Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Amatör çizimlerim. bu işin eğitimini almadım yorum yaparsanız sevinirim

tniksarli

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar siteye yeni üye oldum 18 yaşındayım bir sene önce çizdiğim resimleri paylaşmak istedim bu çizimlerle özel yetenek sınavına girersem bir şansım olur mu acaba ailem istemiyor grafik tasarım bölümüne gitmemi yetenek sınavlarını geçemeyeceğimi düşünüyorlar.dediğim gibi hiç bi eğitim almadım bu işle ilgili öss ye hazırlanıyorum şuanda.yorum yaparsanız sevinirim.

bu resmi sıraya çizmiştim(merak etmeyin silince ve çizerken sırayı hi bir zarar gelmiyor çizdikten hemen sonra siliordum:angel:)

Son düzenleme:

Benzer konular

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Farklı çizimler... bence güzeller ama yetenek sınavlarında çıkması muhtemel çizimlere yoğunlaşın şimdilik...

zeynepnural

🌱Yeni Üye🌱
yetenek sınavında imgeseli fantastik şeyler yaptırcaklarını sanmam:S nerde insan anatomisi?Tors?

kapuska14

🌱Yeni Üye🌱
güzel sanat fakülteleri daha tam anlamı ile fantastik çizimleri kabullenmedi
sınavda desen istiyo animasyon bölümüne alıyo sonra o adamdan meded umuyo
işte burda sistemin yanlış çalıştığı anlaşılıyo

bide bazen insan okulda gördüklerine bu adamları nasıl aldılağr diyo
gereksiz o kadar insan varki küp çizmekten haberi yok gelmiş grefik okuyo

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel sanat fakülteleri daha tam anlamı ile fantastik çizimleri kabullenmedi
sınavda desen istiyo animasyon bölümüne alıyo sonra o adamdan meded umuyo
işte burda sistemin yanlış çalıştığı anlaşılıyo

bide bazen insan okulda gördüklerine bu adamları nasıl aldılağr diyo
gereksiz o kadar insan varki küp çizmekten haberi yok gelmiş grefik okuyo

bir şeyi deforme edip çizmek için önce doğrusunu çizebilemek lazımdır. Bu sadece çizimde değil, hayatın her alanında böyledir. Önce bir işin doğrusunu, aslını öğrenmek, ondan sonra kendi düşüncenizi yada eğiliminizi mevcut bilgilerle, tecrübelerle harmanlayarak ortaya çıkarmak gerekir.

Çalışmalara gelince, hayal gücünüzü beğendim. Ancak eğitim almanız gerekebilir. En azından daha sanatsal çalışmalar yapmanız gerekir. Ama sakın vazgeçmeyin. Siz grafik okumak istiyorsanız, onun için çabalayın. Ailenize bu konuda gerekirse karşı durun. Çünkü benim asıl mesleğim petrol mühendisliği. ben mezun olduktan sonra, diplomamı bir kenara bıraktım ve yüksek lisans yaptım (gerçi tez kısmında özle nedenlerle bırakmak durumunda kaldım) ve şimdi illüstratörlük ve web tasarım yapıyorum. Bunu sevdiğim için yapıyorum. Şimdi geçmişi düşününce, keşke lisans eğitimimi bu yönde alsaymışım diye kendime çok kızıyorum.

Lütfen durmayın, devam edin.

tniksarli

🌱Yeni Üye🌱
bu çizimlerle katılacağım demek istemedim aslında demek istediğim yani çizim yeteneğim yeterli midir bu çizdiklerim de bi fikir oluştursun diye örnek olarak koymuştum.yorum yapanlara teşekkür ederim.
Birde şunu sorayım bu grafik tasarım işinin maddi yönü nasıl acaba??? ve de grafik-animasyon diye bir bölüm duymuştum o nasıl birşey bilgisayar oyunları yada animasyon filmlerinin tasarımıyla mı ilgili??