Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Amatör düzeyde gerçekleştirdiğim logo çalışmam

umuttline

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ve değerli üstadlar,

Daha tasarıma yeni başlamış bulunuyorum,henüz başlangıç seviyesindeyim.

Bunu daha önceki mesajlarda da belirttim.

Eğer değerlendirilmeye layık ise logoyu değerlendirmeniz mümkün mü ?

Yorumlarınızı bekliyorum,kendimi geliştirmek için bekliyorum.

Saygılarımla.

amatrdzeydelogoalimam.jpg

Benzer konular

webdesiigner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dairenin etrafındaki yazılar biraz daha dışarda olsa iyiydi ortadaki resmi dekupe edip sonra resme beyaz bi gölge veya stroke versenz iyi olcak.. kötü bi başlangıç kötü bi logo daha iyisini yapablrsiniz

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar ve değerli üstadlar,

Daha tasarıma yeni başlamış bulunuyorum,henüz başlangıç seviyesindeyim.

Bunu daha önceki mesajlarda da belirttim.

Eğer değerlendirilmeye layık ise logoyu değerlendirmeniz mümkün mü ?

Yorumlarınızı bekliyorum,kendimi geliştirmek için bekliyorum.

Saygılarımla.

Logo tasarlarken resimselden ziyade simgesel düşünmelisin. Koruma simgesi genelde iki el avuç içerisinde olan birşey olabilir. Konu balıkçılar ve doğal yaşam olduğundan, simgesel bir fidan ve balıkla tamamlayabilirsin. Ne kadar az detay olursa (gölge-ışık-gradient vs) o kadar anlaşılır ve sade olur. Logodaki amaç en azla, en çok mesajı taşımaktır. Bu yönde birşeyler tasarlayıp tekrar paylaş.
Kolay gelsin...

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bol bol araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

- yazı daire çizgisine çok yaklamış.
- Ortada kullandığınız figürün beyaz kısımları olmadan, dairenin onu yutmayacak orantıda kullanmanız gereklidir.
- alternatif olarak renklerle figürlerin ana tema üzerinde ki görselliklerinin büyüklük küçüklük oranları ilede oynayabilirsiniz.

umuttline

🌱Yeni Üye🌱
dairenin etrafındaki yazılar biraz daha dışarda olsa iyiydi ortadaki resmi dekupe edip sonra resme beyaz bi gölge veya stroke versenz iyi olcak.. kötü bi başlangıç kötü bi logo daha iyisini yapablrsiniz

webdesiigner kardeş,"Corel Draw dersleri" bölümünde istediğim bilgileri kolaylıkla

bulamadığım için affına sığınarak soruyorum.

Resmi dekupe etmeyi ve Stroke vermeyi sana zahmet

basit adımlarla kısaca açıklayabilir misin?

umuttline

🌱Yeni Üye🌱
Logo tasarlarken resimselden ziyade simgesel düşünmelisin. Koruma simgesi genelde iki el avuç içerisinde olan birşey olabilir. Konu balıkçılar ve doğal yaşam olduğundan, simgesel bir fidan ve balıkla tamamlayabilirsin. Ne kadar az detay olursa (gölge-ışık-gradient vs) o kadar anlaşılır ve sade olur. Logodaki amaç en azla, en çok mesajı taşımaktır. Bu yönde birşeyler tasarlayıp tekrar paylaş.
Kolay gelsin...

Teşekkür ederim bilgilerin için.Bu bilgiler bana kılavuzluk ediyor.Selamlar.

umuttline

🌱Yeni Üye🌱
bol bol araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

- yazı daire çizgisine çok yaklamış.
- Ortada kullandığınız figürün beyaz kısımları olmadan, dairenin onu yutmayacak orantıda kullanmanız gereklidir.
- alternatif olarak renklerle figürlerin ana tema üzerinde ki görselliklerinin büyüklük küçüklük oranları ilede oynayabilirsiniz.

Galiba ikinci eleştiriniz "resmi dekupe etmek" anlamına geliyor.Yeni öğrendim.

Bu üç eleştiri de aklımda bulunacak.Eksik olmayın,teşekkürler.

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Galiba ikinci eleştiriniz "resmi dekupe etmek" anlamına geliyor.Yeni öğrendim.

Bu üç eleştiri de aklımda bulunacak.Eksik olmayın,teşekkürler.

Eleştirilere olgunlukla yaklaşmanız çok güzel zira bunu burda kaldıramayanları çok gördük. Dekupeden ziyade vektörel bazlı (bahsettiğiniz gibi fotoğraf olmayan) figürlerin kullanımı logo için uygundur. Dekupe etmek yerine gerekirse üzerinden çizin. Bölelikle eliniz çizime alışmış olur. ;)

umuttline

🌱Yeni Üye🌱
Eleştirilere olgunlukla yaklaşmanız çok güzel zira bunu burda kaldıramayanları çok gördük. Dekupeden ziyade vektörel bazlı (bahsettiğiniz gibi fotoğraf olmayan) figürlerin kullanımı logo için uygundur. Dekupe etmek yerine gerekirse üzerinden çizin. Bölelikle eliniz çizime alışmış olur. ;)

:smile:Teşekkürler tekrardan.Peki vektörel bazlı bir figürün üzerini çizmek için

Corel Draw'da Shape Tool aracını mı kullanıyoruz yoksa Corel Paint ile mi yapılıyor?

Veya hangi araç ile yapılıyor Size zahmet :smile:

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
:smile:Teşekkürler tekrardan.Peki vektörel bazlı bir figürün üzerini çizmek için

Corel Draw'da Shape Tool aracını mı kullanıyoruz yoksa Corel Paint ile mi yapılıyor?

Veya hangi araç ile yapılıyor Size zahmet :smile:

Ben şahsen freehand tool ve alt katagorileri ile çizip shape tool yardımı ile şekillendiriyorum. forumda ki corel sayfasından kendinizi çeşitli konularda geliştirebilirsiniz.

webdesiigner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
webdesiigner kardeş,"Corel Draw dersleri" bölümünde istediğim bilgileri kolaylıkla

bulamadığım için affına sığınarak soruyorum.

Resmi dekupe etmeyi ve Stroke vermeyi sana zahmet

basit adımlarla kısaca açıklayabilir misin?

Fotografı CTRL+i ile import ediyorsun
bezier tool ile dekupe edeceğin yeri düzgün bir şekilde çiz effect menüsünden Power clip i tıkla fotograf seçili iken
sonra beizer tool ile çizdiğin çizgiye okun ucunu getirip tıkla

stroke vermek de şöyle renk kutucuğu panelinden hangi rengi verceksen ona sağ tıkla tamamdır ..

umarım yardımcı olmuşumdur .

yubak

🌱Yeni Üye🌱
Hacı ilk çalışmanda daire etrafına yazı yazmayı becermişsin.helal olsun.ben bunu bulduğumda profesyonel seviyedeydim