Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

4 Sayfalık Broşür (katalog) Çelikyay

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba arkadaşlar
Bir araba makasları üreten firmaya yaptıgım bir broşür çalışmam
yorumlarınızı bekliyorum ..

Not: logo firmanın kendi logosudur beinm çizimim yada tercihim değildir...

Dış kapak ve arka kapak...

d%C4%B1%C5%9F.jpg

iç sag ve sol bölüm...

i%C3%A7.jpg

şimdiden tşkler

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yaw yoq birader berbat. Basit kullanışlı programlarda bile bundan daha güzelini, görselini yapabilirsin. Şaşırdım doğrusu bu tür bir tasarıya konu açmana. Yap şunu yeniden adam akıllı bir şeyde yapalım yorumumuzu okey.

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
yaw yoq birader berbat. Basit kullanışlı programlarda bile bundan daha güzelini, görselini yapabilirsin. Şaşırdım doğrusu bu tür bir tasarıya konu açmana. Yap şunu yeniden adam akıllı bir şeyde yapalım yorumumuzu okey.

ozaman fikir vereceksin kardeşim böle berbat vs.. cümlelerle insanların hevesini kırmak yanlıştır biz burda fikir paylaşımı yapıyoruz direk olumsuz eleştiri değil..

senin o berbat dediğin katalog müşteri tarafından okey almış ve 10,000 adet basılmıştır ...

ben vaktim olmadıgından vakit buldukça paylaşıyorum çalışmalarımı..
basit programlarlarla neler yapılacagını bilemem .. ama ben corel draw ve photoshop kullanıyorum ...

Kendine iyi bak :)

ZUCKER

♾️Grafik Gurusu♾️
ben arabadan falan anlamam ama renkler gayet hoş olmuş emeğine sağlık...zaten müşteride beğenmiş sorun yok demektir...:)

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆

eleştirmek güzeldir. yanlız dozunu kaçırmamak lazım. Değil mi?

bela_cicegi

🌱Yeni Üye🌱
düşüncene sağlık arkadaş güzel bir tasarım olmuş. müşterin de beğendiyse bize seni tebrik etmek kalır. eleştiri hakkında ben de dozunda ve sırf eleştirmek için yapılmaması gerektiğine inanıyorum. tekrar düşüncene sağlık:)

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
düşüncene sağlık arkadaş güzel bir tasarım olmuş. müşterin de beğendiyse bize seni tebrik etmek kalır. eleştiri hakkında ben de dozunda ve sırf eleştirmek için yapılmaması gerektiğine inanıyorum. tekrar düşüncene sağlık:)

Tşk ederim .....

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben geldim..
Ön kapaktan başlayalım. İlk gözüme çarpan arka fon neden gri farklı efektler verebilirsin.Ve bu bir çelik firması ve bu tür firmaları da grafikerin yönetmesi çok kolaydır.Bu tür firmalar arka fonda resme ya da farklı efektlere meraklılardır.
O yüzden arka fon konusunda biraz daha ağır çalışmanı öneririm.(bu konu hakkındaki fikirlerimi seve seve paylaşabilirim.)
ikincisi logo birek havada gibi durmus.logonun altından bir şerit geçirebilirsin.Ya da farklı birsey denemek istersen logoyu yanlardan yukarı bir ip uzatıp oradan tutunuyormus gibi de yapabilirsin.
Üçüncüsü makaslarla ilgili ayrınlar .
onlar rengarenk olmus.dediğim gibi kapakta ciddiyeti konusturman lazım.İç sayfalar sana kalmıs.
Orada yansıma ve rengarenk yapmamanı tavsiye ederim.
Hepsini alt alta yazıp ya da baslarına yıldız türü işaret koyup yan yana yazabilirsin.
resimlere verdiğin yön sayfaya ayrı bir güzellik katmış.Resimlerden bakılınca da arka fon siyah olmalı gibi geliyor akla.Ve de resmi en alta almanı tavsiye ederim.Alttaki efekti gölgede bırakmıs boyle durunca.İster resimleri en uste al o sekili ortaya al logo asagı insin ya da tam tersi.
Bu arada dunyanın yukunu tasıyoruz.sloganı daha önce klas vinç isinmli firmada kullanılıyor.Ve kırmızı renk de o bas harflere uymamıs.ve o oku da kaldırırsan güzel durur.
gelelim arka kapaga.Arka kapakta asağıdan iniyor gibi resimler onların altına siyah bir zemin verirsen(ya da arka fon ne olacaksa ondan farklı bir zemin) daha dikkat ceker ve farklı durur.Logoyu da adresin basladıgı kısam soldan bloklayarak yaparsın.Bir de adresi çok yayma.Ortalamak yerine soldan bloklayarak asağı al.Rengini de arka fona göre ayarla.
İç sayfaların yerleşim şekli hoşuma gitti.Sadece dediğim gibi logolara yukarıdan ip indirebilirsin..

Çok konuştum galiba.Kovulmadan ben gideyim....

BaşarıLarrr

te0man

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.3dreamaker.net
afidanci hala sitede üyeliğinin olması büyük şans yetkim olsa her siteden atarım seni...

çalışmaya gelince;

• makas çeşitlerini dairelendirip yansıma vermişsin iyi güzel fakat yansıma bu kadar net olunca göz kalabalıklığına yol açıyo ve göz yoruyo.. yansımanın opacity ayarını düşür derim..
• en üstteki "çelikyay" firmasının logosu gayet ilginç bi logo eyer tasarımı sana aitse dünyayı ortalayıp arka plana atıp transparan kullan derim
• ortadaki çapraz olay gayet hoş olmuş ona dicek lafım yok
• ön kapağın alt kısmındaki cümbüşde göz yoruyo qaliba kesip almışsın çünkü sağ tarafı kesik şekilde o yüzden onu büyüt ve tranparan kullan derim yazıda üstüne gelsin
• arka sayfa gayet hoş dünyanın çizgilerini biras silikleştirirsen adresle karışmasını engellemiş olursun
• iç sayfalara gelincede gayet hoş ii yani öle göze çarpan ciddi bi durum yok

direk yargı bildiren kıyaslamaya alınan yorumlarıda takma derim..
eline sağlık başarılar..

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Designgrafiker tşke derim yorumun için dikakte alıcam çalışma basıldı zaten renklere gelince müşteri gri istiyor ynai bunu tamamen gri yapmış bir firma daha önce baskısıda yaldız gri olarak basılmış bgenmemiş renkler benim değil onun seçimi logoda ..

ben sadece kutular ve tasarımla ilgilendim dökümanın tamamının renk ler slogan vs.. hepsi firmanın kendi demirbaşlarıdır :)

yani firma istedi ben tasarladımelimdekilerle bu çıktı ortaya

yinede zahmet edip ayrıntısına kaadar degerlendiridğin için tşk ederim ..

saygılarımla ..

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
Dediğim gibi arkadaşım bir çelik-Me tal-paslanmaz-tel firmasını sen yönetebilirsin.

bu arada çalışma basıldıysa neden basıldı demiosun.
o kadar ugrastım onları yazmak için :D:D

Son düzenleme:

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
te0man yorumun için tşk ederim .. logo firmaya ait değişiklik yapamam..

"ön kapağın alt kısmındaki cümbüşde göz yoruyo qaliba kesip almışsın çünkü sağ tarafı kesik şekilde" burayı tam anlamadım ama eger ön alt kısmı kast edyorsan bir yerden kesmedim özellikle öyle yaptım reism biraz küçük oldugundan detaylar görünmüyor ...

büyüğünüde picasaya yukleyemiyorum diger siteyede yuklemek ugraştırıyor ..

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Dediğim gibi arkadaşım bir çelik-Me tal-paslanmaz-tel firmasını sen yönetebilirsin.

bu arada çalışma basıldıysa neden basıldı demiosun.
o kadar ugrastım onları yazmak için :D:D

:):) :D

ilk yorumun içinde 10,000 adet basıldı diye yazıyor sadece fırsat bulmuşken Traviandan :) paylaşim isteidm sizle

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
ben begendim gerçekten güzel olmuş zaten artik grafikerleri müşteriler yönlendiriyor ve grafikere tasarim hakki tanimiyorlar yani gene tasarladiğin bişey seçilmesi bence iyi müşteri memnunsa sen memnunsan sorun yok demektir.tbrklerr başarilar diliyorum .emegine saglik

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben begendim gerçekten güzel olmuş zaten artik grafikerleri müşteriler yönlendiriyor ve grafikere tasarim hakki tanimiyorlar yani gene tasarladiğin bişey seçilmesi bence iyi müşteri memnunsa sen memnunsan sorun yok demektir.tbrklerr başarilar diliyorum .emegine saglik

tşk ederim mryers...

herkan81

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Güzel olmuş iş görür. Sadece yansıma biraz fazla olmuş

tuncayka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel çalışma eline sağlık

turknext

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.goksil.com
Güzel çalışma olmuş arkadaşım ellerine sağlık, transparanlığı biraz daha verseydin daha iyi olabilirdi.