Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ANKARA deyince aklınıza ne geliyo???

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟
ANKARA deyince aklınıza ne geliyor???

Ankara. Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti ve İstanbul'dan sonra ikinci büyük şehridir. Eski adı Angora olan şehrin nüfusu 2005 verilerine göre 4.319.167 (il nüfusu 5.153.000) olup, rakımı 950 metredir.

M.Ö. 12. yüzyılda Hititler dönemindeki ismi Ankuwash olan şehir, Galat ve Roma İmparatorluğu döneminde Ancyra olarak anılmış, Hellenistik çağ ve Doğu Roma İmparatorluğu döneminde Ἄγκυρα Ánkyra ismini almıştır. Şehrin kimliğine katkı yapan tarihi eserlerin başında otantik çevresi ile şehrin hemen her yerinden görülebilen Ankara Kalesi gelir.

Anadolu'nun merkezindeki İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan bulunan Ankara Ankara ilinin de merkezidir. Ankara önemli bir endüstri ve ticaret şehridir. Türkiye devletinin merkezidir ve tüm yabancı ülke elçiliklerine ev sahipliği yapar.

Şehir Ankara keçisi ve bu keçiden üretilen tiftik, emsalsiz Ankara kedisi, balı, bölgeye özel üzümleri ve beyaz Ankara tavşanı ile ünlüdür.

Son düzenleme:

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
Forum kuralları deyince sizin aklınıza ne geliyo?
bölüm başlığı "Temel Tasarım İlkeleri"
konu ne?
taşınmıştır

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu bölümde istanbul'la ilgili aynı konu olduğu için bu bölüme açtım bu konuyu....

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
ANKARA deyince aklınıza ne geliyo???

Ankara. Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti ve İstanbul'dan sonra ikinci büyük şehridir. Eski adı Angora olan şehrin nüfusu 2005 verilerine göre 4.319.167 (il nüfusu 5.153.000) olup, rakımı 950 metredir.

M.Ö. 12. yüzyılda Hititler dönemindeki ismi Ankuwash olan şehir, Galat ve Roma İmparatorluğu döneminde Ancyra olarak anılmış, Hellenistik çağ ve Doğu Roma İmparatorluğu döneminde Ἄγκυρα Ánkyra ismini almıştır. Şehrin kimliğine katkı yapan tarihi eserlerin başında otantik çevresi ile şehrin hemen her yerinden görülebilen Ankara Kalesi gelir.

Anadolu'nun merkezindeki İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan bulunan Ankara Ankara ilinin de merkezidir. Ankara önemli bir endüstri ve ticaret şehridir. Türkiye devletinin merkezidir ve tüm yabancı ülke elçiliklerine ev sahipliği yapar.

Şehir Ankara keçisi ve bu keçiden üretilen tiftik, emsalsiz Ankara kedisi, balı, bölgeye özel üzümleri ve beyaz Ankara tavşanı ile ünlüdür.

hayatımın her anında yaşamak istediğim şehir ve atatürk orman çiftliği dondurması aklıma geliyor....

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
buz gibi keskin bir soğuk...
ve garip ama, deniz!
deniz görememek ne kötü :skull:

paranerdelebowskİ

🌱Yeni Üye🌱
Bebe kelimesini dillerine pelesenk etmis insanlar :S ha birde ssk pasajına yakın accayip bir balıkci var:p

matri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bebe kelimesini kullanirken, universite yillarimda guven parkta, bir minubus cevik kuvvet polisten, yedigim ..... geliyor aklima

sevgilimi optugumde (yanaktan basit bir opucuk), umuma acik yerde hayasiz hareket etmisim die yemisim.. sonradan ogrendim...

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
bebe kelimesini kullanirken, universite yillarimda guven parkta, bir minubus cevik kuvvet polisten, yedigim ..... geliyor aklima

sevgilimi optugumde (yanaktan basit bir opucuk), umuma acik yerde hayasiz hareket etmisim die yemisim.. sonradan ogrendim...

O kadar devlet eşrafının bulunduğu şehir de nasıl yaparsın. Modern ol biraz. :cool1:

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ankara kravatlı şehir
tabii öğrenciyken Konyaya Ankara'dan aktarmayla giderdim ilk sıralar
dolayısıyla Ankara deyince aklıma Konya geliyo:)

paranerdelebowskİ

🌱Yeni Üye🌱

Park ikiye ayrılmıs durumda bildigim kadarıyla :p sen mütasıp tarafta öpmüş olmalısın=)

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
12 Yıl Önceki kız Arkadaşım :D
Peugeot 207 :D
Votka :D

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Mamak'ta askerken Keçikıran tepesinde ot yolduğum günler aklıma geliyor...

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Hiç gitmedim, bilmiyorum.

Ankara denilince, baskent - meclis - siyaset - anitkabir - politika - milletvekili - resmiyet iste...

unılee

🏅Acemi Tasarımcı🏅
3 sene sevipte 2007de ayrıldığm eski sevgilim.
fuara gidiyorum diye ucakla oraya haftasonu kacamağı macerası yaptığım şehir,
istanbul kadar olamıyacak yer,
ANKARA HAVASI :)
küçükken hep gecekondu dolu diye düşündüğüm BAŞKENTİMİZ....

alkan51

🌱Yeni Üye🌱
ankara deyince aklıma ilk; abim geliyor...kendisi ankara'da ikamet ediyor da...

ahmetvrl

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.aresreklamhizmetleri.com
Ankara deyince aklıma ilk gelen yorgun bir şehir geliyor açıkcası, Çoğunluğun devlet memuru olduğu bir şehir ve günlük yaşamın çoğu yine devleti konuşmakla geçen bir şehir,
Hayatımda bir defa gitmek kısmet oldu, anıtkabire çok güzel bir gündü bütün şehri dolaşmak istedim ama nafile, yoruldum. Dedimya ANKARA yorgun şehir.

delyy

🌱Yeni Üye🌱
sevdigim kız ugruna aşti de yatıgım gece

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟
soğuk, çok soğuk, bence türkiye'nin en soğuk ili... canım ANKARA