Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lazer kesim tabla sorununsalı

smalljackal

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar fiber glass plastik karışımı bir ürün kesiyorum ancak söyle sorunum var ürün çok narin altı boş olursa kesimde sorun yok.
Ancak altında tabla olursa tablaya çarpan ışın patlama yaparak ürüne zarar veriyor.
Bu yapışan bir ürün cam yüzeye yapıştığı için o ufak patlamalar büyük sorun oluyor.
farklı tablalar denedim akrilik tabla yaptım kendime bu sefer akriliğe birleşme noktaların yanıklar meydana geliyor işin içinden çıkamadım bir önerisi olan var mı ?

buldepo

🌱Yeni Üye🌱
İz bırakan patlamalar

Selam.
Öncelikle bir plotter çıktı al. Bak. Nerede kesim olmayacaksa oralarda mini takozlarla malzemeni yükselt. Ben böyle çözmüştüm. Kılıç, balpeteği tablalarda sorunsuz iş görür. Kamalı ise işin zor. Kolay gelsin kardeşim.
Bülent

smalljackal

🌱Yeni Üye🌱
Kilic tabla kullandım bal peteği kullandım kestigim malzeme devamlı değişiyor olculeri. Çıktı almam çok zor o yüzden. Takoz işi maalesef çok çok zor kestiğini malzeme çıktıları ufak cep telefonu boyutunda. Bana lazeri edecek bi ürün lazım altına koydugumda

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
lazerde bunun gibi metaller kestirerek tablanın üstüne diz sorun çözülecektir
1EJQVN.jpg

stylecool

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba aynı problemi bende yaşıyorum sorunu tam olarak nasıl çözdünüz. Selamlar...

stylecool

🌱Yeni Üye🌱
yaptığınız işlemin resmini yükleyebilir misiniz ?

TuGo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Altına pleksi parçaları koyarak yükseltebilirsibi, yansıöa yapmayacaktır.