Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

afis olculeri hakkinda

ZOOM X

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaslar bir afis tasarimi yapmayi dusunuyorum fakat aklima takilan bir ayrinti var.. afis tasarimi malum bir a4 veya a3 olculerinde olmayacagi icin oldukca buyuk bir olculere sahip olcak... yaklasik 20 metreye 40 metre olculerinde olcak.. fakat calismama bu kadar buyuk bir deger eklersem bilgisayarimin kapasitesini asacagini dusunuyorum.. bunun cozumu varmi.. misal metrelik bir afis tasarimi yapmak icin nasil bir yol izlemem gerekiyor.. photoshopta yeni bir dokuman actigimda metre olculerini verirsem bilgisayar agirlasir hatta siser diye dusunuyorum.. bunun puf noktasi nedir ogrenebilirmiyim..

simdiden tesekkurler..

Benzer konular

pasayusuf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben genel olarak corel de çalışıyorum ve 1/10 oranında çalışıyorum yani
20 metreye 30 metrelik bi tasarını
2 metreye 3 metre çalışıyorum ve baskıya geçerken gerçek boyutlarına getirip işimi kolaylıkla halletmiş oluyorum.

baygolge42

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaslar bir afis tasarimi yapmayi dusunuyorum fakat aklima takilan bir ayrinti var.. afis tasarimi malum bir a4 veya a3 olculerinde olmayacagi icin oldukca buyuk bir olculere sahip olcak... yaklasik 20 metreye 40 metre olculerinde olcak.. fakat calismama bu kadar buyuk bir deger eklersem bilgisayarimin kapasitesini asacagini dusunuyorum.. bunun cozumu varmi.. misal metrelik bir afis tasarimi yapmak icin nasil bir yol izlemem gerekiyor.. photoshopta yeni bir dokuman actigimda metre olculerini verirsem bilgisayar agirlasir hatta siser diye dusunuyorum.. bunun puf noktasi nedir ogrenebilirmiyim..

simdiden tesekkurler..

20x40 m olan bir işi basabilecek bir baba makine varsa o ölçülerde çalıs derim,parça parça basacagın için işi yuzdelik dilimlere ve makine ebatına göre çalışmalısın.bu arada merak ettim 20x40 m ne afişiymiş oyle?

dandelo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
20x40 m afiş olmaz arkadaşım. o dediğin bilbord falandır.

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
bir binanın duvarı için düşünülüyor
ölçülere bakılırsa
bu kadar büyük bir işi tek parçada çıkaramazsın
onun için parça parça çalışman gerekir

Mrgraffin

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.takipciburada.com
Parça parça çalışmaya gerek yok üstad 3 de 1 ölçüde hesapla ver 300 dpi çalışmayı bozulmadan istediğin ölçüde çıkarttırabilirsiniz işi...