Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

50. Altın Portakal Film Festivali Afişleri

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu yıl 50.'si düzenlenen Altın Portakal Film Festivalinin tanıtımında kullanılacak afişler belli oldu. Festival komitesi aralık ayında tasarım yarışması açmış ancak daha sonra yarışmada kazanan olmadığı ilan edilmişti.

Festival Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada 50. Festivalin Antalya için önemine dikkat çekilerek, 50. Festival afişinin konunun uzmanı sanatçılar tarafından hazırlanacağı belirtilmişti.

Önümüzdeki yıl yüzüncü yaşını kutlayacak Türk sinemasının yarım yüzyılına tanıklık etmiş olan Altın Portakal, 50 yıl anısına özel bir çalışmayı da sinemaseverlere armağan ediyor. 50. Altın Portakal’ın görsel konseptini retro bir tasarıma taşıyan bu çalışma, festivalin mimarlarına, Türk sinemasının ustalarına, Türk sinemasının kayıplarına saygı niteliği taşıyor.

Bu çalışmada, 1964’te ilk kez düzenlenen Antalya Film Festivali’nde en iyi film ve yönetmen dalında Altın Portakal alan Halit Refiğ’in “Gurbet Kuşları” filminin afişi kullanıldı.

Yeşilçam’ın ünlü afiş ustalarından İbrahim Enez’in imzasını taşıyan “Gurbet Kuşları”nın afişi, İbrahim Enez’in ve Horizon International’in izniyle retro edildi.

altin_portakal_afisi_2.jpg

altin_portakal_afisi-1.png

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
.. tasarım yarışması açmış ancak daha sonra yarışmada kazanan olmadığı ilan edilmişti...Uzman kişilerce bu çalışmalar yapılmış mış miş müş, muş..

Bu çalışmaları da izleyici olarak ben kabul etmiyorum. Ne olacak şimdi?

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Bende şunu idrak edemiyorum madem sen prestijli bi amaca hizmet eden afiş tasarlatmak istiyorsun neden bir yarışmayla işin kalitesini düşürüyorsun..
Zira yarışmaya amatöründen tut da bu işden bir haber sürüsüne bereket insan katılıyor dolayısıyla seçenekler talebin çok altında olabiliyor..
Dyeceğim o ki en başında bi ajansla anlaşılmalıydı.. ;)

gözlerini yum creed :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
gözlerini yum creed :)

Ya bu taktikler gerçekten sıktı artık.

Maksat halkı belediye işlerinden haberdar edebilmek, bir etkinlik ile halka yakınlık kurabilmek, katılım ile basitçe ilgili kişilere ne kadar ulaşabilmişiz geyikleri bıktırdı artık..

Seçici kurul rezaletleri, içlerinde eş, dost, akraba kayırıcılar, aralarda kopya tasarım kullanarak rant bulmaya çalışan görevliler..

Ülke sınırları içinde yarışma ve bu tarz organizasyonlara güvenim sıfır.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
.....
Seçici kurul rezaletleri, içlerinde eş, dost, akraba kayırıcılar, aralarda kopya tasarım kullanarak rant bulmaya çalışan görevliler..

Ülke sınırları içinde yarışma ve bu tarz organizasyonlara güvenim sıfır.

Doğru söze ne denir..

Şu juri/seçici kurul fiyaskolarına, hatta kazananın 5. derecedende olsa bu kişilerle bağlantılı olmasına ve bu yarışma organizasyonlarının tam bir kurmaca olduğuna bende kanaat getiriyorum artık..

Katılımcılarıda biraz bilinç diyorum...