Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Amatörsen bas deklanşöre...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
ZeniT marka ,çelik kasa makinamla aramızdaki ilişkiyi gözden geçirmemiz gerekiyor :) Bazen anlaşamıyoruz...O yaşlı,ben amatör...Kuşak farkıda var tabi:p
Ben tam bir amatörüm...Amatörken ne bulsak kadraja alır, basarız deklanşöre...Doğal olarak bende öyle yaptım :)
Hatalı olan fotolarımıda ekliyorumki hatalarımı hepbirlikte görelim ve birbizimizin hatalarındanda ders çıkarabilelim...(macro objektif yok)

52704695zf7.jpg

32471045ew2.jpg

55245475oa2.jpg

Aynı kare için biraz yaklaşınca...

28592308ti0.jpg

Çiftleşme çabasındaki böcekler...netlik ayarında sorun yaşamışım(tripot kullansaydım keşke)...

11036159wc6.jpg

cd ye aktarırken taramadan kaynaklı sorunlar oluşmuş...

63805967bf9.jpg

Gün batımına yakın , çerezlerin gölgesi güzel oluyodu(nohut-fıstık)...Macro objektif olmadan bukadar yaklaşırsam olacağı bu...Her nekadar objektifte net görünsede, çektikten sonra görüyorsunuzki net değil...

86470248sh2.jpg

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
bunlar çok hoş karaler ve güzel bir sunumda hazırlamışsın
son fotograf çok iyi emegine saglık
herbirine sen yorumunu katmışsın
karaler hoş ve boşlukları iyi yakalamışsın
devamını bekliyorum:wink::wink::wink:

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
bunlar çok hoş karaler ve güzel bir sunumda hazırlamışsın
son fotograf çok iyi emegine saglık
herbirine sen yorumunu katmışsın
karaler hoş ve boşlukları iyi yakalamışsın
devamını bekliyorum:wink::wink::wink:

Son fotoğraf aslında çok kötü :p sadece konusu güzeldi...bide becerebilsem tam olcaktı...Beğenmene sevindim casmin...
En sevdiğim 9 kare yanmış...Sebebini bilmiyorum....
Çektikçe ekliyeceğimden emin olabilirsin...
Teşekkürler...

ZUCKER

♾️Grafik Gurusu♾️
çerezlerde yoSa nın S sini yakalamışsın...amatör ruhla yapılan her iş güzeldir aslında...kaygı yoktur içinde...devamını beklerim arkadaşım...senin çelik kasa makine inanıyorum daha güzel kareleri içine alıcaktır...:)

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
çerezlerde yoSa nın S sini yakalamışsın...amatör ruhla yapılan her iş güzeldir aslında...kaygı yoktur içinde...devamını beklerim arkadaşım...senin çelik kasa makine inanıyorum daha güzel kareleri içine alıcaktır...:)

Vayy "S" yide yakalamış :p aslında onun bir anlamı var :)
O fotoyu çekmeden hemen önce telde bi arkadaşımla konuşmuştum..."Napıyosun?" sorusuna ,fotoğraf çekiyorum diye cevap vermiştim..."Banada birtane çekermisin?" demişti...Adının ilk harfini gölgeyle oluşturup çekmiştim... :) Ona ait bir kare anlayacağın...
Teşekkür ediyorum Arkadaşım...

scarrow

🌱Yeni Üye🌱
zenithlerin objektifini çıkartıp, ters çevirip daha sonra kenarlardan ışık almayacak şekilde objektif yuvasına koyduğunuz zaman başarılı makrolar çekebilirsiniz. ama objektiflerin bazılarında diyaframı açan bir pim var. o tür objektiflerde çekim esnasında o pime basmanız gerekiyor ki çok zor oluyor:) kolay gelsin. başarılı amatörler.

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
Ellerine sağlık hajiimm.. amatör olmasına ragmen güzel kareler ;)

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
zenithlerin objektifini çıkartıp, ters çevirip daha sonra kenarlardan ışık almayacak şekilde objektif yuvasına koyduğunuz zaman başarılı makrolar çekebilirsiniz. ama objektiflerin bazılarında diyaframı açan bir pim var. o tür objektiflerde çekim esnasında o pime basmanız gerekiyor ki çok zor oluyor:) kolay gelsin. başarılı amatörler.

Tek tek bütüm fotoğraf konularını dolaştığınızı görüyorum... :)

Arkanızdan yorumlarınızıda okuyorum:)

Teşekkürler ek bilgi için.

Ellerine sağlık hajiimm.. amatör olmasına ragmen güzel kareler ;)

Teşekkürler hajim :) eksik olma

đΛЯκ ρЯίήсέЅѕ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkürler cnm güzel kareler senin emektardan benimde var ama rafta duruyor bir kere bile deklanşörüne basmadım :smile: Böyle giderse müzelik olur sanırım :tongueout:

gulcihan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben de bir Zenit severim ve çok sevdiğim emektarımla güzel işler başardık. Doğru ayarlarda çok net çekimler yapabileceğin bir makinedir kendileri. Ayrıca filmlerini yıkatırken bilgisayarda izleyebilmen için sadece CD'ye kaydedilmiş hallerini de yaptırabilirsin. Böylece basılmasını istemediklerini kolaylıkla eleyeceksin. Çalışmaya devam etmeni öneririm, Zenit daha çok alıştırmayla öğreniliyor kanımca...
İyi çalışmalar...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
đΛЯκ ρЯίήсέЅѕ;299812' Alıntı:
Teşekkürler cnm güzel kareler senin emektardan benimde var ama rafta duruyor bir kere bile deklanşörüne basmadım :smile: Böyle giderse müzelik olur sanırım :tongueout:

:) tşkler böyüm...En kısa zamanda seninde çalışmalarını görmek ümidiyle...

Ben de bir Zenit severim ve çok sevdiğim emektarımla güzel işler başardık. Doğru ayarlarda çok net çekimler yapabileceğin bir makinedir kendileri. Ayrıca filmlerini yıkatırken bilgisayarda izleyebilmen için sadece CD'ye kaydedilmiş hallerini de yaptırabilirsin. Böylece basılmasını istemediklerini kolaylıkla eleyeceksin. Çalışmaya devam etmeni öneririm, Zenit daha çok alıştırmayla öğreniliyor kanımca...
İyi çalışmalar...

Tavsiyeler ve ek bilgiler için teşekkürler...Zenit sever birini daha görmek güzel :)