Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe Sertifikasının Yararı Olur Mu?

Y

yasindemirkale

Guest
Merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim gibi Adobe'den sertifika alınsa işe girerken bunun yararı olur mu?
Eğer yararı olursa ne gibi yararları olur? Yani maaş açısından mı yoksa daha yüksek yerlerde iş bulma açısından mı yararı olur?

coldnodia

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bunu bende merak ediyorum açıkçası, çünkü çoğu eğitim kurumu "katılım belgesi" veriyor ancak iş başvurusunda olumlu olabilecek sertifikaları şuanda araştırıyorum. Bilgiye sahip arkadaşlar ve üstadlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim gibi Adobe'den sertifika alınsa işe girerken bunun yararı olur mu?
Eğer yararı olursa ne gibi yararları olur? Yani maaş açısından mı yoksa daha yüksek yerlerde iş bulma açısından mı yararı olur?

Özellikle sağlam operatörlük bilgisi isteyen kaliteli işyerleri için bu sertifikanın değeri kesinlikle olur. Hatta biizm sektörde bence değeri olan tek sertifika da budur. Diğer kurs ve kurumların bu alanda sertifika vermesi zaten çok komik. Ama adobe sertifikası gerçekten farklıdır. İşi bildiğinizi gösterir. Zamanında bende almak istedim fakat asıl belgeleri almak için sağlam ingilizce gerektiğini görünce üstüne düşmedim olduğu kadar artık:)

Bu arada sizde biliyorsunuz girişde de bahsettim bu sertifikanın tasarım etkinliğiniz üzerinde bir etkisi yok. Söz gelimi iyi işler çıkartan bir tasarım ofisi yaratıcı bir beyin arıyorsa onlar için yine çok önemli değil. Mesela tam tersi renk ayrımcılığında tam tersi çok faydalı olabilir. Seçtiğiniz yolla alakalı yani işin daha çok teknik kısmına yönelecekseniz gerçekten faydalı.

bogurtlenlicay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
prestijli şirketlerin çok önceleri üniversitede eğitimi almamış kişileri ciddiye alabilmesi için gerekiyordu. ama artık o kadar öneminin olduğunu düşünmüyorum. güzel bir portfolyoya daha çok ilgi gösteriyorlar.