Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Simetri!?!

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bikaç aydır şunu düşünüyorum. Simetri insanları neden rahatsız ediyor? Bi laf var '' Simetriden kaçın!'' Etrafıma bakınca, gezegenimize bakınca hatta ve hatta evrene bakınca her şey bir simetri. Her bir canlı her bir obje kendi içinde bir simetri.Simetri kadar doğal bir şey yok.Sizde bir dikkat edin. Neredeyse herşey bir simetri. Bu yüzden yanlış nerde hala anlamıyorum. Simetri evrenin yaratılışında var. Şunu farkettim ki bu yüzden simetriyi seviyorum. Sizlerinde bu konudaki görüşlerinizi almak isterim ama. Simetriye neden karşısınız? Onda sizi rahatsız eden şey ne?

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
ben simetriye karşıyım dediğimi hiç hatırlamıyorum. :))

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ne güzel işte. Ama öyle bir laf var dimi? ''Simetriden kaçın!'' De niye kaçınıyım?

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Ben simetriyi severim.Simetri demek düzen demek.Düzeni kim sevmez ki?Sevmeyen biri varsa arkadaşımıza yardımcı olsun lütfen...:)

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Mesela adının baş harfi cahit hoca! :D Zamanında okuldaki 5 ana ders hocalarım.

minerva00

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hortkulukavcisi.com
Bizim okuldaki hocalarımız (lisedeyim) simetri istemezlerdi çalışmalarda, çünkü yaratıcılığı sınırladığını söylerlerdi. Bu bakımdan öğrencinin gelişmesi için doğrudur ama onun dışında simetriden hoşlanmayan insan olacağını sanmam.

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
''Simetri yaratıcılığı sınırlar''. Doğru olabilir, düşünmek gerekir. Ama simetri, denge unsurunun ta kendisi olduğunu da düşünmek gerekir. Ve tabi doğallık...

tshatim

🌱Yeni Üye🌱
Diyalektik materyalime göre yeni ürünler, fikirler çelişkiden doğar yani namıdeğer "zıtların birliği" ya da "tez anti tez sentez" simetri biraz rekrar gibidir çelişki yoktur kendini tekrarlar ve yeni bir şeylere gebe değildir, kaos, çelişki gelişimin doğasında bunlar vardır.

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Bende simetre hastalığı olmasına rağmen çalışmalarımda fazla simetrik olmamaya çalışıyorum, elimden geldiğince.
Ama onun haricinde masamda, üstümde, duvarda nerede olursa olsun asimetrik birşey gördüğüm zaman sürekli gözüme takılıyor.
Düzeltiyorum.
Takıntı işte.
Evet simetri yaratıcılığı sınırlar diyorlar ben simetriyi de çalışana bağlıyorum.
Simetrik düzenle de çok iyi işler çıkabiliyor.