Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2 İllustrator Sorusu

cruex

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, iki dedim ama 3 sorum olacak.

1. İçi boş kare çizdiğimizde 4 stroke'un rengini ayrı ayrı nasıl verebiliriz?

2. Renk paletiyle çalışırken eyedropper toolla çalışmak ve renk kodunu girmeyi biliyorum. ama gradient'le çalışırken her rengi eyedropper ile belirlemek yada direk renk kodunu girmek nasıl?

3. çizdiğimiz bir şekile yada eklediğimiz bir jpeg'e koyudan açığa transparan(opacity) nasıl verebiliriz?

Anlayacağınız üzere kendimi geliştirmek için bulduğum resimleri illustratorde çizmeye çalışıyorum. Ve aynı gradient renkleri çıkarmayı başaramıyorum.

Son düzenleme:

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆

2. Renk paletiyle çalışırken eyedropper toolla çalışmak ve renk kodunu girmeyi biliyorum. ama gradient'le çalışırken her rengi eyedropper ile belirlemek yada direk renk kodunu girmek nasıl?

3. çizdiğimiz bir şekile yada eklediğimiz bir jpeg'e koyudan açığa transparan(opacity) nasıl verebiliriz?

Anlayacağınız üzere kendimi geliştirmek için bulduğum resimleri illustratorde çizmeye çalışıyorum. Ve aynı gradient renkleri çıkarmayı başaramıyorum.

1 sorunun cevabı için kareyi 4 ayrı çizgiden oluşturmayı düşünebilirsin.
Başka bir çözüm düşünüyorum bulunca paylaşırım

2. sorunun cevabı

aşağıda resimdeki gibi, gradient panelini açıp değiştirmek istediğin rengi seç önce daha sonra eyedropper toollu seç Kısayolu (I) ve referans alacağın renge tıklarken shift tuşuna bas
fGNUI.jpg

3.cevabı birazdan ekliyorum

cruex

🌱Yeni Üye🌱
2.için teşekkürler.
1 ve 3 için de cevap bekliyorum. çalıştığım dökümanda 20den fazla, farklı stroke rengine sahip kare olduğu için daha kısa bir yol bulmalıyım. tabi varsa.

cruex

🌱Yeni Üye🌱
süpersin arkadaşım. çok teşekkür ederim.

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆

Merhaba;

1.Soru için şöyle bir yöntem daha var;

umarım faydalı olur

6yZsf.jpg