Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

A4 Profesyonel Dizayn Tablet (PF1209-PRO)

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
PF1209-PRO-B.jpg

Profesyoneller için Dizayn Tableti

PF1209 ; A4 boyutunda etkin alan, 200rps data hızı(rapor hızı) sayesinde gerçek kağıt ve kalem ile yakaladığınız sezgisel tepkiyi eksiksiz olarak dijital ortama aktarmanıza yardımcı olur. Kalemin hareketlerine verdiği çok hızlı tepkiyle kağıt-tablet farkını unutturur. 1024 kademe basınç duyarlılığı ile Photoshop ve Painter'daki fırçayı ve filtreleri en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

PF1209'u özel ayak dizaynı ile 3° , 13° , 20° gibi üç farklı eğimde ayarlayıp kullanabilirsiniz. Yükseklik ayarı diğer tablet markalarının hiçbirinde bulunmamaktadır ve illüstratörlerin PF1209 modelinde en çok beğendikleri özelliklerdendir.

A4 boyutunda hazırlamış olduğunuz eskiz çalışmalarını çizilmeye karşı son derece dayanıklı yüzeyin altına yerleştirip , dijital kalem ile üzerinden geçerek dakikalar içerisinde dijital ortama aktarabilirsiniz.

Tablet üzerinde yer alan kısayollar Photoshop, Painter vb. birçok grafik uygulamasında otomatik olarak çalışır.

A4 aktif alanı, yüksek performansı ve yükseklik ayarı ile profesyonellerin en çok beğendiği modeldir.

Uygulama Alanları :

* Profesyonel Dizayn ve Sanat Çalışmaları (Photoshop, Illustrator, Flash, Painter, Maya, 3DStudioMax, Pro-E, vb.)
* Dijital İmza Tanıma ve Doğrulama
* Dökümanlara imza ekleme ( PenSigner )
* MSN'de el yazısıyla chat
* MSN'de uygulama paylaşımı ile online toplantı yapma şansı
* El Yazısı Tanıma ( Office XP )
* El Yazısı ile E-Posta Gönderme ( PenMail )
* Word dosyaları üzerinde yuvarlak içine alma, altını çizme, karalama vb. her türlü değişikliği yapabilirsiniz. ( Annotate for Word )
* PowerPoint veya UC-Logic Whiteboard yazılımı ile sunum hazırlama ( PenPresenter )
* Her türlü doküman üzerinde değişiklik yapıp, ekran görüntüsünü e-posta olarak gönderebilme ( AnnotateAll )
* Kalem ve simgeler ile Bilgisayar Yönetimi ( PenCommander )
* Dijital Beyaz Tahta Sunumları, İnternet'ten eğitim
* Kablosuz fare ve dijital kalem ile kusursuz imleç yönetimi
* RSI önleyici kalem kontrol yapısı. Rsı : Devamlı klavye-mouse kullanımından doğan sinir, eklem rahatsızlığı.

Tablet Özellikleri :

Aktif Alan : 30.5 x 22.9cm (12 x 9 inch )
Çözünürlük : 4064 lpi
Basınç Seviyesi : 1024
Rapor Hızı : 200 rps (minimum)
Kalem Eğimi Algılama : Maksimum 60° - Dikey
Doğruluk : ±0.01-inch
Arayüz : USB
Tablet Teknolojisi : Elektromanyetik
Tablet Boyutu : 382.6 x 358.6 x 31.3 mm
Tablet Ağırlığı : 1007 gr

Aksesuar :

Tablet Kalem : PEN23 Dijital Kalem - Çift Tuşlu
Fare : MOS Kablosuz Fare - 3 Tuşlu
Kalemlik : Dijital Kaleme uygun özel kalemlik

Sürücü Desteği : Windows XP/2000/Me/98SE ve Mac OS 10

Yazılım Paketi:

UC-Logic PenSuiteT ( 6 Farklı Yazılım)

PenMail : El Yazınız ile email gönderin
PenCommander : Tek hareketle istediğiniz programı çalışıtırn
PenPresenter : Dijital Kalem ile kolayca sunum yapabilirsiniz
AnnotateALL : Her türlü doküman üzerinde değişiklik yapabilirsiniz
PenSigner : Dijital ortamda imza atmak artık çok kolay
Annotate Word : Word dosyalarını not defteriniz gibi kullanabilirsiniz
Word dosyaları üzerinde tüm değişiklikler serbest

Adobe PhotoShop CS ( 30 gün deneme sürümü )
Corel Painter IX ( 30 gün deneme sürümü )

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
mükemmel bir ürün .. her ajans ve matbaada kısaca bana kalırsa her Grafikerde olması gereken harika bir ürün. Mahsuru yok ise şu an ki ürün fiyatını almamız mümkünmü ?

Son düzenleme:

oppose

🏅Acemi Tasarımcı🏅
wacom un yerini tutmadığı söyleniyor genelde

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
UC-Logic Türkiye'de yaklaşık 2,5 senedir satılıyor. Grafik Tableti bu kadar yaygınlaşmasında önemli bir etkisi oldu.

UC-Logic grafik tabletleri denemeden yapılan yorumlar genelde bu şekilde oluyor. :cool1:

Birçok demo noktasında deneyip kendi kararınız vermenizi tavsiye ederim.

Yedek parça temini, içinde yedek kalem ucu çıkması, yükseklik ayarı, wacom'a göre fazla kısayolu oluşu, geniş el dayama alanı ile en iddalı modelimiz

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
benim kullandığım model ve şu an herhangi bir şikayetim olmadı
oldukça kullanışlı
özellikle 3 farklı açıdan kullanılabilmesi beni rahatlatıyor
bazı arkadaşlar tablet için A4 boyutunun büyük olduğunu kullanımı zorlaştırdığını iddaa etsede tabletin etkin alanı ayarlanabilir olduğu için bir sorun yaratmıyor

maymın

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yucelyetiskin.com
ben 1 yıl once aldım ve bozuk cıktı geri gonderdim bu seferde weblebinin gazabına ugradı tablet cizikler icinde geri dondu aynı sorunlarda devam etti
bu sefer kendim garantiye yolladım yaptık dediler geri yolladılar aynı sorun
sonra kendim aldım goturdum adam 5 dk denedi sorun yok dedi sorunun 30 dk kullandıktan sonra cıktıgını anlatamadım zaten vakti yoktu alkollu bezle sildi geri gonderdi tekrar aynı sorun
gene goturdum degistirin artık sunu dedim tamam dediler bikac hafta sonra gittim degismemis sorun yok diye geri gelmis almıyorum dedim ısrar ettim sikayet edicem dedim 1 ay beklettiler sonra turlu iskenceyle degistirdiler
suan sıfır tablet var elimde ve sorun devam ediyor
etrafımda bu urunu kullanan 3 kisi daha var ve hepsindede aynı sorun var

sorun ne onuda soyliyim kalem tabletten 30-40 cm uzakta olmasına ramen cizmeye devam ediyor ve normal cizerken birden bire ardarda noktalar atıyor resme buda benim historymi dolduruyor ve noktaları tektek silmek zorunda kalıyorum hele ki 1 saatten fazla surerse isim tableti tutup fırlatasım geliyor artık

not:yeni gelen tabletinde ustundeki plastikte ezik var kalemle oradan gectigimde cizgi yamuluyor

bu yazı benim vijdani sorumlulugumu yerine getirmem için şarttı kimse kimsenin sozune gozu kapalı guvenmesin mumkunse etrafında kullanan tanıdıgı birini bulsun ona sorsun

Ali KASAPOĞLU

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alikasapoglu.com
Şuanda (28.02.2008'e kadar)Hepsiburada.com sitesinde indirimli fiyat kampanyası dahilinde satılmaktadır.
Fiyat olarak geyet uygun.Dün elime geçti.Taiwan markası olmasına rağmen ucuz işçiliği tekelinde tutan ve altında yazan MADE IN CHINA ibaresi bende derin bir moral bozukluğu uyandırdı.Cihazı kurduğumda kilitlemeler yaptı ilk başta saçmaladı fakat kısa sürede ayak uydurmayı başardı..
Öncelikle çok şık tasarlamışlar ama boyut olarak gerçekten çok büyük.Mesela Laptop çantalarına sığdıramazsınız.Ama basınç ve hassasiyet duyarlılığı mükemmel..Kalem çok hassas özellikle pil yatağı..pil değiştiriken dikkat etmek gerekiyor,fazla örselenirse hasar verebilir..
Durun bakalım biraz kullananlım 3-5 ay geçsin, tam neticeyi ben de merak ediyorum..

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Tableti almak değil onu değerlendirmek önemli :)
Ama şunu söyleyeyim heyecanla bekliyorum, ilk çalışmalarınızı.

mustafa akcelik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mustafaakcelik.com
UC-Logic Türkiye'de yaklaşık 2,5 senedir satılıyor. Grafik Tableti bu kadar yaygınlaşmasında önemli bir etkisi oldu.

UC-Logic grafik tabletleri denemeden yapılan yorumlar genelde bu şekilde oluyor. :cool1:

Birçok demo noktasında deneyip kendi kararınız vermenizi tavsiye ederim.

Yedek parça temini, içinde yedek kalem ucu çıkması, yükseklik ayarı, wacom'a göre fazla kısayolu oluşu, geniş el dayama alanı ile en iddalı modelimiz

deneme noktaları istanbul avrupa yakasında nerelerde var..

Ali KASAPOĞLU

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alikasapoglu.com
Evet kullandım..Çizim yaparken biraz bastırmam gereken yerlerde kalem uç mekaniği(sol tuş işlevi gören buton) içerde kalıyor ve geri salmıyor tekrar elinizle ucu gömülen yerden çıkartıyorsunuz..Yani 512 basınç seviyesinde uç içeriye gömülüyor ve ayrıca tablet arasıra kilitliyor.Çok kötü bir durum ağzınızın tadı zehir gibi oluyor..:(

x-cin

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar ben ayakkkabı tasarımı yapıyorum ve bi kaç aydır ayakkabı tasarımına özgü bi cad programı kullanıyorum ,
programın tablet digitizer destegi var,ancak daha önce hiç tablet kullanmadım,programlar tableti direk olarak görüyormu
yada programa uyumlu olması gerekiyormu??

swordbreaker

🌱Yeni Üye🌱
Evet kullandım..Çizim yaparken biraz bastırmam gereken yerlerde kalem uç mekaniği(sol tuş işlevi gören buton) içerde kalıyor ve geri salmıyor tekrar elinizle ucu gömülen yerden çıkartıyorsunuz..Yani 512 basınç seviyesinde uç içeriye gömülüyor ve ayrıca tablet arasıra kilitliyor.Çok kötü bir durum ağzınızın tadı zehir gibi oluyor..:(

hocam tabletin belki kaleminde sorun vardır değiştirmeyi denediniz mi? kilitlenme sorunlarını halen yaşıyor musunuz? almakta tereddütteyim bu tür sıkıntılar yüzünden.:(

Ali KASAPOĞLU

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alikasapoglu.com
hocam tabletin belki kaleminde sorun vardır değiştirmeyi denediniz mi? kilitlenme sorunlarını halen yaşıyor musunuz? almakta tereddütteyim bu tür sıkıntılar yüzünden.:(

Kalem de problem var zaten,kilitleme yapmıyor artık..Normal faresi ile tıkır tıkır çalışıyor..Güzel cihaz al derim ben..Bizim ki şansa biraz sıkıntılı oldu..

Son düzenleme:

swordbreaker

🌱Yeni Üye🌱
ben kalemle çizimi için düşünmüştüm fareyi hiç kullanmayabilirimde :).cevabın için teşekkürler.

KifayetsiZ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu yazı benim vijdani sorumlulugumu yerine getirmem için şarttı kimse kimsenin sozune gozu kapalı guvenmesin mumkunse etrafında kullanan tanıdıgı birini bulsun ona sorsun

Teşekkür ederim, bende bu markayı düşünüyordum fiyatı açısından fakat, kimse o kadar para veripte işi şansa bırakmak istemez tabi, tecrübelerin doğrultusunda düşüneceğim, ayrıca kalemin pilli olması da pek hoş gelmedi bana.

will

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Horus , bu tabletten almayı düşünüyorum . Ne zamandır kullanıyorsunuz, herhangibi sıkıntı yaşadınız mı?

janserey

🌱Yeni Üye🌱
Ben iki senedir kullanıyorum bu tableti. Ve hala daha kaleminin pili bitmiş değil... Maşşallah şu ana kadar burda anlatılanlar gibi büyük problemler yaşamadım. sadece bir kez kontrolünde problemler oldu kendi kendinee hareket ediyordu mause oku. fakat onun da sebebi tablet değilmiş.. USP çoklayıcı kullanmıştım problem oymuşş.. Çoklayıcıdan çıkarıp direk bilgisayara takınca problem kalktı. Bir de kalemin üzerindelki sağtuşunda bir problem var .. sol tuş gibi işlem görüyor tam ayarını denk geriremezsen...