Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3DMax'te hazırla, Photoshop a göm...

segahman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben genelde ve hattaa sürekli PS CS3, Corel X3 ve Flash CS3 kullanıyorum. Bunun yanında yapılan muhteşem çalışmaları gördükçe 3D Max e bir bilendim ki sormayın :lol:

Başladım ufak tefek kullanmaya ve şimdi 3DMax i sadece diğerlerinde yapacağım çalışmaların içerisine doneler hazırlamak için kullanıyorum. Size çalışmalarımın bazılarını göstermek isterim. Yorumlarınızı bekliyorum ve bu şekilde başka kullanan arkadaşlar varsa export, import yöntemleriyle ilgili yardımlaşmak isterim.

erdemuylasrepaarthg2.jpg

logorb7.jpg

002xs5.jpg

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
çalışmalarınız güzel böle bişeye kalkışmanızda sevindirici çünkü max i web tasarımında çok iyi kullanan türkiyede bildiğim sadece bir kişi var ismi aklımda değil şu anda çok başarılı çalışmalar yapıyo arkadaş sizde olayda doğru yolu bulmuşsunuz inşallah daha iyi çalışmalarını paylaşırsınız bizimle

oppose

🏅Acemi Tasarımcı🏅
süper bi fikir bulmuşsun çokta güzel olmuş eline sağlık. ama İ lerimiz biraz renkli olsaymış hani hepsinin kendince bi rengi özelliği olsaymış nasıl olurmuş bilmiyorum sadece fikir

N/A5

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bencede Çok Güzel Fikir

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel veya adobe illustrator da hazırladığınız logo veya boyutlandıracağınız çizimlerinizi, *.ai formatında export ederek max e spline olarak import ile alabilirsiniz. ( max versiyonuna göre formatlarda versiyon farklılığı olabilir. [ cs3 ai, cs2 ai vs.] buna da dikkat etmelisiniz. )

corelde çizimini gerçekleştirdiğim bir logo ve 3d maxde renderı
aanjc2.jpg

Son düzenleme:

oppose

🏅Acemi Tasarımcı🏅
max ın spline özelliğini iyi kullanarak aracı programlara ihtiyac duymadanda yapılabilir sanırım bu tür işleri, eğer yazı yazmak istenirse de zaten max ın TEXT özelliğini kullanabilir.

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
max ın spline özelliğini iyi kullanarak aracı programlara ihtiyac duymadanda yapılabilir sanırım bu tür işleri, eğer yazı yazmak istenirse de zaten max ın TEXT özelliğini kullanabilir.

evet haklısın. aslında maxin spline çizimi gayet güzel ve kullanışlı.

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bende ufak ufak başladım 3DsMax çalışmalarına arkadaşımız gibi doneler hazırlamak için. Ama hala istediğim renderları alamadım. Çok çalışmak gerekecek.

segahman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel veya adobe illustrator da hazırladığınız logo veya boyutlandıracağınız çizimlerinizi, *.ai formatında export ederek max e spline olarak import ile alabilirsiniz. ( max versiyonuna göre formatlarda versiyon farklılığı olabilir. [ cs3 ai, cs2 ai vs.] buna da dikkat etmelisiniz. )

Hocam valla fikir için çok teşekkürler... benim de en çok takıldığım konuşardan birisiydi bu. çünkü ben mesela corel da çizimimi hazırlayıp dxf olarak export ediyorum ve max e import ederken radius larım kırık kırık çıkıyor. Bunun olmaması için corel da hazırladığım çalışmamı yaklaşık 40-50 kat büyütüp öyle export ediyorum, öyle düzeliyor. Ama tabii ki hal böyle olunca bazen ölçülü çalışma yapmam gerekiyor ve yapamıyorum. Bir de senin dediğin yöntemi denemeliyim bakalım işime yarayacak mı :)

Teşekkürler :)

ya nedense max in spline çizimine bir türlü alışamadım... hakim olamıyorum. sanırım biraz daha çalışmam gerekicek üzerinde. tabii ki corel ci olduğumdan corel de hazırlayıp export etmek şimdilik çok daha kolayıma geliyor ;)

ama bazı durumlarda sıkıntı yaşıyorum :upset: sonuçta tüm şekiller bir küp veya silindir şeklinde düzgün boyutlanmış değil.. yani şimdilik bevel ve extrude'un dışına çok fazla çıkamıyorum bu yüzden :upset:

Moderatör tarafında düzenlendi:

kurgucu

🌱Yeni Üye🌱
evet kardeş ben de zaman zaman bu yöntemi kullanıyorum ama hobi mahiyetli işlerde çünkü yaşadığım şehirde insanlar basmakalıp işler istiyorlar. Misal bilboard yaptıracak adam diyorki kırmızı zemine yaz gitsin yazıyı... eee patronlarda aynı kafada olunca sen de üsteleyemiyorsun. üstelik ben bazen tam tersini de yapıyorum. Yani photoshopda hazırladığım çalışmayı maxe getirip süslüyorum eğer yanlış anlamadımsa sen max de modeller yapıp photoshop da kullanıyorsun ben ce diğer yöntemi de dene süper oluyor. misal duvara yazlanmış bir mankenin resmini gerekli ayarlamaları yapıp 3d max e getiriyorum ve onutanıtılan ürüne yaslanmış bir vaziyette yerleştiriyorum gölge falan filan bir iki artistik şeyle sahneyi oluşturup kullanabiliyorum. bu yöntemle harika katolog kapakları yapılabiliyor. İşin acı yanı ben bir grafiker değilim yani bu işin okulunu okumadım ama 14 yıldır çeşitli şirketlerde bu işi yaptım. kalemle bir şeyler çiz de hayatta beceremem ama bilgisayar ve zaman varsa hiç de küçümsenmeyecek şeyler yapabiliyorum. herkese saygılar.

nsm30

🌱Yeni Üye🌱
slm bende birşey öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 3 dmax ta yaptığım çalışmayı corel veya illustratore almak için ne yapmam gerekiyor. ai olarak kaydediyorum ama corel veya illustratorde açamıyorum jpeg veya başka bir şekilde yüksek çözünürlükte nasıl kaydedebilirim.

blackjjack

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar ben 3dmax de çizim yapmaya yenı basladım benım yaptıgım çizimleri veya standları bısekılde uretıme atmam gerekiyor export secenegınde denedım no data gıbı bı hata verdı nasıl 3dmaxde yaptıgım bir işi ai ye cekebılcem yardımcı olurmusunuz tesekkurler