Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ünlü Tabloları Heykelleştirmek 3B- Picasso, salvador dali, mondrian

ahmetbroge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Katılım
3 May 2011
Mesajlar
215
Tepkime puanı
13
Pablo Picasso 3d Guernica | Rölyef - Heykel

Pablo Picasso'nun şaşırtıcı guernica'sını 3 boyuta dönüştürdük. Muhtemelen Picasso'nun en ünlü eseri olan Guernica, İspanya’nın İç Savaşı sırasındaki ispanyanın şehri Guernica’daki şehrin bombalanmasını tepki olarak gösterilen en güçlü tablodur


umarım bu videoyu beğenip yorum atıp abone olursunuz.
izlediğiniz için teşekkür ederim.

https://www.kisa.link/LFns video link :D::D::D::D::D::D::D::D:
guarnica_3d_sculpture_by_ahmetbroge_dd2vu5o-250t.jpg
Pablo Picasso'nun Guarnica eserini 3 metre uzunluğunda 3 boyuta çevirme projemiz. Projenin amacı :proje Öğrencilerin picasso yu daha iyi anlama ve yakından tanıma fırsatı. Picasso nun gözünden görme ve yaratıcılıklarını kullanarak da sanat eserini modern çağda yorumla beceresi kazandırmak Proje yapım: Guarnica eseri beyin fırtınası tekniğiyle çözümlenip her bir parça öğrencilere dağıtılmış ve bu parçalar eseri bozmayacak şekilde uygun boyutlara büyütülüp duralitler üzerine çalışılmış ve kesilmiştir.Çalışılan her parça perspektif kuralları çerçevesinde yorumlanıp birleştirilmiş ve eser son şekline dönüştürülmüş bir buçuk aylık bir süreçte tamamlanmıştır.Emeği geçen tüm öğrencilere teşşekkür ediyorum.


Salvador Dali Belleğin Azmi Modern Sanat SürrealizmSalvador Dali ye ait bilinen en öenemli tablolarından olan 1931 yılına ait belleiğin azmini ( eriyen saatler ) yu 3d (3 boyuta ) ye dökerek bir modern sanat ve kavramsal sanat akımlarıyla harmanlayıp yeni bir heykel elde ettik.


Umarım faydalı bir video olmuştur . Bir sonraki videoda görüşmek üzere kendinize iyi bakın

dali123.md.jpg

abone olup like atıp beğenmeyi unutmayınız.
https://www.kisa.link/LFnq:D::D::D::D::D::D::D:


Eser bugün, New York City Museum of Modern Art'da (MoMA) yer alır. Tablo ilk kez New York'ta 1932'de sergilenmiş ve Dali o zaman tabloyu 250 $'na satmıştır. Tablo kısa bir zaman dilimi içinde Dali'nin en tanınmış eseri olmuş ve kartpostal, poster ve diğer şekillerde kullanılmıştır.


Ünlü gerçeküstücü tablo eriyen cep saatlerini konu almaktadır. Bu, Dalí'nin o yıllardaki 'yumuşaklık' ve 'sertlik' anlayışına ışık tutmaktadır.


Yapıt her ne kadar Dalí'nin sanat yaşamındaki Freudçu evrenin bir örneği olsa da, sanatçının bilimsel evreye geçişinden 14 yıl önce yapılmıştır. Dalí'nin bilimsel temelli yapıtlar vermeye başlaması 1945 yılındaki atom bombası kullanımına dayanmaktadır.


Tablonun ortasında "canavar" biçiminde bir insan figürü gözlenebilmektedir. Dalí'nin birçok yapıtında kullandığı bu nesne, sanatçının kendini betimlemesi olarak da algılanmaktadır. Resmin sol alt köşesindeki turuncu saat karıncalarla kaplanmıştır. Dalí; karınca görüngesini, ölümü ve kadın üreme organlarını simgelemek amacıyla da kullanmıştır.
devamı için :Salvador Dali Belleğin Azmi Tablosu İncelemesi Nedir


#salvadordali
#eriyensaatler
#sürrealizm
#sürrealist
#sanatakımı
#gerçeküstücülük
#belleğinazmi
#rüya
#kavramsalsanat
#modernsanat
#hayel


Piet Mondrian 3d heykel / Kabartma / Modernsanat


Piet Mondrian, Hollandalı ressam Pieter Cornelis “Piet Mondriaan” 1912 sonrası Mondrian.soyut ressam olan piet mondrian eserini 3d (3 boyut ) heykel olarak tasarladıkkullandığımız malzemler strafor köpük ve boyalar
mondrian_3d_by_ahmetbroge_dd2vuat-250t.jpg

video link::):):):):):)
https://www.kisa.link/LFnr

Theo van Doesburg tarafından bulunmuş De Stijl sanat hareketi ve oluşumunun önemli bir destekçisiydi. Temsili olmayan ve Neoplastisizm olarak adlandırdığı stili yaratmıştır
 
Üst