Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

72 sayfa a5 montajı

ALEXrunaway

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

72 sayfalık (ön-arka kapak hariç) iç sayfa montajı yapmam gerekiyor.
çalışma corelde a5 ölçülerinde çalışıldı. Kullanma kılavuzu olarak basılacak.

Acaba bu konuda bana yardım edebilir misiniz.

Görsel olarak izah edebilirseniz çok sevinirim.

Benzer konular

mecityilmaz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhabalar,

72 sayfalık (ön-arka kapak hariç) iç sayfa montajı yapmam gerekiyor.
çalışma corelde a5 ölçülerinde çalışıldı. Kullanma kılavuzu olarak basılacak.

Acaba bu konuda bana yardım edebilir misiniz.

Görsel olarak izah edebilirseniz çok sevinirim.

iç sayfa montajı derken tasarımları ayrı ayrı sayfalarda falan mı yaptın orayı pek anlayamadım. ayrıca böyle işlerde bilgin olsun indesing kullan çok rahat ve az zamanda biticeğine emin olabilirsin.

ALEXrunaway

🌱Yeni Üye🌱
iç sayfadan kastettiğim kapaklar haricinde olan sayfalardı.
Yani kapaklar 300 gr, diğer sayfalar 115 gr'a baskı yapılacaktı.

Kodak Preps 5.3 adında bir program var elimde, yalnız son safhada pdf kaydettiğim zaman gerçek ölçülerde kayıt yapmıyor. Burada sayfa montajını yapmak istedim ama olmadı.

WARNING: The job layout contains more pages than your run list contains. Do you want to continue the print operation?

diye bir uyarı alıyorum pdf kaydetmek istediğimde..

devam edip pdf kaydettiğimde ise;

The media size of the targeted device is smaller than the press sheet size of one or more signatures. Would you like to continue?

diye mesaj alıyorum..

hayır dediğimde, işlemi sonlandırıyor. evet dediğimde ise pdf olarak kayıt yapıyor ama pdf sayfasının dışına taşıyor dökümanlar ve dolayısı ile eksik oluyor.

cok_yasa_kamil

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
konu 1 hafta önce tartışılmış, sanırım sorun çözülmüştür ama, acrobat pro ile başkaları için hazırladığım video 72 sayfa A5 tel dikiş montajı - YouTube adresinde...
videoda bazı açıklamalar eksik kaldı, (site yönetiminin müsadesiyle) açıklamaların olduğu sayfa da ************

Moderatör tarafında düzenlendi:

detayajanssamet

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ;
İşinizin ebatı : 15x21
İç sayfalar : 72 Sayfa 4.5 forma eder. Amerikan cilt montaj olur. Matbaa ile görüşmen lazım montaja başlamadan önce. Yada tel dikiş olur müşteri neyi isterse. Kağıt ebatın 50x70 mi yokda 70x100 mü ilk önce bunu bılmen gerekır. Baskıyı yapacak matbaa ile görüşmen lazım. Eğer 50x70 de basılacaksa 4 forman var bırde ıc revoltan var. Kapak sırt payı verılmesı lazım cunku 72 sayfalık bır ısde zor olur tel dıkıs.. ilk matbaa ıle görüştükten sonra ısının montajını yap bence. Preps 5.3 kullanmanı tavsıye ederım eger bılmıyorsan ındesgın de elle kâğıt katlayıp montaj yapabılırsın..

Moderatör tarafında düzenlendi: