Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Anket: Bilgisayarla İlk Nerede Tanıştınız?

Bilgisayarla ilk nerede tanıştınız?

• Evde

Oy: 34 28.1%
  • İnternet Cafe de

Oy: 21 17.4%
  • Arkadaşımın / Akrabamın evinde

Oy: 22 18.2%
  • Okulda

Oy: 29 24.0%
  • İş yerinde

Oy: 13 10.7%
  • Mağazalarda

Oy: 2 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    121

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
Merhaba Arkadaşlar.. çok merak ettiğim bir konu olduğu için anket konusu yaptım Bilgisayarla İlk Nerede Tanıştınız Sorusunu.. Nasıl tanıştığınızı da anlatabılırsınız..

İşte şıklar;

* Evde
* İnternet Cafe de
* Arkadaşımın / Akrabamın evinde
* Okulda
* İş yerinde

Ben ilk olarak okulda tanıştım bilgisayarla.. Ms-Dos , Pascal vardı o zaman.. Yaşım 10.. Maus varmıydı hatırlamıyorum ama çok eski ve karanlık bir Bilgisayar atölyesi hatırlıyorum.. :) Tasarmla ilk tanışmam ise lise de oldu :)

grafi_x

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o zamanlarda renkli monitör yoktu. mono ekranlarda oyun oynardım :)

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
yaa aslında çok fazla hatırlamıyorum bende ama bu sekılde windows olmadıgını bılıyorum :)

ama hala nerede tanıstıgınızı yazmamıssınız sevgılı grafi_x

Son düzenleme:

nev

🏅Acemi Tasarımcı🏅
windows95 'le tanıştım okulda... zaten bilgisayarların yarısından fazlası hiç çalışmazdı hehehhe:) hergün istisnasız yeniden kurulurdu..

freedesing

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben 12 yaşımda kuzenin pcyle tanıştım sora lisede grafik okuyunca 14ümde eve aldık kolay ısındım kerataya kendi kendime çözdüm yabancı olduğum bu aleti şimdiki teknoloji ise gözlerimi kamaştırıyo :)

zekice79

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.zekice.cjb.net
Ajansta tanıştım Macintosh tu küçük bir ekranı vardı. Patron bütün servetini bununla kazandım diyordu... Bende onu ilk zamanlar oyun oynamak için açardım. Tabiki gizlice tahsilatçı olarak işe başlamıştım... yaş 18 di..

Arno

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
pek hatırlamıyorum ama okulda die biliyorum.. çok basit bi hata yüzünden öğretmendende baya fırça yediydik çünkü öğretmen bile kullanmayı bilmiyordu.. :) okulda diyim.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bilgisayar formatın da olurmu bilmiyorum ama comodore64 dersem sanirim benim jenarasyon ortaya çıkar:))

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Yıl 1989'du, yaz tatilinde, Ankarada bir reklam ajansinda çiraklık yapiyordum. Macler Türkiyeye yeni giriyordu bir klasik ile karşilastım... 95 te ilk macimi almiştim. Kuzenimin, eşi bilgisayarı görence mausunu uzaktan kumanda gibi tutarak açmaya çalismişti.Benim için çok güzel bir anıdır. :D

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
ne guzel yaa...
walla microsoftu, apple ı, macos u daha sayamadım tum yazılımcı ve donanımcı şirketleri kutluyorum bıze bu teknolojı harıkasını sundukları ıcın.. bana gore bılgısayar binyılın en ıyı ve gereklı icadıdır :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ne guzel yaa...
walla microsoftu, apple ı, macos u daha sayamadım tum yazılımcı ve donanımcı şirketleri kutluyorum bıze bu teknolojı harıkasını sundukları ıcın.. bana gore bılgısayar binyılın en ıyı ve gereklı icadıdır :)

Valla ilk başta klima geliyo bana kalırsa:))

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
ilk mac ile tanıstım bizim gazeteye gidip gelirken bakıyordum sonra basına oturdum kurcaladım mac ile tanıstım ama simdi pc kullanıyoruz :D hatta o mac hala evde duruyor kullanılmıyor ama :D:D:D:D

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Okuldayken bilgisayar sınıfı vardı, bütün arkadaşlar gitmişlerdi.

Ben pek tanışmak istemedim kendisiyle, arkadaşın birinin ısrarıyla gittik baktık zat-ı şahanelerine.

Pek ısınmamıştım, hâlâ ısındığım söylenemez. :p

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
ilk mac ile tanıstım bizim gazeteye gidip gelirken bakıyordum sonra basına oturdum kurcaladım mac ile tanıstım ama simdi pc kullanıyoruz :D hatta o mac hala evde duruyor kullanılmıyor ama :D:D:D:D

tarihi eser niyetine vitrine koymalısınız :)
ben ilk pc mı öyle yaptım odamın bir köşesinde üzerinde annemin dantelleri :) çok komik bir şekilde duruyor :D:rofl:

bayram7007

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
commodore desem doğru olur 1992 yılında radyo tv açmanın serbest olduğunu zamanda bizim patrondo radyo tv kurmuştu o zaman tanıştık tv alt yazı yazmak için kullanıyorduk.:) hatta bir oyun disketimiz vardı prenses kurtarmaya çalışırdık vaybe 16 yıl önceki teknolojiye bak ya. ki o zamanlarda bile pek çok sayılmazdı bilgisayar adeti yani. (en azından Karaman'da) şimdi herkesin evinde...

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
commodore desem doğru olur 1992 yılında radyo tv açmanın serbest olduğunu zamanda bizim patrondo radyo tv kurmuştu o zaman tanıştık tv alt yazı yazmak için kullanıyorduk.:) hatta bir oyun disketimiz vardı prenses kurtarmaya çalışırdık vaybe 16 yıl önceki teknolojiye bak ya. ki o zamanlarda bile pek çok sayılmazdı bilgisayar adeti yani. (en azından Karaman'da) şimdi herkesin evinde...

commodore nedir?

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
85 ya da 86 yılında kuzenimi Commodore64'ü ile tanışmıştım. Harici 5.25 lik bir diskte sürücüsü vardı ve oyunları anında yüklüyordu. O zamanlar Commodore için lüks olan disket sürücüsü mükemmel bir kolaylıktı.

91 yılında da ailem ilk bilgisayarımı almıştı. O zaman 5 milyon TL idi fiyatı. Intel 80286 işlemci, 1 mb ram ve en önemlisi de 40 mb harddiskli bir makinaydı. O zamanlar arkadaşlarımda harddisk yoktu ve commodore'daki disket sürücünün verdiği tadı veriyordu. CGA Monochrom Hercules ekrana sahipti. Monitörün markası Casper'di ve noktaları gözle görülüyordu. Gece rüyalarımda monitörümü renklenmiş görüp uyandığımda moralim bozulurdu :)

1990 yılının en iyi oyunu seçilen Prince Of Persia oynuyordum, windows çalışmadığı için GW-Basic, DOS sonra da Q-Basic ile vakit geçiriyordum.

Hey gidi günler...