Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sahip olduğumuz değerler kaybedilse de, son nefese kadar izindeyiz ATAM!

Adobe Illustrator (Yazı, Atatürk İmza)
Adobe Photoshop (Fotoğraf renklendirme, Zemin)

IR6hF.jpg

Kullanılan yazı alanını okumakta güçlük çekenler için:

''Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz.
Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin,
vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.
Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz.''

''Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.''

"Yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyetinin temeli burada atıldı.
Bu meydanda akan Türk kanları, bu gökte dolaşan şehit ruhları,
devlet ve cumhuriyetimizin sonsuz bekçileridir."
...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!.

Benzer konular

cuneytgurler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.behance.net
Yazı karakterlerinin altına uyguladığın drop shadow uygulaması beyaz zeminde baskı sonrasında çamur gibi duracaktır. gereksiz efektlerden kaçınalım tipografi üzerine gidersen sanırım daha iyi olcak başarılar dilerim kolay gelsin.

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
ulaş'ım fotoğraf ile beyaz zemin arasındaki geçişi biraz daha yumuşatabilirsin.. başka birşey çarpmadı gözüme, emeğine sağlık..

yanlız "son nefese kadar izindeyiz ATAM!" kısmı biraz çelişkili geldi bana, artık izinden çıkıp çalışma zamanı çok geldi diye düşünüyorum :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yazı karakterlerinin altına uyguladığın drop shadow uygulaması beyaz zeminde baskı sonrasında çamur gibi duracaktır. gereksiz efektlerden kaçınalım tipografi üzerine gidersen sanırım daha iyi olcak başarılar dilerim kolay gelsin.

Sevgili cüneyt, yapılan her çalışma baskı amaçlı değildir. Yorum konusunda haklısın gölgeler bu haliyle çamur gibi çıkar. Ama çalışma baskı amaçlı değildir. Haklısın; bunuda not düşmeliydim. Tipografie girmeye gerek yok diye düşünmüştüm. Üzerine daha sonrada düşülebilir bu yönlendirmeyle. Teşekkürler ilgine.

ulaş'ım fotoğraf ile beyaz zemin arasındaki geçişi biraz daha yumuşatabilirsin.. başka birşey çarpmadı gözüme, emeğine sağlık..

yanlız "son nefese kadar izindeyiz ATAM!" kısmı biraz çelişkili geldi bana, artık izinden çıkıp çalışma zamanı çok geldi diye düşünüyorum :)

Engincim, aslında fotodan beyaz alana geçen kısma benim müdalem yok:) Fotonun orjinalinde ki ekliyorum (şekil 1a) benim sadece Ata'mızı renklendirme çalışmam var:)

Çelişkide kalma hiç..Atatürk'ün İzinde olanlar sadece kalplerinde yaşatmıyorlar:)
Teşekkürler ilgine engincim.

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
29 ekim için anlamlı bir afiş göze ilk olumsuz olarak çarpan obje. Atatürkün önündeki vatandaş. Bir diğer husus ta sadece Atatürkün renklendirilmiş olması.fotoğrafın geneli siyah beyaz. Yazı yazılı kağıdın beyaz keskin bir çizgi var orayı beyaz deçişle iyi degrade yapılmamış.Eline sağlık kolay gelsin

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Son derece başarılı bir çalışma olmuş tebrik ederim. Gözüme takılan bir iki yer vardı ama geneline bakınca bunları söylemeye gerek olmadığını düşündüm.

İyi çalışmalar...

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ulaş tebrikler oldukça başarılı bir iş çıkmış.Ancak tirEdsOul'a bende katılıyorum fotoğrafın beyaz zemine geçişinde problem var.Çalışmayı büyütüp dikkatlice incele sende farkedeceksin.Eline sağlık.

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆

O değerleri kaybettikten sonra Ata'nın izinde olsak ne olur olmasak ne olur?!
Bu ve buna benzer cümleleri etrafta görüyorum ve hayli sinir oluyorum..Tepkim sana değil creedwar. Ama sen de bu anlamsız cümleyi savunuyorsan seve seve tartışırım! :)
Çalışma bence başarılı.
Emeğe saygılar...................................

immortale

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok başarılı ve çok anlamlı bir çalışma olmuş gerçekten.
Teşekkürler,
Emeğine sağlık.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
29 ekim için anlamlı bir afiş göze ilk olumsuz olarak çarpan obje. Atatürkün önündeki vatandaş. Bir diğer husus ta sadece Atatürkün renklendirilmiş olması.fotoğrafın geneli siyah beyaz. Yazı yazılı kağıdın beyaz keskin bir çizgi var orayı beyaz deçişle iyi degrade yapılmamış.Eline sağlık kolay gelsin

Sevgili vatandaş; Atatürk'ün önündeki vatandaş kurmaylarından biridir. Her ne kadar çevresinde kişiler olsada zaten tüm fotolarda odaklandığımız tek bir kişi değilmidir? O yüzden üzerinde durmadım:) Fotonun genelini renklendirmedim bilerek. Yine tek odaklandığımızın renkli olması yeterli diye düşünmüştüm ama senin için fotonun tümünü renklendiricem merak etme:) Degrade olayında sende haklısın atladığım bir nokta olmuş. Teşekkürler ilgine:)

Son derece başarılı bir çalışma olmuş tebrik ederim. Gözüme takılan bir iki yer vardı ama geneline bakınca bunları söylemeye gerek olmadığını düşündüm.

İyi çalışmalar...

Teşekkür ederim dreamsantana, ama eksik veya fazlalık olarak değerlendirdiklerini söylemeni bekliyorum yine.

Ulaş tebrikler oldukça başarılı bir iş çıkmış.Ancak tirEdsOul'a bende katılıyorum fotoğrafın beyaz zemine geçişinde problem var.Çalışmayı büyütüp dikkatlice incele sende farkedeceksin.Eline sağlık.

Nihat abim ilgine teşekkür ederim. Foto ve beyaz zemin arasındaki geçiş konusunda haklısın..büroya gidince düzeltmeleri yapıcam :)

O değerleri kaybettikten sonra Ata'nın izinde olsak ne olur olmasak ne olur?!
Bu ve buna benzer cümleleri etrafta görüyorum ve hayli sinir oluyorum..Tepkim sana değil creedwar. Ama sen de bu anlamsız cümleyi savunuyorsan seve seve tartışırım! :)
Çalışma bence başarılı.
Emeğe saygılar...................................

O değerleri durduk yere kaybetmiyoruz genel olarak kaybettiriliyoruz. Sahip çıkarım bildiğim tüm değerleri öğreten baş öğretmenimize. Sahip çıkarım O'nun tüm yaşattırdıklarına. Bir adım, soyadım ailem varsa minnet ederim izinde olarak. Ben yazarım, çizerim, söylerim, paylaşırım, anlatırım. İzindeyim diye lafta değil, özde yaşarım Ata'mızı.. İlk kurşun İzmir Karataş'tan, Yunan birliğinin bayrak taşıyan elemanına olmuştu..Beklerim bende bir gün İzmir'e.. :)
Atatürk'ten bir sözü hatırlatırım:
''Ben İzmir'i ve İzmir'in güzel insanlarını severim. Onlarında beni sevdiklerini bilirim.''

Çok başarılı ve çok anlamlı bir çalışma olmuş gerçekten.
Teşekkürler,
Emeğine sağlık.

Teşekkür ederim ilgine immortale.

poemlove

🏅Acemi Tasarımcı🏅

amatörlükten soruyorum, "drop shadow" uygulaması hangi durumlarda çamur gibi durmaz. yardım ederseniz sevinirim. bu "çamur" ifadesini sık sık duyuyoruz. ama biz amatörler anlamıyoruz. no anlamak.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
amatörlükten soruyorum, "drop shadow" uygulaması hangi durumlarda çamur gibi durmaz. yardım ederseniz sevinirim. bu "çamur" ifadesini sık sık duyuyoruz. ama biz amatörler anlamıyoruz. no anlamak.

Drop shadowu eğer bir scala gibi düşünürseniz (Koyudan açığa giden tonlama diye), matbaaya verdiğinizde makina başındaki usta eğer özensiz bir iş çıkartır ve de sonrasında baskı kalitesi, resimler, zeminler her şey rezalet olur..(çamur baskı)
Bu sadece gölgeler için geçerli değil tabi..Genel kavramdır.

Cüneyt' belki sizin yorumunuzu göremez diye fazla bekletmeden cevap vermek istedim. Sürç-i lisan ettiysem kusura bakmayın.

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
Emeğine Sağlık creedwar harika bir çalışma olmuş. Sadelik bukadar güzel olur ancak.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
10 Kasım'da Anıtkabir'deydim.

Dağ taş "İzindeyiz" yazılarıyla doluydu.. O kadar ki; rahatsız oldum, "Ben bildim bileli izindeyiz, ama birileri durmadan çalışıyor" dedim. O gün veya ertesi gün, biri çıktı "Siz izindesiniz, biz çalışıyoruz" dedi.. Neye çalıştıkları piyasanın durumu v.s.den belli.. "İzindeyiz" diyerek serilmemek lâzım.

Tabii ki şahsınızla alâkası yok bu söylediklerimin..

Çalışmanızı çok beğendim. Tebrikler.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Emeğine Sağlık creedwar harika bir çalışma olmuş. Sadelik bukadar güzel olur ancak.
Teşekkürler Pcfaresi.. Atamız var görselde..hiç birşey eklemesekte zaten şık biri, şık bir ifade olur..

10 Kasım'da Anıtkabir'deydim.

Dağ taş "İzindeyiz" yazılarıyla doluydu.. O kadar ki; rahatsız oldum, "Ben bildim bileli izindeyiz, ama birileri durmadan çalışıyor" dedim. O gün veya ertesi gün, biri çıktı "Siz izindesiniz, biz çalışıyoruz" dedi.. Neye çalıştıkları piyasanın durumu v.s.den belli.. "İzindeyiz" diyerek serilmemek lâzım.

Tabii ki şahsınızla alâkası yok bu söylediklerimin..

Çalışmanızı çok beğendim. Tebrikler.

Bu izindeyiz, zaten izindeydik siz yenimi katıldınız gibi muhabbetlere canınızı sıkmamanızı öneriyorum. Varlığını ilk önce benliğimizde sonrada yaptıklarımızla hissedersek, söylediklerinden bir kelimenin bizim için değerini kavrarsak zaten bunları yazmaya gerek kalmaz..Evet ''piyasa''nın durumu vahim. Ama sen ben o biz siz onlar yerine zamanında nasıl tek yürek tek ses olunduysa benimde beklentim o.. Damarlarımızda akan asil kanı unutmamak gayesiyle..
İlginize teşekkürler..

grafisibel

🌱Yeni Üye🌱
Güzel renklendirme olmuş, anlamlı bir çalışma. Elinize sağlık.

'Ben İzmir'i ve İzmir'in güzel insanlarını severim. Onlarında beni sevdiklerini bilirim.''

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eski bir konu gözümden kaçmış yazınız, ama teşekkür ederim sibel.

sarp111

🌟Usta Tasarımcı🌟
Söylenecek söz yok tebrik ederim güzel çalışma emeğinize sağlık