Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

aktif ticaret

mfy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlarınızı bekliyorum

:iloveyou:

Benzer konular

coni

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle belirtmeliyim ki her tasarımın altında onu oluşturan bir fikir bir altyapı vardır. Biçimler renkler fontlar gelişigüzel beğeniyle kağıt üzerine geçirilmezler. Tasarımlarınızda o altyapıyı göremedim.

Logo içinde kullanılan elemanlara baktığımızda ise çizmiş olduğunuz dalgalı hareketin bize çağrıştırdığı bir düşünce yoktur. Kullanılan elemanların kurumun yaptığı işle bağlantılı olması da bir seçenektir. Tabiki bağımsız olarak da düşünülebilir. Logolarda kullanılan renkler de bence çok önemlidir. Olabildiğince az sayıda renk kullanmak logoyu anlaşılabilir kılar. Genelde kullanılan zemin beyaz olduğundan kullanılacak renk sayısı en fazla 2 olmalı diye düşünüyorum. Akılda kalan anlaşılır logoları incelerseniz en çok kullanılan renklerin mavi, kırmızı, siyah gibi baskın renklerle beyazın kombinasyonu olduğunu görebilirsiniz.

Firma ve sektöre göre karakter seç ve bu bir tasarım ve reklam firması olduğu için bir ticaret şirketinin logosunda kullanılan karakteristik kalın, baskın, oturaklı ve sert hatları burada kullanmak olmaz gibi geldi ,,,

Daha sade ve zarif bir yaklaşımı simgelesin diye zarif karakterlere gir böyle şirketlerde .....

Renk konusunda sorun olmaz gibi geliyor çünkü şekli oturunca aynı çalışmanın 7 farklı renk tonlamasını yapıp öyle sun .....

Tabi zevkler ve renkler noktasında olduğu gibi çalışma prensipleri ve işe yaklaşım metodlarında da farklılıklar olabilir ....

Dediklerimi dikkate al teşekkür ederim ..

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle belirtmeliyim ki her tasarımın altında onu oluşturan bir fikir bir altyapı vardır. Biçimler renkler fontlar gelişigüzel beğeniyle kağıt üzerine geçirilmezler. Tasarımlarınızda o altyapıyı göremedim.

Logo içinde kullanılan elemanlara baktığımızda ise çizmiş olduğunuz dalgalı hareketin bize çağrıştırdığı bir düşünce yoktur. Kullanılan elemanların kurumun yaptığı işle bağlantılı olması da bir seçenektir. Tabiki bağımsız olarak da düşünülebilir. Logolarda kullanılan renkler de bence çok önemlidir. Olabildiğince az sayıda renk kullanmak logoyu anlaşılabilir kılar. Genelde kullanılan zemin beyaz olduğundan kullanılacak renk sayısı en fazla 2 olmalı diye düşünüyorum. Akılda kalan anlaşılır logoları incelerseniz en çok kullanılan renklerin mavi, kırmızı, siyah gibi baskın renklerle beyazın kombinasyonu olduğunu görebilirsiniz.

Firma ve sektöre göre karakter seç ve bu bir tasarım ve reklam firması olduğu için bir ticaret şirketinin logosunda kullanılan karakteristik kalın, baskın, oturaklı ve sert hatları burada kullanmak olmaz gibi geldi ,,,

Daha sade ve zarif bir yaklaşımı simgelesin diye zarif karakterlere gir böyle şirketlerde .....

Renk konusunda sorun olmaz gibi geliyor çünkü şekli oturunca aynı çalışmanın 7 farklı renk tonlamasını yapıp öyle sun .....

Tabi zevkler ve renkler noktasında olduğu gibi çalışma prensipleri ve işe yaklaşım metodlarında da farklılıklar olabilir ....

ya sen komedyen falanmısın
kendine gel oyun yeri değil burası başka sitelerden gördüğün yorumları buraya copy paste yapma şaka gibisin ya ne yaptığını sanıyorsun kendin ol biraz

şahsın yazıdığı cümleleri google a yapıştırın fiyaskoyu görün

hyalçın

🌱Yeni Üye🌱
sevgili coni tabiki zevkler tartışılmaz... fakat busayfada yazanları sen isen, kavurmacı logosunu yapan kim acaba... bu sade logo ile karışık yapılmış bir kvurmacı logosu arasında çok fark var..

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
merak ettim kimin yorumuymuş bu:Dçalışmaya gelince arkadaşım öncelikle yuvarlaklarla neyi anlatmak istedin etrafta okadar varkı i nin noktasından çoğalan yuvarlaklar.farklı alternatifler üretmelisin bence.

maxonesis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kullandığınız nokta işareti yukarıdan i ye doğru olan aynı hareketi OFİS isimli bir markanın logosunda görmüştüm onda da o nun üzerinden başlayıp i yi tamamlıyordu. Sadece paylaşmak istedim Kolay gelsin.

mfy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
walla dediğin gibi ofis te görmüşsün ama ben malatyadayım ve öyle bir logoda görmedim

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşım olayı yanlış anlamışsın :) "OFİS isimli bir markanın logosunda görmüştüm " Ofisinde görmemiş..(Yada ben yanlış anladım)
Artı Minton'un Yuvarlaklarını anımsattı bana bir başka logo çalışmasında olduğu gibi.(Logonun ismi aklıma gelmedi ama geçenlerdede bu yuvarlaklarla ilgili bir tartışma olmuştu.)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

--------------------------------------------------------------------------------

Kendi firmanızın logosunu tasarlamak istemenizi ve hatta karakalem kabiliyetiniz var diye bu tasarımı yapmaya kalkışmanızı anlayabilmekle birlikte bunu bir grafik tasarımcıya yaptırmanız gerektiğini düşünüyorum. Bunun kendi evini kağıt üstünde karalayıp "al bunu yap bana" diye mimara getiren bir müşteriden farklı bulmuyorum tutumunuzu. Ancak yine de tasarımlarınızı paylaştığınız için birkaç söz etmeden geçemeyeceğim. Öncelikle belirtmeliyim ki her tasarımın altında onu oluşturan bir fikir bir altyapı vardır. Biçimler renkler fontlar gelişigüzel beğeniyle kağıt üzerine geçirilmezler. Tasarımlarınızda o altyapıyı göremedim.

"Mobilyada akdeniz rüzgarı" yazarken Akdeniz özel isim olduğundan büyük harfle başlaması gerekiyordu. Slogan logodan farklıdır. Bu bağlamda da logonun bağımsız olarak tasarlanması gereklidir. Logoda vurgulamak istediğiniz ne ise onu öne çıkarmak önemlidir. "Akdeniz MOBİLYA" şeklinde bir yazım şekliyle vurgu yanlış yerdedir. Akdeniz'in vurgulanması için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Büyük küçük harf kullanımı, renk farklılığı, yazı tiplerindeki kalın yada ince harf gövdeleri, farklı yazı stilleri vb.

Renkleri Tramlı (bir rengin içindeki tonlamalarla açıktan koyuya renk düzenlemesi) yaparak logoda kullanmak hata olur. Bu tür kullanımlar logonuzu kullanmak isteyeceğiniz kartvizitten farklı yerlerde örneğin tabela yapımında size istikrarsız bir görüntü getirmekten başka işe yaramaz. Ana renklerin dışında kullanılan renklerde ise, gerek matbaada gereksede kurumsal rengin kulanılması istenilen dekoratif uygulamalarda boya kullanımında sorunlara yol açmaktadır. Pantone(matbaa renkleri kod sistemi) ile Ral (boya renkleri kod sistemi) olarak renklerin birbirine uygunluğu önemlidir. Bir kez uygulanan özel rengi tekrar elde edememe sorunu malesef yaşanmaktadır

Tamamen Yerinde bir eleştiri diye düşünüyorum..
yazdıklarınız gayet mantıklı,
zaten ben burda yaptıgım logoları eleştiriye sunmak istedim yetersiz olduklarını biliyorunm,
ama daha profosyönel hale getirebilirim onu tartışmak istedim..
suan "Akdeniz Mobilya Dekorasyon" logosu deyince aklınıza ne geliyor!Sizden ufak bir tüyo olabilir miyim,daha doğrusu nasıl bir logo üstünde çalışayım.
Sloganlarım;
1.sizi rahat bırakıyoruz
2.rahatlığın yeni adresi
3.herkezin istediği o
4.home collection
5.mobilya bizim işimiz
6.siz özelsiniz
7.kalite de bir öncü
8.Hayal Edin Tasarlayalım

olabilir..
Bende Kırmızı ve Mavi Renkleri tercih ediyorum,
AMa mobilya Simgesi hakkında aklıma bişy gelmiyor acaba logoma Nasıl bir amblem bulurum

Not:Alıntıdır.

Devamını yazmayı unutmuşsunuz.Noktalama işaretleride farklı, kötü bir editleme olmuş:)

Öncelikle şu yorum konusuna değinirsek neden kendi düşüncelerini ifade etmek yerine başkalarının düşüncelerini kullanıyorsanız.Mevlana' nın dediği gibi...

YA OLDUĞUN GIBI GÖRÜN YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GiBi OL
Güneş gibi ol şefkatte,merhamette.
Gece gibi ol ayıpları örtmekte.
Akarsu gibi ol keremde,cömertlikte.
Ölü gibi ol öfkede ,asabiyette.
Toprak gibi ol tevazuda,mahviyette.
Ya olduğun gibi görün,ya göründüğün gibi ol.

MEVLANA CELALETTİN RUMİ

Eğer bir yorumda bulunacak ve başkalarının yönlendireceksiniz bunu yönlendiren düşünceler sizin düşünceleriniz olmalı...değil mi?

yorumlarınızı bekliyorum

Eleştirin İçin Teşekkürler!..

:iloveyou:

minton_logo.jpg

Öncelikle böyle bir konu yakın zamanda forumda tartışıldı.Logonuza gelince;

Kulanılan font fena değil.Fakat arkadaşlarında söyledigi gibi aşırı derecede minton logosunu anımsatıyor.Tamam birşeylerden esinlenmek onu baz alarak çalışmak olabilir ama bu kadar benzerlik de olmamalı.Daha farklı logolar denemelisiniz...Renkler uyumlu değil...Ama ileride daha iyi şeyler çıkabileceğinden eminim...Farkı logoları inceleyin ama baz almayın, örnek alın...:)...Farklı ve firmayı temsil edicek, akılda kalıcı sade ve uyumlu logolar yapmaya çalışın.

Emeğinize sağlık.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

acesur

🌱Yeni Üye🌱
Bana kalırsa logo okadar da yerden yere vurulacak bir çalışma değil.
Lütfen geçekçi olalım. Çok büyük firmaların logolarında dahi taklitmiş izlenimini uyandıran benzerlikler var. Örnek için inceleyiniz xerox yeni logo. Renkler konusunda haklısınız fakat karakterler gayet iyi.