Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2d to 3d acil yardım

saruhanmis

🌱Yeni Üye🌱
aşşagıda görmüş oldugunuz resmin depth map'i oluşturulmuş. bu uygulamayı normal bir resimde nasıl yaparız? 3d max haricinde daha basit bir program yahut photoshopta yapmanın bir yolu varmıdır? acil yardım..

kingkong.jpg

Benzer konular

bbogacc

🌱Yeni Üye🌱
kardeş yapan güzel iş çıkartmışta işin baya zor..ama ben sana birkaç link gönderiyorum belki yardımcı olur..bir de bu sitede bu işi yapcak adam bulmk bir hayli zor..kolay gelsin..

budabua

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu depth map zaten photoshop'ta yapılmış. tabletin varsa yapması oldukça basit ama mouse yardımıyla da biraz uğraşarak yapabilisin. kısaca nasıl yapabileceğini de anlatayım;

kullanmak isdeğin fotoğrafın opacity'sini %20 civarına düşür, altında %100 siyah bir layer oluştur, brush opacity'sini de %20-30 civarında ayarla ve foreground rengi olarak beyazı seç,
soft bir brush kullanarak siyah layer üzerinde sana en yakın noktada beyazdan, uzak noktalara doğru geçtikçe gri tonlarda (daha az tıklayarak) boya.

bu tekniği after effects'de fotoğraflara displacement ile 3d hissi vermek için kullanıyorum. ayrıca boyamanın o kadar ayrıntılı olmasına da gerek yok. umarım işini görür

azzahira

🌱Yeni Üye🌱
flash da map resimlerini daha güzel ve kolay yolla yapabilirsin ayrıca 3dmax den daha kolay