Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

(Acildir) corel draw X5 büyük ölçülerde dosyayı baskıya göndermek

raskos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şimdiye dek çalışmalarımı genel olarak corel draw x3'de baskıya göndermiş birisi olarak x3'de hiç yaşamadığım bir problemi x5'de yaşadım.Örnek olarak 10 metreye 4 metre bir çalışmayı x3'de 72 dpi tif kaydettiğimde dosyayı photoshopta da illustratorde de açabiliyordum ve baskıdan sorunsuz bir şekilde alabiliyordum,fakat x5'de yaptığım çalışmayı hiç bir yerde açamıyorum.

Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir.müşkül durumdayım arkadaşlar :) işi baskıya vermem lazım.

Benzer konular

raskos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet dijital baskı ama çalışmayı henüz baskıya gönderemedim çünkü kaydemedim.ölçüleri yarı yarıya düşürüp yine 72 dpi kaydettiğimde tif de kaydedebiliyorum pdf de kaydedebiliyorum ve diğer programlarda da açabiliyorum.ama birebir boyutu x3 halledebilmeme rağmen x5 de başaramadım.

bunyamindemir55

🌱Yeni Üye🌱
mecburen işi x3 e çevirip x3 de tiflemen lazım bende sureklı bu sorunla karşılasıyorum bole bı çozum yolu buldum bılmem işine yararmı?

raskos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanırım yarın ben de öyle yapıcam.ama bu sorunun bir sebebi var ama çözemedim.umarım net birşeyler söyleyecek birileri vardır.teşekkürler

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kullandığınız CorelDraw versiyonunun güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Bunun için Help açılır menüsü altındaki About CorelDraw ibaresin tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan menüde mevcut Version numarasını görebilirsiniz. CorelDraw X5 için Güncel Son Versiyon Numarası 15.2.0.695 .Sorunsuz bir coreldraw için mevcut güncelleştirmeleri yapınız

Alternatif olarak temp klasörünü boşaltabilir,mevcut çalışmayı tekrar revizyondan geçirebilirsiniz.

C:\Users\asus\AppData\Roaming\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X5\Draw kısmında

CORELDRW.CDT dosyasını silebilirsiniz