Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Anasayfa boyutu hakkında yardım

zoradam09

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum ama eğer öyle ise kusura bakmayın.Sorunum anasayfa için photoshop programıyla index yaptık.Bu indexin internet explorer ve mozilla için sayfadaki görünüm boyutunu photoshoptan ayarlıyoruz bende normal görünüo ama başkasında farklı görünüyor.Bunu herkes için nasıl otomatik yapabiilirz.Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

gnome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sayfa genişliğini yüzde olarak ya da belirli bir uzunluk olarak verebilirsiniz. eğer aynı bilgisayar üzerinde browserlarda sorun yok diğer bilgisayarlarda görüntü bozukluğu varsa bu browserdan değil büyük bir ihtimal çözünürlükten kaynaklanır. diyelim siz 1920 px genişlik çöznürlük kullanıyorsunuz; sayfa genişliğini %100 ya da 1920 px e göre tasarlarsanız 1024 px çözünürlük ile sayfaya bakıldığında yüzde kullanmış iseniz sayfa genişliği tam şekilde ancak tasarımda kayma olmuş şekilde, eğer px ile tasarım yaptıysanız tasarımın korunmuş şekli görünür ancak sadece bazı bölümlerini gösterir ve sağa-sola kaydırma çubuğu ile sayfa görüntülenir çünkü ekran çözünürlüğü sayfayı görüntülemek için küçük kalır.

zoradam09

🌱Yeni Üye🌱
anladım demek istediğinizi ama bunu herkes için nasıl otomatik yapabilirm acaba ? isterseniz kodları verebilirm ona göre düzenlemede yapabilirsiniz

gnome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sayfa tasarımını küçük çözünürlüğe gre yaparsanız sorun olmaz. yani artık küçük olarak 1024x768 çözünürlük kullanıldığını sayabiliriz o halde 990 px ya da 900 px aralığına göre tasarım yaparsanız siteniz tüm bilgisayarlarda aynı görünür. biraz google da arama yaparsanız bu konular hakkında çok sayıda Türkçe kaynağa ulaşabilirsiniz.

kolay gelsin.

lameccana

🌱Yeni Üye🌱
bizde bu sayfa boyutları hakkında müşterilerden çok şikayet alıyoruz,

tüm ekranlarda aynı görünümü sağlamak için full flash site yapmalısınız, tam ekrana yayarsınız,

html sitelerde ne olursa olsun bilgisayardan bilgisayara fark oluşacaktır,
böyle durumlarda genişlikte 900 px'li geçmemek gerekir

prometheus2000

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
file menusunden save for web device aracılıgıyla 1024x768 px ayarlarsanız bi problem olmaz,yalnız orantılı yapmalısınız yoksa sunme olabilir iste.

zoradam09

🌱Yeni Üye🌱
sayfa tasarımını küçük çözünürlüğe gre yaparsanız sorun olmaz. yani artık küçük olarak 1024x768 çözünürlük kullanıldığını sayabiliriz o halde 990 px ya da 900 px aralığına göre tasarım yaparsanız siteniz tüm bilgisayarlarda aynı görünür. biraz google da arama yaparsanız bu konular hakkında çok sayıda Türkçe kaynağa ulaşabilirsiniz.

kolay gelsin.

google her yerde aradım araştırma yapıyorum ama bir türlü sonucunu bulamadım malesef.

l3ykinq

🌱Yeni Üye🌱
Kardesim Smdi Sen Bi Görünüm Yapmısındır Görünüm Biter Saq Tarafta Yeniden Bidaha Baslar Bunumu Demek İstedin.

Rose_Erkan

🌱Yeni Üye🌱
kod kısmında oluşturduğun tablonun <div> taklarının içindeki sayıları "0" yaparak dene. istediğin şeye ulaşırsın