Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe Photoshop Pen TooL nasıL kuLLanıLıyor?-istekk-

Handishhh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
** Ya Pen tool nası kullanılıyor zapdedemedm :rofl: yardım edin Lütfenn :smile:

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
lütfen bir konuda yardım iserken hangi programı kullandığınızı söylerseniz yardımcı olmaya çalışırız corel draw photoshop illustratör-freehand vb

Handishhh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pardon o zaman Photoshop da Pen tool nasıl kullanılıyo?

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
pardon o zaman Photoshop da Pen tool nasıl kullanılıyo?
çizim için kullanıyorsan yada bir nesneyi çıkarmak için kullanıyorsan düz çizgileri çekerken shift tuşunu basılı tut oval çizgilerlede çalışırken farenin sol tuşunu basılı tut biraz alışınca öğrenirsin iyice bu arada oval çizgileri çekerken uçlarda nokta çıkıntıları olur oralardan eğriliği ayarlayabilirsin ayrıca paths e getir pen e basınca yukarıda kalem işaretinin yanında iki kutu çıkar biri shape layers diğeri paths olanda çalışcaksın çıkartma yapacaksan yok şekil çizecem dersen shape layers da kalsın bu arada konuyu nereye açtığına bakmadığım için bendede kabahat var kusura bakma

Son düzenleme:

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
pen tool, quarkta, freehandte, indesinte, illüstratörde.. yani grafik programlarının tamamında var zaten..

yani birine hakim olduğunda hepsinde olabilirsin. hepsinde yöntem aynıdır..
-dümdüz paths çizmek istersen shift tuşuyla birlikte çizmen gerekir. yani çizerken bir parmağında shift tuşunda olmalıdır..
-şeklini başladığın noktada bitirmen gerekir. başladığın noktaya gelince minik bi daire çıkar. ona tıklaman yeterli. sora ctrl+enter yaparsın seçili hale gelir. "make selection"
-pen tool ile çizerken uzantılar çıkar bunlar aslında çok kolaylaştırır kullanmanı ama o uzantılardan kurtulmak istersen köşelerin üstüne gelip "alt" tuşuyla beklediğin zaman
convertpointtoolxl1.jpg
simgesi çıkar. ona tıkladığın zaman uzantı kaybolur..
bu kadar anlatabildim umarım faydalı olur. ama anlatımla olabilecek birşey değildir bence pentool öğrenmek..
çok fazla denemelisin..
bikaç deneme yapıp ekledim onlara da bakabilirsin. ama dediğim gibi kendin denemelisin :wink:

1.
23426282fn4.jpg

2.
67744325pw4.jpg

3.
75589530bk2.jpg

4.
66634527ph7.jpg

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
uzantılarla oynama yapmak isterseniz, "a" ya basın. Beyaz ok çıkmalı, çıkmazsa "shift+a" ya basın. Bu çizim esnasında uzantılarla oynamanızı ve düzenleme yapmanızı sağlar. P ile çizime geri dönebilirsiniz. Sonradan yine düzenleme yapmanız gerekirse, "a" ya yeniden basıp çiziminizdeki istediğiniz noktayı seçin, uzantı görülecektir.Yine pentool penceresinde yanında "+" ve "-" olan penler vardır. Bunlar yeni çiziminize noktacıklar eklemenizi ve çıkarmanızı sağlar.

Handishhh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sağolun yaa çok tşkler amaaa yapamıyorummmm :(

Son düzenleme:

buherseyicin

🌱Yeni Üye🌱
Bence bu açıklamaların hiç birisi yeterli değil, hepsi konunun ortasından başlıyor.

Birisi çıkıp pen tool'u seçip bir custom shape yapana kadar olan süreci adım adım yazarsa süper olur. şahsen belki de internette 20den fazla sayfaya baktım. ama hiçbirinde düzgün bi anlatım yok.