların birini dene

sportman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
"convert to master page" dediğin özelik nerde arkadaşım sölersen sevinirim

graphimania

🌱Yeni Üye🌱
Her layerin sol tarafında bir asma kilit işareti vardır buraya her tıkladığındağında kilit kapanır ve açılır. Ayrıca kilitin solundaki onay işaretini kaldırırsan layeri görünmez hale getirebilirsin.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
graphımanıa... tesekkurler. ben sportmana yanı vereyım o zaman. Master Page kullanım amacına gore uygun kullanırsan cok guzel ıse yarar bır ıs cıkarmıs olursun. master page ye menulerınde safya ayarlarını ve sayfalarını gordugun menude ustte gorebılırsın orda her actıgında acılır bı pencere vardır ve kesınlıkle none yazar. saga acılır oku kullanarak add master page komutunu vererek yenı bır master page olustura bılırsın. sana boş bır belge acr ve sen bu belgende sabıt kalmasını ıstedıgın seylerı yerlestırısın kapadıgın anda o master page olarak kayd edılır sonra sen ekledıgın her sayfaya yada sectıgın sayfalara bu master pageyı tanımlayarak kullanabılırsın. umarım anlatımım ısıne yarar. kolay gelsın