Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

anime çizimim "yorgunella"

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
merhaba arkadaşlar.
son çalışmam bu joker :)
ilk defa bu kadar anime diyebileceğim tarzda bir anime çizdim. bu ne demek diyecek olursunuz eminimki. animeye benzer tarzda karakterlerim vardı ama tam olarak anime değillerdi.
ama sanırım bu defa tam bir anime yapmaya cesaret edebildim :blush:
beğenilerinize sunuyorum..
jokerey5.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu çalışman diğerlerine göre daha güzel çizgiler daha yumuşak daha estetik. Yüze ele ve elbiseye biraz daha gölge vermelisin. Ondan sonra çalışmana söyleyecek tek sözüm "Perfect" olur.

Son düzenleme:

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu çalışman diğerlerine göre daha güzel çizgiler daha yumuşak daha estetik. Yüze ele ve elbiseye biraz daha gölge vermelisin. Ondan sonra çalışmana söyleyecek tek sözüm "Perfect" olur.

önerileriniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim. biraz daha gölge verdim :blush:

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok tatlı bir joker olmuş :) Tebrik ederim Yorgunella

Yalnızca ön saçlarının kenarlarındaki kalın siyah çizgiler bana biraz itici geldi, bir de kolunun duruşu. Kolunun duruşunun göze hatalı gibi gelmesinin sebebi belki de kolun yukarı doğru tamamen kıvrık iken el bileğinin de aksi yönde yukarı doğru kıvrık oluşu olabilir. Ayrıca sağ dirseği kafa hizasında iken elinin sol omzuna kadar ulaşması kolunun normalden bayağı uzun olması anlamına geliyor. Hatta kendi kolumla aynı hareketi yapmayı denedim, parmağımla da iskambil kağıdı tuttum aynı şekilde çalışmandaki joker gibi :D Pek mümkün olmayan bir hareket ama çalışmadaki kız'ın joker olması durumu kurtarıyor. Çünkü Joker'ler biraz daha akrobatik tipler oldukları için bide bunun anime olduğunu düşünürsek bu duruşu ''normal'' hatasız kategoriye dahil edebiliriz :)

Tekrar tebrikler yorgunella, emeğine sağlık. Zaman ilerledikçe hep birbirinden daha güzel çalışmalarını tekrar görmek dileğiyle..

Saygılarımla...

Son düzenleme:

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ellerine sağlık canım, benim eklemek istediğim de şu,bence yüzünde hafif heyecanlı bi gülümseme olsaydı daha dikkat çekici olurdu.Çok beğendim en kısa zamanda yeni çalışmalarını görmek isterim:)

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Çok tatlı bir joker olmuş :) Tebrik ederim Yorgunella

Yalnızca ön saçlarının kenarlarındaki kalın siyah çizgiler bana biraz itici geldi, bir de kolunun duruşu. Kolunun duruşunun göze hatalı gibi gelmesinin sebebi belki de kolun yukarı doğru tamamen kıvrık iken el bileğinin de aksi yönde yukarı doğru kıvrık oluşu olabilir. Ayrıca sağ dirseği kafa hizasında iken elinin sol omzuna kadar ulaşması kolunun normalden bayağı uzun olması anlamına geliyor. Hatta kendi kolumla aynı hareketi yapmayı denedim, parmağımla da iskambil kağıdı tuttum aynı şekilde çalışmandaki joker gibi :D Pek mümkün olmayan bir hareket ama çalışmadaki kız'ın joker olması durumu kurtarıyor. Çünkü Joker'ler biraz daha akrobatik tipler oldukları için bide bunun anime olduğunu düşünürsek bu duruşu ''normal'' hatasız kategoriye dahil edebiliriz :)

Tekrar tebrikler yorgunella, emeğine sağlık. Zaman ilerledikçe hep birbirinden daha güzel çalışmalarını tekrar görmek dileğiyle..

Saygılarımla...

Imperatore dediğin gibi kızın joker olması durumu kurtarıyor :)
bende kolumla aynı şekli yapıpta çizdim :)
çoğu zaman yaparımda bunu :p
saçlara gelince bir anime illüstratörün bu tekniği kullandığını görmüştüm. bir deneyeyim dedim. bakalım nasıl olacak diye :) e olmamış napalım :blush: yenilerinde olmaz ;)
yorumun için çok teşekkür ederim :angel:
saygılar..

Ellerine sağlık canım, benim eklemek istediğim de şu,bence yüzünde hafif heyecanlı bi gülümseme olsaydı daha dikkat çekici olurdu.Çok beğendim en kısa zamanda yeni çalışmalarını görmek isterim:)

haklısın ilknur yüzü biraz fazla "duygusuz" olmuş. bir sinsilik veya sempatiklik katabilirdim :blush: geri dönersem jokerime kesinlikle bunu düzelticem. çok teşekkür ederim :angel:

legolas924687

🌱Yeni Üye🌱
hocam genel anlamda güzel olmuş...küçük çizim yanlışları var...mesela saçların uçlarında blur kullanmışsın ama bu sadece yüze gelen yerlerde mevcut..mesela şapkada da aynı...bir de kimi yerlerde keskin çizgiler kimi yerlerde de bulanık çizgiler kullanmışsın sanırım bunu da blur ile yaptın...şapkanın uçlarındaki toplardaki parlak nesnelerin çözünürlüğü resmin tamamı ile uyuşmuyor...

bunlar küçük hatalar..resmin geneline baktığımızda çok güzel bir çalışma var...ellerine sağlık ;)

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
hocam genel anlamda güzel olmuş...küçük çizim yanlışları var...mesela saçların uçlarında blur kullanmışsın ama bu sadece yüze gelen yerlerde mevcut..mesela şapkada da aynı...bir de kimi yerlerde keskin çizgiler kimi yerlerde de bulanık çizgiler kullanmışsın sanırım bunu da blur ile yaptın...şapkanın uçlarındaki toplardaki parlak nesnelerin çözünürlüğü resmin tamamı ile uyuşmuyor...

bunlar küçük hatalar..resmin geneline baktığımızda çok güzel bir çalışma var...ellerine sağlık ;)

teşekkür ederim. çalışmalarımda hiçbir zaman blur veya herhangi bir filtre kullanmam. herşeyi kendim yapma taraftarıyım. daha kontrollü olduğuna inanıyorum. ama şimdi dersiniz o zaman nasıl blurlu duruyor. hemen anlatayıp yaptığım küçük bir hatadan kaynaklanıyor..
brushı seçerken 13 numara yumuşak uçlu brushı seçmişim.
ve yaptığım işlem aynen şöyle örnek vereyim..

1.
17467168by0.jpg

2.
95074082zg3.jpg

3.
13358698od3.jpg

4.
63502738qj3.jpg

5.
66341229it5.jpg

ve bu sebepten dolayı blurlu çizdim. yani fırça seçimini yanlış yapmışım :blush:
ilginiz için teşekkür ederim..

"buraya not düşmek isterim tabletim bozulduğu için mouse ile çizdim"

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
senin çalışmalrını takip ediyorum buda diğerleri gibi çok başarılı bir çalışma eline sağlık

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkür ederim. çalışmalarımda hiçbir zaman blur veya herhangi bir filtre kullanmam. herşeyi kendim yapma taraftarıyım. daha kontrollü olduğuna inanıyorum. ama şimdi dersiniz o zaman nasıl blurlu duruyor. hemen anlatayıp yaptığım küçük bir hatadan kaynaklanıyor..
brushı seçerken 13 numara yumuşak uçlu brushı seçmişim.
ve yaptığım işlem aynen şöyle örnek vereyim..

1.
17467168by0.jpg

ve bu sebepten dolayı blurlu çizdim. yani fırça seçimini yanlış yapmışım :blush:
ilginiz için teşekkür ederim..

"buraya not düşmek isterim tabletim bozulduğu için mouse ile çizdim"

Merhaba yorgunella.. küçük bir bilgi eklemek istiyorum, belki biliyorsundur ama bilmeyen arkadaşlar varsa onlara da yardımcı olur..

Brush (Fırça) ile çizdiğiniz objenin blurlu olarak çizilmesinin sebebi fırçanın ''master diameter''inin 13px olması ile bağlantılı değildir. Bu sadece fırçanın büyüklüğü yada küçüklüğü ile ilgilidir. Fırçanızın yumuşak uçlu olmasının sebebi aynı penceredeki ''Hardness'' (sertlik & keskinlik) ayarının %0 olmasından kaynaklanmaktadır. Hardness'i arttırdığınız zaman ne kadar küçük fırça kullanırsanız kullanın, keskinliği de artacaktır. Bu yüzden size tavsiyem (eğer düz, dairesel bir brush kullanıyorsanız) Master Diameter ve Hardness ayarını el ile ayarlayıp fırçanızı seçmeniz ve oradaki listeye bağlı kalmamanız. Çünkü listede 2 adet 13px ebatlı fırça var. Birinin hardness'i %0, diğerininki ise %100.. Bu da kücük fırça seçerken gözümüzün yanılmamıza sebep olabileceğinden fırçanın büyüklüğünü ve keskinliğini el ile ayarlamak daha iyi olacaktır.
Saygılarımla...

Son düzenleme: