Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Afiş çalışmaları hakkında öğrenci analizi ''Yardım''

burcuFL

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, bu iki afiş hakkında yorum yapabilir misiniz lütfen..
İki afişten birini seçmem gerekiyor fakat kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim

9MhxD.jpg

UwBu3.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
Manav reyonunda kullanmak için iki görselde yetersiz.
Meyve sebzelerin tazelikleri ile ilgili fikir vermiyor.
Çilingir işi için kullanılabilirsin.
Belki temizlik işleri içinde ideal bir cam temizleme bezi için desteklenebilir.

Bu yazdıklarımın bir anlam vermemesi doğal. Çünkü ne için ve nerede kullanacağınızı yazmadığınız için nerede kullanıp, ne, neye, nereye, ne için yorum yapılması gerektiğini şu an sadece siz biliyorsunuz.

Bu kadar yazdıktan sonra şunu çıkartabilirsiniz.
''İstediğim şey hakkında ufak bir brif vermezsem bu tür şeyler başıma hep gelir''.

burcuFL

🌱Yeni Üye🌱
Pekala, çok haklısınız o halde size konuyu tüm ayrıntılarıyla anlatayım.
Öncelikle seçip üzerinde çalışacağım afişi herhangi bir yerde kullanmayacağım.
Şöyle anlatmaya başlayayım size. Hazırlamam gereken bir ödev var. Aslında beş eser seçilmesi gerekiyor(müzik,afiş,film,kitap ve resim) ve bunların hepsinin analizinin öğrenci tarafından yapılıp ilgili öğretmene verilmesi gerekiyor. Ve sene sonunda juri karşısına geçip jurinin seçeceği 5 eserden sadece birini sözlü olarak anlatması ve sorulan soruları cevaplaması gerekiyor. Fransada yaşıyorum ve bahsettiğim konular sanat tarihi yani buradaki adıyla ''Histoire des Arts'' ile alakalı.
Biraz aciliyeti de var. İki afişten birini seçip bize verilen kitapçıkta yazana göre (anladığım kadarıyla) afişin ismi,yapılma tarihi vs bunlar tamam fakat afişin verdiği mesaj konusunda benim düşüncelerim yetersiz kalabilir bu konuda yardım istiyorum.Gözlemleriniz..Kullanılan teknik(renk seçimi,malzeme seçimi ve ışıklandırma) Eser bize ne hissettirmek ve anlatmak istiyor?
Kısaca özet ve kişisel yorum.

Son düzenleme: