Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!!

nacbreda

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Bayram öncesi iyice sıkıştım. :sadsmile: Acil yardımınıza ihtiyacım var. Mac Quark 7.0'de çalışma geldi bilgisayarıma. 18 sayfalı bir dosya. Sayfalar ulusal gazete ebadında sıralı çalışılmış. Daha önce böyle baskı hiç almadım bilemiyorum. :sweating: Print'den gerekli ayarları yapıp enter'la direk hepsini tek tuşla baskı alabilirmiyim. :sweating: Yoksa 38x55 cm alan açıp 18 sayfayı tek tek o alana yapıştırıp baskı alacağım. Acil yarın bitirmem gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.. :smile:

Benzer konular

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
18 sayfa gazete çıktısı tek tek çıktı alınsa dahi pek fazla zaman almaz hepsini bir anda almanıza gerek yok bence:) sayfaları tek tek açın çıktıya yollayın 10 dakika bile sürmez:)

tam idrak edemedim "Yoksa 38x55 cm alan açıp 18 sayfayı tek tek o alana yapıştırıp baskı alacağım." demissiniz .qxd uzantılı sayfalardan bahsediyorsak eğer yeni bir alan açıp oraya kopyalamanıza gerek yok zaten eğer qxd ise calısılmıs hazır sayfa direk çıktı alırsınız...

Son düzenleme:

nacbreda

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Eksik anlattım galiba...
BİR DOSYA içinde 18 tane sayfa var. 18 ayrı dosya yok anlatabildim mi.
Yani dosya içinde mesela 1. sayfanın tümünü seçip yeni açtığım saygama yapıştırıyorum, tabii bu arada alan kaymaları oluyor, yazılar alta gidiyor, resimleri tek tek yeniden çağırıyorum kısacası çok vakit alıyor.
Bu 18 sayfalı dosyayı print ayarlarından tek tuşla nasıl baskı alabilirim bunu öğrenmek istiyourm çünkü ileride yine lazım olacak.

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑

ben bu şekilde anladım... yani bütün çalışmalar tek sayfa içinde ? doğrumu

eğer böyleyse bildğim kadarıyla burdan ayrı ayrı 18 sayfa çıktı alamazsınız. dediğiniz gibi her sayfayı tek tek taşımalısınız. benim anlamadığım nokta neden bütün çalışmalar tek sayfa içinde toplanır ? :) (tabi anladığım gibi ise)

Son düzenleme:

nacbreda

🌱Yeni Üye🌱
doğru anladın ;)
eyvallah yine de teşekkür ederim.

Eğer dedeiğim gibi baskı alınıyorsa bunun nasıl olduğunu bilmek istiyorum. Bilen var mı acaba? :(

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
size ben bi soru soracağım hocam :)
çalısmalar neden tek sayfa içinde geliyor " fazla uğrasmayım tek seferde gitsin." düşüncesi olabilir mi :)

nacbreda

🌱Yeni Üye🌱
güzel soru çünkü bunu bende sordum ;)

2 tane bayram gazetesi basıyoruz şuan. biri 10 sayfa, biri 18 sayfa. dosyayı getirenler farklı kişiler (düzceliler). Daha önce İstanbul'da bastırıyorlarmış hiç sıkıntı yaşamamışlar. Bunu hazırlayanlar print nedir bilmiyorlar. İstanbul'da hiç sıkıntı yaşamamışlar. Böyle olduğuna göre baskı alınabileceğini düşünüyorum. İddia etmiyorum ancak baskı alınabilir düşüncesi bana kolay ve mantıklı geliyor. (Bu arada daha önce çalıştıkları matbaanın-grafikerinin telefonunu istedim öğrenmek için)

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
sonucu bende bekliyorum :)

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
alan üzerinden seçili yazdır secenegi ile tek tek cıktı alabilirsin arkadasım..