Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3d max basit bir sorun yardım edin:(

ademerock

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar 3d max'e yeni başladım sorun şu ki ayarlarda oynama yaptım yanlışlıkla ve ok ayarları bozuldu bunu normale nasıl alırım geri :(((
webplayer.php

Benzer konular

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
axis_tripot_gizmos_xyz.jpg

3Dsmax ile çalışırken, klavyeden yanlışlıkla bazı tuşlara basıp max’in viewport’larında bazı özellikleri devredışı bırakabiliyoruz.Sahnedeki nesneleri hareket ettirdiğimiz yön okları (Axis tripot) özelliğini devredışı bıraktıysanız sahnedeki objeleri hareket ettiremez ve doğal olarak move, rotate, scale gibi özellikleri kullanamazsınız.Sorunu çözmek için

• Klavyeden “X” tuşuna basmanız yeterli
    icon_smile.gif
    yada
  • Menü / Customize / Preference / Gizmos / Transform Gizmos ON‘ u işaretleyin.
Yine bu pencereden Axis tripot’un büyüklüğünü küçüklüğünü diğer gelişmiş ayarlarını değiştirebilirsiniz…
3dsmax_gizmo_enable.jpg

3dsmax_gizmo_disable.jpg

Bu konuyla ilgili olarak diğer bir ipucu da eğer sahnedeki objeler hareket etmiyorsa büyük ihtimalle klavyeden space tuşuna basmışsınızdır.Selection lock toggle
selection-lock-toggle.gif
seçili objeleri kilitler ve hareket etmesini engeller.Max programının alt kısmında yer alır.Space tuşuna bir kez basarak aktif edilir ve tekrar basılınca deaktif edilir.
selection-lock-toggle-2.gif

Alıntı ;) (yılma, devam et çok faydasını göreceksin)

ademerock

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ve işte şans senin tabela tasarımlarını gördükten sonra başladım 3d max'e başladığım ilk anda sorunumu sen çözdün Teşekkürler Abi :))) Birde Şöyle sorunum var tr3de'de ki ders setini indirdim orada kullanılan sürümle benimkisi farklı çok sıkıntı yaşarmıyım bn 2012 Kullanıyorum kaldırıp yenisini kurayım Mı?

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Ve işte şans senin tabela tasarımlarını gördükten sonra başladım 3d max'e başladığım ilk anda sorunumu sen çözdün Teşekkürler Abi :)))
Birgün amacıma ulaşacağımı biliyordum... bir kişi bir kişidir. Ne mutlu bana.

Birde Şöyle sorunum var tr3de'de ki ders setini indirdim orada kullanılan sürümle benimkisi farklı çok sıkıntı yaşarmıyım bn 2012 Kullanıyorum kaldırıp yenisini kurayım Mı?
Ben max2012 iyice sorunları çözülene kadar, max2009 kullanmaya karar verdim.
Bence dersi görterilen versiyonla çalış.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Birgün amacıma ulaşacağımı biliyordum... bir kişi bir kişidir. Ne mutlu bana.

Ben max2012 iyice sorunları çözülene kadar, max2009 kullanmaya karar verdim.
Bence dersi görterilen versiyonla çalış.

Faydalı olmak adına, teşekkürler Şener dostum...