Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adıyaman belediyesine neden beğendiremiyoruz....

enesinternet

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bende 2-3 logo yaptım ama şu belediyeye neden beğendirtemedik anlayamadım. Madem jüti başkanı beğenemiyor kendisi yapsın neden bizi bu kadar uğratırdılar, değil mi?. Yaklaşık 2 ay önce belediyeye sorduk 20 tane logonun ayrıldığını bunların içinden 1-2 ve 3. belirleyeceklerini söylemişlerdi. Ama belediye her nedense bir yalandan öteye gidemiyor. Yine de her şeyin hayırlısı diyelim. Bir dahada böyleşeylere tevbe....
i241747_hazirlama-2.jpg

Son düzenleme:

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Logonun içinde o kadar çok beğenilecek şey varki.... Kara verememişlerdir neresini beğensek diye, Adamlar haklı!.. ;)

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
Logoyu biraz sade ve akılda kalıcı hale getirirseniz bence beyenebilirler:).

mhcivelek

🌱Yeni Üye🌱
emeğinize sağlık arkadaşım bence çok güzel olmuş şehrin önemli yerlerini yansıtmışsın beğenmemişlerse ben onlarda kabahat ararım saygılar

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
photoshopta logoyu 2 cm e getirip zooming i %100 yap. belki neden begenmedikleri konusunda bir fikir verebilir.

Veya. Bu logonu serigrafi baski isleri ile ugrasan birisi ile paylasirsan o da yardimci olabilir. Sonucta belediye bunu otobuslerin uzerine ofset basmayacak. ya da cop kutularina. Bu logo bana pek tire renklerle kullanimi olabilir gibi gelmedi.

Bunlarin haricinde isi ilustrasyon olarak degerlendirecek olursak nemrut pek anlasilmiyo.

carpe_noctem

🌱Yeni Üye🌱
Arkadasim moralini bozmak istemem ama bu yaptigina logo denmez. Sanatsal acidan iyi yada kötü demiyorum, sadece teknik acidan bakildiginda logo olmaktan cok uzak bir calima olmus. Yukarida bir arkadas da asagi yukari ayni konuda fikirlerini aciklamislar. Bu yaptigin dahacok bir resim kompozisyonu, bir collage olmus. Yazdigim linkdeki örneklere bir bak. Yabanci dil bilmene gerek yok, allaha sükür görsel sanatlarin dili evrenseldir. Bu linke bir göz gezdirirsen etkin ve carpici bir logo nasil yapiliyor bir fikir edinebilirsin. Herseye ragmen calismalarinda basarilar dilerim.
Logos | Design Tagebuch

ucurum22

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok karışık duruyor bence de bir logo için çok kalabalık..

enesinternet

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Hazırladığımın ne kriterler taşıdığını bilmiyorum, bu nedenle yorumlarınıza sundum. Bakıyorum bu işten çok uzağım. Zaten tevbe ettim böyle işlere :)) Şu var ki ben tasarımcı veya grafiker değilim az buçuk corel kullanabiliyorum. Boş durmayalım madem memleketimiz bizde aklımızdan geçeni çizelim dedik. Sadece köprüyü çizmek için 1 güne yakın zaman aldı. Bir yarışmada, 50 soruluk bir yarışma olsun, hiç kimse soruları yanıtlamaz ise şayet 1 tane yanıtlayan olursa birinci olması gerektiğini düşünüyorum. Bence belediyenin 1-2 ve 3. cüyü seçmesi ve gerekirse bunların hepsinden bir güzel logo ortaya çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Ama yok şu jüri başkanı hiçbirini beğenmemiştir deyip onca kişini uğraşını boşa çıkarmaları hoş bir durum oldmadığını belirtmek istedim. Herşey için teşekkürler...

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
Muhtemelen birinci bu olsa gerek,
adiyaman_belediyesi_logo.gif

Yani belki bunun ustune cikacak birsey yakalayamadilarsa birinci belirlememis olabilirler. Ama senin logonla alakali getirdigim butun yorumlari aynen bu logoyo da yapabilirim.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu meslek böyledir, sen beğenirsin karşı taraf beğenmez, beğenmediler diye moralini bozmana gerek yok, nasıl bir şey istiyorlar, eğilimleri nedir? Bunu anlamaya çalış. Bu senin için araştırma ve bilgi birikimi sağlar. Arkadaşların dediği gibi, bayağı kalabalık öğeleri, argümanları bir araya getirmişsin, biraz ayıklasan ve sade bir şey yaparsan çalışmanı kabul edebilirler. Logonun mantığında sadelik ve kullanabilirlilik var.