Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe Acrobat Professional dersleri: Tarama yaptığınız Text dosya üzerine Text alımı

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
bir gün babam bana telefon açıp böyle bir soru sordu: Taramış bilgi ben nasıl translit edebilirim diye...

sizinle paylaşmak istedım belki yararlı olacak

Bu işlem için Adobe AcrobatProffesionel program yüklü olmalı

Program açtığımız zaman, Ctrl + O (lazım olan dosya açıyoruz)

98201433.png

Not: açtığım dosya JPG formatında

daha sonra document - OCR Text Recognition - Recognize Text Using OCR... karşınıza menü çıkar (eğer bir sayafan çok sayfa açık o zaman bu menüde lazım olan sayfa seçmelisiniz)

34778649.png

Selection aracı ile istediğimiz bölümü seçebiliyoruz

47588821.png

iyi çalışmalar

Benzer konular

berglakin

♾️Grafik Gurusu♾️
Bilgilendirme için teşekkürler kasta...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
OCR nedir?

OCR - (Optical Character Recognition) Optik Karakter Tanıma yazılım, arama için doğru ve taranmış PDF metni kopyalayın sağlar. Eğer OCR geçerli değildir bir kağıt dokümanı tarama ederek PDF sonra eğer 72 ÜFE ve yüksek tarayıcı çözünürlüğü ayarlamak için OCR uygulayabilirsiniz PDF oluşturun.

Aranabilir Görüntü

Metin arama ve seçilebilir sağlar. Bu seçenek orijinal resim tutar ve üzerinde bir görünmez metin katmanı yerleştirir. Durumlarda orijinal resim maksimum Fidelity gerektiren için önerilir.

Biçimlendirilmiş Metin ve Grafikler

Yeniden orijinal sayfa kullanarak tanınan metin, yazı ve grafik unsurları. Sonuçlarının doğruluğu tarama çözünürlüğü ve diğer faktörlere bağlıdır. Inceleyebilir ve tarama sonrasında yeni PDF sayfa olarak OCR metni doğru gerekebilir.
Not: Biçimlendirilmiş Metin & Grafikler seçenek yalnızca bazı dillerde kullanılabilir.