Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ambalaj çiziminde hangi programı kullanıyorsunuz???

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba arkadaşlar ben tasarım okuyorum okulda ambalaj tasarımı dersinde ambalajı autocad de çizdiriyo hoca. Normalde de autocad de mi çiziliyor bu ambalaj olayı yoksa photoshop, freehand de işimizi tamamıyla yapabilirmiyiz???

Benzer konular

deniz_d

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya herşeyide sormayın direk netten bakın arkadaşım ya ne kolaycısınız bak nete 100 tane veri çıkar !!!!!!!!!

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Merhaba arkadaşlar ben tasarım okuyorum okulda ambalaj tasarımı dersinde ambalajı autocad de çizdiriyo hoca. Normalde de autocad de mi çiziliyor bu ambalaj olayı yoksa photoshop, freehand de işimizi tamamıyla yapabilirmiyiz???

Autocad'te ambalajın nesini çiziyor ki, Autocad bir tasarım programı değil ki, en fazla bıçak izini falan çiziyordur... Corel ile karıştırıyor olmayasın... ayrıca deniz arkadaşın dediği gibi bu sorunun onlarca cevabı var... ve bunları internette bulabilirsiniz...

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
ya herşeyide sormayın direk netten bakın arkadaşım ya ne kolaycısınız bak nete 100 tane veri çıkar !!!!!!!!!

internette bi sürü yalan yanlış bilgi var. Böyle sırf bu işlerde insanlar bilgi paylaşımı yapsın diye yapılmış bir forum varken ben niye google da arayım

coniwalker

🌱Yeni Üye🌱
internette bi sürü yalan yanlış bilgi var. Böyle sırf bu işlerde insanlar bilgi paylaşımı yapsın diye yapılmış bir forum varken ben niye google da arayım

Arkadaşım sen milleti bakma Autocad kalıp çizim programı tabi birçok teknik çizimlerde yapılıyor. Tasarımda Photoshop corel freehand yeni zamanların modası illustrator de var.

Ezgi57

🌱Yeni Üye🌱
Ben corel programını kullanıyorum ve çokta kullanışlı freehand de çalışmak biraz zahmetli çünkü tiffleri çok oyalıyor sanada corelde çalışmanı tavsiye ederim....

duledu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende bi zamanlar freehand mx de yapıyordum yanlış olduğunu makinayı çok fazla meşgul ettiğini söylemişlerdi bilginiz olsun :)

yani renk ayrımında zorlanıldığını

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
AutoCAD , 3D max : Katı modelleme yazılımları , 3 boyutlu nesneler oluşturmak yada animasyonlar yapmak için kullanılıyor , Örnek avea nın son reklamı; guguklu saat olan gibi...
Illustrator, Freehand ,Corel : çizim programları, kendilerine göre farklı kullanım amaçları var . Hangisini öğrendiysen diyorum ama tavsiyem illustrator.
Photoshop: raster grubu yazılım, ram canavarı olduğundan çizim amaçlı çok zor kullanılıyor, ve alet kutuları yetersiz.

Bunlar benim bildiklerim, ;) Yorumum, öğrenciysen hocanın dediğini yap, yoksa not işini riske atmış olursun.

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşım sen milleti bakma Autocad kalıp çizim programı tabi birçok teknik çizimlerde yapılıyor. Tasarımda Photoshop corel freehand yeni zamanların modası illustrator de var.

Eyvallah abi ilgin için teşekürler. Ama autocad de grafiklerini yapmıyoruz. Sadece ambalajın bıçak izlerini falan yapıyoruz. Benim sorum bence bıçak izlerinide illustrator de yapmak daha mantıklı ama hoca bize autocad de yaptırıyo o yüzden sordum siz komple freehand illustrator tarzı programlarda mı yapıyosunuz diye cevabınıda buldum zaten teşekürler.

TEACHOFB

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.gokhancamurcu.com
autocad mii. bunu söyleyen hocaa :)))) dostum ambalajda Coreldraw tavsiyemdir güzel çalışmalar elde edebilirsin...

PhaselisB

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence illüstratör.. hızlı pratik sorunsuz..
Freehand de güzel bir program..
ikisinden biri olabilir..

sea.ajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet kardeş autocad de bıcak izlerinin çizimi yapabilirsin ama ambalaj çalışmalarını hangi programa daha pratiksen onu kullanırsın vektörel çalışmalarında freehand, corel ve illustrator programları, fotoğrafsal görsel çalışmalarını da photoshopta çalışabilirsin

duledu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence illüstratör.. hızlı pratik sorunsuz..
Freehand de güzel bir program..
ikisinden biri olabilir..
arkadasım freehand de problem oluyordu sanırım :) yada benim çalışmalar hep problemdi :D

duledu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
freehand de ne gibi problem oluyordu anlayamadım

arkadasım bunu bende çözemedim olurda çözeniniz çıkarsa çok ama çok menmun olurum bana söylenenler renk ayrımında ARTPRO dedikleri programda problem olduğu renk geçişlerinde falan... Kesinlikle efekt freehand dekiler kullanılmamalıı birde :) ama yine vazgeçemedim freehand den seviyorum o programı

duledu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
duledu hanım
freehand mac işletim sisteminin efsanesi
olduğu için haksızlık etmiim dedim..

tabikide ama coreli de ezmiyelim onun da bazı başardıkları var sadece ambalajda önerilmiyor sanırım