Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3D Başlangıcı için Öneriniz Nedir?

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar selamlar,
3D öğrenmek istiyorum, başlangıç için hangi program gerek türkçe eğitim dökumanı ve anlaşırlık açısından daha uygundur bilmiyorum, öneriniz nedir acaba ??

Benzer konular

huseyinnss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.huseyinsevindik.com
Bir Çok 3D Programı Mevcut 3D MAX, MAYA, XSI, CINEMA 4D Gibi Ama Türkçe Dökümanını En Çok Bulabileceğin Program Bence 3D Max.

ismilby

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim tavsiyem 3d max sektörde kullanım alanını büyük olmasından dolayı tabi bu senın kararın türkçe kaynak istemedığin kadar neredeyse her sitede Türkçe video dersler ....Bunlardan dolayın ben Max derim

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
bilgilendirme için teşekkürler arkadaşlar... hemen başlıyorum kurcalamaya :))

aStroS

🌱Yeni Üye🌱
Abi bende yeni öğreniorum kursa gitmek istemyiorum o hataya düştüm milyarlarım gitti Sizce internetten video ve kitapla iyi öğrenmek mümkünmü sayın büyüklerim ?

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeş, ben de 3D ye yeni başlıyorum ancak kursa gitmeden de öğrenileceğine eminim :)) tabi bu öğrenmeye ne kadar istekli olduğumuza bağlı bir durum...
o nedenledir ki kaynağı çok olan bir program seçmek istedim, malum kriz var :)) istedikten sonra gerisi kolay :) biraz geyik gibi gelebilir ama istemek başarmanın yarısı sözüne inanalardanım ;)

light angel

🌱Yeni Üye🌱
3D max bildiğim kadarıyla şu an piyasada en çok tercih edilen program,katı cisim modelleme tarzı programlardan öğrenmesi en kolay olanı ve kesinlikle sadece netten yararlanarak ,bu programı iyi derecede kullanmayı öğrenebilirsin.Ama daha çok mimarlara yönelik bir program olduğu için ,çok detaylı tasarımlar açısından yetersiz kalabiliyor. O zaman da Rhino4 öneririm.Kullanması maxden çok daha kolay,detay modelleme için en iyi ve gelişmiş program,bu da daha çok endüstriyel tasarımcılar baz alınarak komutlandırılmıştır. Fakat ikisini aynı anda öğrenmeye kalkma bence,çünkü biri nurbs biri poly modelleme olduğundan ortak noktaları çok az.Zaten hangini tercih edersen et en fazla 2 ay içinde iyi bir seviyeye gelirsin,o zaman ötekine başlayabilirsin.

road_runner

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bence hiç heveslenme grafik tasarım gibi bu sektöründe içine ettiler

huseyinnss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.huseyinsevindik.com
3D max bildiğim kadarıyla şu an piyasada en çok tercih edilen program,katı cisim modelleme tarzı programlardan öğrenmesi en kolay olanı ve kesinlikle sadece netten yararlanarak ,bu programı iyi derecede kullanmayı öğrenebilirsin.Ama daha çok mimarlara yönelik bir program olduğu için ,çok detaylı tasarımlar açısından yetersiz kalabiliyor. O zaman da Rhino4 öneririm.Kullanması maxden çok daha kolay,detay modelleme için en iyi ve gelişmiş program,bu da daha çok endüstriyel tasarımcılar baz alınarak komutlandırılmıştır. Fakat ikisini aynı anda öğrenmeye kalkma bence,çünkü biri nurbs biri poly modelleme olduğundan ortak noktaları çok az.Zaten hangini tercih edersen et en fazla 2 ay içinde iyi bir seviyeye gelirsin,o zaman ötekine başlayabilirsin.

Yorumuna katılmıyorum, mimarlara yönelik bir program değil max i kullanım alanına göre bir çok sınıfa ayırabiliriz animasyon,iç mekan dış mekan, mekanik, organik vs. detaylı max sahneleri için sana binlerce örnek verebilirim..

ismilby

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bende arkadasa katlımıyorum bu senın max bilgine ve kullandıgın alana baglıdır max en genıs programlardan biridir öğrenilmesi seneler alır haa 2 ayda bi oda tasarlarsın ama sadece hazır nesnelerı kullanlarak yapabilirsin max animasyon ve simulasyon de cok ileri bir program kolay öğrenilmez öğrenirsende cok para vardır.Türkiyede bu sektor henuz gelısmedı ve cok acık var.Saygılar...

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
max ile filmlerde hayran kaldığın bir çok sahneyi hazırlaya bilirsin tabi bunu bukdar kolay söylemek kolay yapmak anlamına gelmiyo çok büyük bir bilgi ve hakimiyet gerektiriyor senin yapman gereken ilk olarak max in mantığını kavraman sonra çok kafanı karıstırmadan ve animasyon gibi hayran kaldığın syleri bir kenara bırakıp modelleme yapmaya baslaman bu epey zamanını alacak yalnız kendin kurcalayarak öğrenilecek bir program değil bunu bir kere kafana koy :) bunu ben çok iyi biliyorum bende senin gibi basladım ve ilerledikce ne kadar çok yalns ve hatalı seyler öğrendiğimn farkına wardım. bu işle uğrasan bir samimi tanıdığın varsa şanslısın bir çok tkldığın konu olcak ve bunun çözümlerini kendin bulman bazen kafayı yedirtiyo gerçi 3d ortam kafayı yedirtiyo o ayrı konu :D sağlıklı baslayıp herseyi segmen olarak görebilrsin ilerde benm gibi kolay gelsin fikr edinmek istediğin bir konu olursa yardımcı olurum