Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3D Yüz Modellemek İstiyorum Fakat Bilgim Sıfır

onur89tr

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar. 3D yüz modellemesine merak saldım. İngilizcem temel düzeyde (az) ve modelleme bilgim de yok. Ne iyi sonuç alınmış, bitirilmiş video serisi bulabildim, ne başka bir şey. Bana klavyeden bastığı tuşlar dahil, yavaş yavaş gösterecek yüz modelleme dersleri lazım. Çok uzun olması fark etmez. Ama ben bu işi öğrenmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

redray

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba çok genelleme yapmışsın,böyle kaynak bulabilmen çok zor öncelikle senin hangi programı kullanacağın önemli ona göre ders seçimi yap derim ben.

bycihat

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar. 3D yüz modellemesine merak saldım. İngilizcem temel düzeyde (az) ve modelleme bilgim de yok. Ne iyi sonuç alınmış, bitirilmiş video serisi bulabildim, ne başka bir şey. Bana klavyeden bastığı tuşlar dahil, yavaş yavaş gösterecek yüz modelleme dersleri lazım. Çok uzun olması fark etmez. Ama ben bu işi öğrenmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Öncelikle Merhaba hocam, Size Tavsiyem ÖnceLikle Sketchup Proğramından Başlayın Aşina Olmanız için... SOnra 3DS Max Programının Tutoriallerini izleyin. YOUTUBE de yüzbinlerce var... EN Son Olarak da MAYA'ya verin kendinizi... Buyrun Bu Da Tutorial.

CumaGiller-3d: Maya-05_Organik Modelleme - Kafa modelleme yöntemleri - YouTube

crazyboy178

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba

Ben karakter animatörüyüm aynı zamanda mimari görselleştirme uzmanı Modelleme uzmanı rigger ve compozitor üm Meslek ile alakalı bi çok ödülüm bi çok üretimim ve buna benzeyen üretimlerim var halende yapıyorum.

Hocam önce inanman lazım. Ben sende inanç filan göremedim açık konuşayım. bu iş öyle yüzeysel ingilizce ile olmaz. programın türkçe dil paketi henüz yok olsa bile kimse 3dsmax,Maya veya Cinema4D gibilerini türkce kullanmak istemez.çünkü senin bulamadım dediğin tutorial kütüphaneleri ve databankların tamamı yabancı kaynaklarda var.Necmi demirkeserden muhteşem vray dersleri dinlemek istersen o ayrı mesele tabiki :D: ama yabancı kaynaklar cok fazla Hırs azim bunların temel sebebi. Sen yüz modellemekten şimdilik vazgeç. Önce katı bir model çiz ki kendine olan güvenin yerine gelsin ardından yüz modellemeye geçersin. Yüz modellemenin bin bir türlü detayı var. İnsan yüzünde kaç adet kas sistemi var kemik sisteminin çalışma prensipleri var buna göre yüzün topolojisini belirlersin. bu yüz modelleme işi başlangıç için korkunç derecede hatalı bi davranış ;)