Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Amatör Afiş Tasarımım ( İlk Defa )

tyurs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
14657.png

Arkadaşlar ilk afiş tasarımım için yorumlarınızı bekliyorum :)

Benzer konular

munirpir

🌱Yeni Üye🌱
hareketli bi tasarım yapmak istiyorsan ki öyle yapmaya çalışmışsın... altdaki zemine dikkat et çok temiz resimlerin pek bulunmadığını (temizlemeninde zaman alıcağını) düşünürsek tribal şekillerle çalışrsan daha hoş olur hayal gücün geniş ama belli edeceğin yerler önemlidir... konun festival, festivalin isminden daha çok gelicek ünlüler ilgi çekicektir resimleri daha belirginleştirsen daha iyi olur (boyutlarından bahsetmiyorum) festival isminin ne çok belli nede çok basık olması gerekiyo... transparanlıkla resmlerin hatalarını örtmek bence yetenek ister & zemin konsepte uymamış...benim görüşüm... yeni çalışmalarında başarılar

tyurs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hareketli bi tasarım yapmak istiyorsan ki öyle yapmaya çalışmışsın... altdaki zemine dikkat et çok temiz resimlerin pek bulunmadığını (temizlemeninde zaman alıcağını) düşünürsek tribal şekillerle çalışrsan daha hoş olur hayal gücün geniş ama belli edeceğin yerler önemlidir... konun festival, festivalin isminden daha çok gelicek ünlüler ilgi çekicektir resimleri daha belirginleştirsen daha iyi olur (boyutlarından bahsetmiyorum) festival isminin ne çok belli nede çok basık olması gerekiyo... transparanlıkla resmlerin hatalarını örtmek bence yetenek ister & zemin konsepte uymamış...benim görüşüm... yeni çalışmalarında başarılar

yorum için teşekkürler dikkate alıcam söylediklerinizi.. :smile:

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟

merhaba sayın tyurs

İlk amatör afiş çalışmanız hayırlı olsun der, başarılar dilerim.
Birkaç noktada görüşlerimi söyleyeyim izninizle..

Çalışmalarınızda fotoğrafları, ayırdığınız alana orantısını bozmadan yerleştirin. Sündürmek yerine zoom yapmayı tercih edin.

Bu 4'ü bir daha zor bulursun yazısı dağınık, zor okunuyor kafa karışıyor onun yerine rahat okunan slogan bulmalı.
Mesela: Dördünü birden bir daha zor bulursunuz olabilir.
Ya da slogan yerine sanatçıların isimlerini mi yazmalı? Zira bu tür afişlerde isimler muhakkak yazılır.

SDU Rock Festivali yazısı küçük kalmış. Büyütmek lazım.

Konserin gün, ay, yıl şeklinde tarihini eklemek lazım.

Concert poster diye Google'da arama yapınca bir sürü örnek çıkıyor. Bu örneklerden yazıların ve resimlerin yerleşimi, boşluk kullanımı, kullanılan yazı tipleri, konser afişlerinde nelerin vurgulandığını incelemek faydalı olacaktır...

Kolay gelsin...

Son düzenleme:

LaYeR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Şayet gerçekten ilk afiş tasarımınızsa gelecek vaadettiğini söylebilirim ama bol bol tasarım incelemenizide tavsiye ederim..

munirpir

🌱Yeni Üye🌱
tasarımın son halini gönderirsen sevinirim