Corel'in Zemin Rengini Değiştirmek

Corel Draw - Corel'in Zemin Rengini Değiştirmek ...

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 16-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese Selamlar, Sevgiler
Arkadaşlar normalde Corel'i açtığımızda önümüzde beyaz bir ekran, bir sayfa çıkar, bu beyaz ekranın yada beyaz sayfanın rengini değiştirebilir miyiz?, beyaza baka baka rahatsız oluyoruz, Corel'de böyle bir olanak var mı?, teşekkür eder, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
var coreli açınca a4 bi sayfa şekli gelir diktörgen şeklinde kenar çizgisine çift tıklayınca bi sayfa daha açılır oradn istedigin rengi verirsin görceksin..
Bu mesajdan alıntı yap
evinamin33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evinamin33(35)

Grafiker / Mersin

Alt 17-01-2010 #3
corelde senin istediğin şekilde zemin rengi değişmiyor arkadaşım.
Bu mesajdan alıntı yap
kscom isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kscom

Öğrenci (Diğer) / Ankara

corel sayfa zemini

Alt 17-01-2010 #4
merhaba
arkadasin dedigi gibi sanirim degismiyor diye biliyorum.ama sadece baski alani olan sayfanin degisiyor belki yeterli olur.Corel x4 kullaniyorum Layout tan Page Background seciyorsunuz ve solid den renk degistirebiliyorsunuz.diger kalan alanin degisme imkani varmi bilmiyorum varsada bu bilgiyi paylasacak arkadaslarimiz forumda olduguna eminim.forumda bilgi paylasiminda bulunan arkadaslara tesekkurler iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 17-01-2010 #5
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum, siteye soru yöneltirken boş durmayıp Corel'i kurcalıyordum, boş sayfayı renklendirmeden ziyade sayfa dışındaki boş alanlarıda renklendirebiliyoruz, yani kare veya dikdörtgen herhangi bir araç kullanılmadın sayfanın iç kısmı ve dışını istilen renkte renklendirebiliyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
musti55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musti55

Grafiker / Samsun

Alt 18-01-2010 #6
arkadaşlar sadece calışma kagıdının rengi değişiyor arka fon değişmiyor ben cok uğraştım olmadı
Bu mesajdan alıntı yap
musti55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musti55

Grafiker / Samsun

Alt 18-01-2010 #7
renklendire bilen varsa yardımcı olsun
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-01-2010 #8
http://img7.imageshack.us/img7/5576/aabbccb.jpg

bu sayfanın none olan rengini kırmızıya çevirme şekli olmaz diyen arkadaşlara duyrulur..
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 18-01-2010 #9
Arkadaşlar yöntemi açıklıyorum : Muhtemelen birden fazla yöntemi vardır diye düşünüyorum. Sayfanın kenarını çift tıklıyoruz > Add Page Frame'yi tıklıyoruz > Backrground > Solid(istenilen renk), ne oldu, sayfamız renklendi ve çerçeve halini aldı(rectangle) > Boşluğa tıklıyoruz > Paper Width(yatay-dikey sayfa boyutu) ölçüsünü yükseltiyoruz > Zoom > Zomm In, arkadaşlar yöntem bu, beyaz zeminden gözleri rahatsız olanlar için iyi bir yöntem diyebilirim.

Resim : RapidShare Webhosting + Webspace

Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 18-01-2010 #10
Arkadaşlar yöntemi açıklıyorum : Muhtemelen birden fazla yöntemi vardır diye düşünüyorum. Sayfanın kenarını çift tıklıyoruz > Add Page Frame'yi tıklıyoruz > Backrground > Solid(istenilen renk), ne oldu, sayfamız renklendi ve çerçeve halini aldı(rectangle) > Boşluğa tıklıyoruz > Paper Width(yatay-dikey sayfa boyutu) ölçüsünü yükseltiyoruz > Zoom > Zomm In, arkadaşlar yöntem bu, beyaz zeminden gözleri rahatsız olanlar için iyi bir yöntem diyebilirim.

Resim : RapidShare Webhosting + Webspace

Güzel yöntem, teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları