Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe InDesign dışardan pdf dosyasını nasıl atılır

perkon

🌱Yeni Üye🌱
Adobe InDesign'na pdf dosyası çözünürlük bozulmadan nasıl yerleştirilir Adobe Illustratorde dosyayı hazırladım ama InDesign atınca çözünürlük bozuluyor bu konuda bilgisi olan arkadaş yardım olursa sevinirim

Benzer konular

doktor_aga

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.sukrukarsiyaka.com
indesinge attığın çalışma dosyasında sağ tıklayığ display performance den kalite ayarlarını yapabilirsin kalite bozulmaz o zaman

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Adobe InDesign'na pdf dosyası çözünürlük bozulmadan nasıl yerleştirilir Adobe Illustratorde dosyayı hazırladım ama InDesign atınca çözünürlük bozuluyor bu konuda bilgisi olan arkadaş yardım olursa sevinirim

indezignda çözünürlük bozulmaz muhtemelen ID görüntü ayarlarınızla ilgilidir. üst menülerden view>display performance kısmına girip "high quality" sekmesini işaretleyin ama bunu yapınca makine performansınız düşebilir.

perkon

🌱Yeni Üye🌱
katalog çalışması

InDesign attım ama dosyayı kesim çerçevesine tam sığdıramadım :(

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
InDesign attım ama dosyayı kesim çerçevesine tam sığdıramadım :(

pdf ile açtığınız sayfa ölçüleri tutuyorsa sıkıntı olmaması lazım. pdf yi nasıl aldığınızı söylerseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

perkon

🌱Yeni Üye🌱
katalog çalışması

direk masa üstünden attım içine , birde katalog yaparken kenarda taşma payı bırakmam gerekiyor mu

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
File>place ile PDF dosyasını seçin
Shift tuşu basılı iken fare imlecini yazıyı eklemek istediğin sayfanın cetvel çizgisinin sol üst köşesine tıkla.Yazılar otomatik olarak diğer sayfalara yayılır.
kenarda taşma payı olrak :en az 3 mm verilmeli ve arka planda kullanmış oludunuz katmanıda taşma payın kadar uzatmalısınız

perkon

🌱Yeni Üye🌱
katalog çalışması

ilgilendiğiniz için tüm arkadaşlara teşekkür ederim