Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

AIde BağımsızCetveller

yasinozkanin

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

AI CS4 de çoklu açılan sayfalarda Cetvelin başlangıcının her sayfada sıfırdan başlamasını istiyorum ama olmuyor.

Bağımsız bir şekilde FH deki gibi her sayfa başlangıcı sıfırdan başlayamazmı?

Yarmdılarınız için peşinen teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Yasin OZKAN

Benzer konular

yasinozkanin

🌱Yeni Üye🌱
Tekrardan merhabalar,

Soruma malesef sizlerden bir cevap alamadım. Ama sağlam bir kaynaktan öğrendim sorunun cevabını sizinle paylaşmak istiyorum.

Malesef AI CS4 de, her sayfa için bağımsız cetvel kullanımı yok (artboard rulers seçeneği ile karıştırmayalım), AI CS5 ile birlikte bu seçenek yenilikler arasında varmış.

Teşekkürler
Yasin OZKAN

ShotOne

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tekrardan merhabalar,

Soruma malesef sizlerden bir cevap alamadım. Ama sağlam bir kaynaktan öğrendim sorunun cevabını sizinle paylaşmak istiyorum.

Malesef AI CS4 de, her sayfa için bağımsız cetvel kullanımı yok (artboard rulers seçeneği ile karıştırmayalım), AI CS5 ile birlikte bu seçenek yenilikler arasında varmış.

Teşekkürler
Yasin OZKAN

1.
Shift + o tuş kombinasyonu ile çalışma alanında yeni bir sayfa daha oluşturuyoruz.

2.
wiev / show artboard rules seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

3.
Çalışma alanımızdaki sayfalardan istediğimiz birinin üzerine tıkladıgımızda cetvel o sayfa üzerinde belirgin hale geliyor.

yasinozkanin

🌱Yeni Üye🌱
shotOne,

ben bu soruyu sorar iken, sorumun paratez içinde "artboard rules" seçeneğinden farklı olduğunu belirtmiştim.

Her sayfa için -FH kullanıcıları bilir- bağımsız cetvel kullanımı vardır ama bu özellik malesef yeni sürüm CS5 dışında başka bir sürümde yok.
Saygılarımla.
Yasin OZKAN

ShotOne

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o kısmı görmemişim kusura bakma :)

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
CS5 'te bir Artboard rules özelliği gelmiş, güzel bir gelişme fakat FH'deki ile kıyaslanacak kadar iyi olmamış.