Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

5 Günde İngilizce Öğrenmek

harun_asa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Casus teknikleriyle 5 günde İngilizce
İngilizce öğrenmek artık kabus olmaktan çıkıyor. Patronlar şimdi bu yöntemi tercih ediyor. Metin Can'ın haberi

24.03.2008 14:25
HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ

METİN CAN'IN HABERİ

Yabancı dil bilmediği için kariyerinde ilerleyemeyenler, yurtdışı bağlantılar ve iş görüşmelerinde zorlananlar, yabancı ortaklarıyla tercüman vasıtasıyla konuşmak zorunda kalan patronlar, hatta sırf İngilizce bilmediği için müdürlük koltuğunu başkasına kaptıranlar için 5 günde İngilizce eğitim fırsatı. 1960'lı yıllarda casuslara kısa sürede dil öğretmek için icat edilen ve yıllarca geliştirilen, demir perde ülkelerinin yıkılmasına kadar da gizli tutulan bu sistemi Alta Eğitim Danışmanlık’ın sahibi Fırat Utku, yaklaşık 5 yıl önce Türkiye'ye ithal ediyor.
Utku, “Alman casus yetiştirme tekniklerinden yola çıkarak 5 yıldır şirket sahiplerinden yönetim kurulu üyelerine, satış müdürlerinden genel müdürlere kadar binden fazla işadamına 5 günde İngilizce öğrettik” diyor. Utku, verdikleri eğitimde yüzde 98'in üzerinde bir başarı grafiği elde ettiklerini belirtti. 5 günde İngilizce öğrenmenin bedeli ise 2 bin YTL.

İŞ DÜNYASINDAN YOĞUN İLGİ

2001 yılından beri yöntemi Türkiye'de uyguladıklarını söyleyen Utku, bugüne kadar karşılaştığı "5 günde İngilizce öğrenilir mi?" yönündeki eleştirilere ise, "Garip olan 5 günde İngilizce öğrenmek değil, 10 yılda İngilizce öğrenememek" diye cevap veriyor. 5 günlük kurs sonunda hiç İngilizce bilmeyen birinin kendilerini rahatça idare edebilir düzeye geldiğini söyleyen Utku, biraz daha ileri seviyede İngilizce bilen katılımcıların ise akıcı bir şekilde İngilizce konuşabildiğini belirtiyor. Programa özellikle iş dünyasından katılımın çok yüksek olduğunu söyleyen Utku, "Bugüne kadar bin civarında işadamına İngilizce öğrettik. Katılımcılarımız arasında bir de belediye başkanı olmuştu. Program sonunda bir düğüne katılmış. Düğündeki yabancı konuklarla saatlerce İngilizce konuşunca duygulanıp beni aradı ve teşekkür etti" diye konuşuyor. Türkiye'de uygulanan yerleşik metotların dil öğretmekten uzak olduğunu savunan Utku, "Bize kimse bebekken Türkçe'yi özne bu, nesne bu diyerek öğretmedi. Yavaş yavaş öğrenip konuşmaya başladık. Bu sistemde çocuklar nasıl öğreniyorsa biz de öyle öğreniyoruz" diyor.

BİRÇOK İŞADAMI EĞİTİM ALDI

5 günlük kurs sonunda İngilizce konuşmaya başlayanlardan biri, Trifty Türkiye Genel Müdürü Ozan Pekçetin. Öyle ki, Pekçetin 5 günlük program sonrasında İngilizce konuştuğunu gören Amerikalı iş ortaklarının şaşkınlıklarını gizleyemediğini ve kendisini hayretler içinde kutladıklarını söylüyor. Kırıntı Restoranları Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Erdoğan, L'oreal Türkiye Satış Müdürü Şahap Taşçılar, Vaillant Türkiye Satış Müdürü Hakan Bengi, Nuh Çimento İnsan Kaynakları Müdürü Oğuz Akman, Dade Behring Satış Müdürü Alper Gezmiş de Pekçetin gibi 5 günde İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşur seviyeye gelenlerden.

GAZETE OKUMAK YASAK

Sistemin uluslararası sahibi ise eğitim bilimleri dünyasının en tanınmış uzmanlarından Bulgar bilim adamı Prof. Dr. Georgie Lazanov. "Suggestopedi" yöntemi adı verilen sistem ciddi bir konsantrasyon ve performans üzerine kurulu. Katılımcıların 5 gün boyunca dış dünyadan izole edilmiş bir yaşamın içine sokulduğu modelde sabah 9'dan akşam 6'ya kadar eğitim veriliyor. Cep telefonu ile görüşmek, gazete okumak, televizyon izlemek ise yasak. Bunun nedeni, katılımcıların tek kelime bile Türkçe'ye maruz kalmasını önlemek. Amaç, bir çocuğun 2 ile 6 yaşları arasında öğrendiği dilin 5 günlük bir zamana sıkıştırılarak verilmesi.

HİÇ BİLMEYENLER BİLE KONUŞABİLİYOR

Yöntemin sırrı algılama kapasitesini artırmaya dayanıyor olması. Dil öğreniminin aktif bir süreç haline gelmesi için öğrencilerin görme, duyma gibi tüm duyularına hitap ediliyor. Bunun için bilgisayar ve projektör destekli ekipman, basılı materyaller, yazılı dokümanlar, video dokümanları, İngilizce roman ve iş dünyasına dair kitaplar kullanılıyor. Eğitim bittikten sonra da, ikinci, dördüncü ve altıncı aylarda takip ölçümleri yapılmaya devam ediliyor. 5 günün sonunda ise, hiç İngilizce bilmeyen bir kişi bile akıcı şekilde İngilizce konuşabiliyor.

İşte şirketin intirnet sitesinde yer alan referansları

AC NIELSEN, AK EMEKLİLİK, ALARKO, ALSİM, AMCOR, ATEL, BANVIT, BEYBİ PLASTİK, BIM, BİLGİTAŞ, BP TÜRKİYE, COATS TÜRKİYE, CORNING KABLO TÜRKİYE, COMPAQ, COSMOPOLITAN, DADE BEHRING, DAIMLER CHRYSLER, DENİZ BANK, DENİZLİ ÇİMENTO, DOĞAN HOLDİNG, ESAS HOLDİNG, ENERJISA, FARMA-TEK, FERROLI, FORTIS BANK, GARANTİ BANKASI, GARAGE GROUP, GENERAL ELEKTRİK, HAYAT KİMYA, HÜRRİYET GAZETECİLİK, IFF, KARSAN, KENT GIDA, KIRINTI RESTORANLARI, KOÇ BRYCE, LİNDE GAZ, LINENS, LOGO, MC DONALD’S TÜRKİYE, MERCEDES-BENZ, MILLWARD BROWN TÜRKİYE, MOTOROLA, NINTENDO, NUMIL GIDA, OERLIKON, ONIONWEST, PANALPINA, PFIZER, PETROL OFİSİ, PPG INDUSTRIES, RAYTHERON, REHAU, ROCHE, SANDVIK TÜRKİYE, SANOFI PASTEUR, SCHLUTER, SETUR, SIEMENS, STANDARD BANK TÜRKİYE, SUNJÜT TÜRKİYE, TEKOFAKS, TRALLEBORG TÜRKİYE, YAPI KREDİ BANKASI, TELESERVICE TÜRKİYE, TEMSA, TOTAL OIL, TURKLAND BANK, UCB PAHARMA, ÜLKER, YAPI KREDI BANKASI, ZORLU.

beceriksiz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu konu hakkında ciddi bi bilgisi olan varmı?

lingua

Acemi Tasarımcı
5 Günde İngilizce Kampı EEC-Anglo

O kursun siradan dersanelerden farki yok bence. Soyle bir program var inceleyebilirsin:

5 günde ingilizce kampı "EEC Anglo" nun sitesinde bulduklarımı paylaşmak istedim. Çok mantıklı geldi:

Geleneksel İngilizce Kurslarından Farkımız Nedir?

Yabancı bir dilin sınıf ortamında pasif bir eğitim metoduyla ögrenilmesi oldukça zor ve doğru olmayan bir yöntemdir. Her ne kadar eğitmenin öğretme becerisi büyük bir rol oynasa da ögrencilerin farklı öğrenme tarzlarından tutun da kullanılan materyallerin kişiye özgü olmamasına kadar çok sayıda etken geleneksel dil kurslarının genel anlamda başarısız olmalarına sebep olmaktadır. Öğrenci profillerinin birbirinden çok farklı oluşu, yaş ortalamasının değişkenlik göstermesi, öğretim tekniklerinin kitaba sadık kalınarak gerçek hayattan uzak oluşu sayabileceğimiz diğer nedenler arasındadır.

Türkçe'den Tamamiyle Soyutlanmak Neden En Doğru Yöntem?

5 Günde İngilizce Kampı'nda eğitimler sabahın erken saatlerinde başlar ve gece geç saatlere dek hem dersler hem de eğlenceli aktiviteler şeklinde tüm gün sürer. Bundaki amaç anadilden tümüyle soyutlanmak ve hedef dilde tam konsantrasyon sağlayarak bilinçaltını beslemektir. 5 gün boyunca bir çok öğrencimiz rüyalarını dahi İngilizce görmeye başlamaktadırlar. Bu ikinci bir dilde ilerlemenin ve konsantrasyonun optimum düzeyde olduğunun göstergesidir.

Neden Sabit Bir Kurs Kitabı Takip Etmiyoruz?

Derslerde bir kurs kitabı asla takip edilmez. Aksine konuşma becerisini güçlendirici özel olarak hazırlanmış egzersizler ile öğrenciler derslerde her zaman öğretmenlerinden çok konuşarak spontan cevap verme, soru sorma ve anlama kabiliyetlerini gözle görülür şekilde ilerletirler. Materyallerimiz belirlenirken öğrencilerin ihtiyaç duydukları konulardan, hatta kendilerinin bize sundukları özgün materyallerden faydalanılır. Örneğin enerji sektöründeki bir yöneticimiz ders alırken iş hayatında kullandığı yazışmaları, teknik data, klavuz ve formları uzman eğitmenler tarafından derslere entegre edilir ve verimli bir ders haline dönüştürülür.

4 Öğrenciye 2 Yabancı Öğretmen ile Optimum Sonuçlar!

İngilizce Kampı'nda ögrencilerimiz maksimum 4 kişilik gruplarda eğitim görürler. Dil öğrenmedeki amaçları birebir aynıdır ve farklı profilden ve yaş gruplarından öğrenciler aynı grupta bulunmazlar.

5 Günde İngilizce Kampı Başka Nerede Uygulanmaktadır?

5 Günde İngilizce Kampı dünyada sayılı ülkede uygulanan bir yöntemdir. Almanya eski başbakanı Gerhard Schroeder, Norveç Başbakanı, eski Fransa Dışişleri Bakanı gibi tanınmış politikacılar ve devlet adamları düzenli aralıklarla bu yöntemle İngilizcelerini canlı tutmakta ve güçlendirmektedirler. Avrupa Birliği sınırları dahilinde yalnızca Belçika, Hollanda ve İngiltere'deki sayılı prestijli kurumda benzer programları bulabilirsiniz. Bu programı İngiltere'de uzun yıllardır başarıyla uygulayan Park House Training ile EEC-Anglo olarak akademik anlamda devamlı yakın işbirliği içerisinde olmakta ve bilgi alışverişinde bulunmaktayız. Bu eğitim yöntemi 2006 yılından bu yana ülkemizde ilk ve tek olarak EEC-Anglo tarafından uygulanmakta ve çok sayıda yerli yabancı birçok üst düzey işadamı ve diplomata hizmet vermekteyiz.

5 Günde İngilizce Kampı'nda Bir Gününüz Nasıl Geçer?

Sabahın erken saatlerinde uyanır ve doğayla iç içe olan otelimizden ögretmenlerinizle ayrılıp yaklaşık yarım saat süren bir doğa yürüyüşüne gidersiniz. Sizi yormayacak ama öğretici bir sohbet eşliğinde güne yeni kelimeler duyarak ve ögrenerek başlarsınız. Leziz bir kahvaltının ardından sabah 4 seans şeklinde sınıf-içi ders alırsınız. Öğretmenleriniz molalarda dahi yanınızdan ayrılmaz, sizi devamlı pratiğe teşvik ederler. Öğle yemeğinin ardından kişisel calışma zamanı vardır. Yaklaşık bir saat süren bu arada öğretmenlerinizle aynı mekanda bulunarak öğrendiklerinizin üzerinden geçer, yabancı gazeteler okur, alt yazılı müzik klipleri izler veya şömine önünde Türk kahvenizi yudumlayarak zaman geçirebilirsiniz. Ögleden sonra tekrar 4 seans sınıf-içi ders görürsünüz ve ardından hep birlikte akşam yemeği yenir. Dil öğrenimini destekleyici birbirinden ilginç ve eğlenceli oyunlar, şomine başında sohbet ve sinema gösterimi akşam aktivitelerimiz arasındadır.

Turizmin Sesi sitesindede haberleri var:
EEC-Anglo Turkiye'de!
"Telefonlarınızın dahi kapalı tutulduğu, tüm ihtiyaçlarınızın İngilizce konuşan personel ve öğretmenler tarafından karşılandığı bu eşsiz yöntem artık Türkiye'de."
5 (Beş) Günde İngilizce | EEC - Anglo